Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Trápí vás plísně v bytě? Zbavte se jich!

Trápí vás plísně v bytě? Zbavte se jich!

Trápí vás plísně v bytě? Zbavte se jich!

2. listopadu 2020 od Eva Šarfová

2. listopadu 2020 2 minuty čtení
Připravil/a Eva Šarfová

Daří se jim v teple a vlhku. Pokud tedy chcete plísním v bytě vyhlásit válku, snažte se jim pobyt u vás pořádně znepříjemnit.
Ve snaze ušetřit za energie zateplujeme byty či domy a měníme okna. Jenže pak přijdou podzim a zima, kdy málo větráme, sušíme v bytě prádlo nebo vaříme. Navíc se celá rodina zdržuje doma mnohem více, než když je venku teplo a hezky. Výsledkem bývají nepříjemnosti v podobě plísní. Ty mohou být zdrojem různých zdravotních problémů a alergií.  
Začněte jednat hned

Kde je všude najdete?

Riziková bývají místa, kde se drží největší vlhkost a sráží vodní pára. Tedy koupelna, kuchyně či sklepy. Mohou se ale tvořit také na okenních tabulích. Pokud jste se stejně jako mnoho lidí až doteď domnívali, že například černé tečky ve spárách mezi dlaždičkami jsou vodní kámen nebo nečistota, jste na omylu. Jde o plíseň.

Začněte jednat hned

Obyčejný univerzální prostředek na úklid domácnosti ani parní mop bohužel stačit nebudou. Pořiďte si speciální dezinfekční přípravky proti plísním, například Savo Proti plísním rozprašovač (koupit v e-shopu) nebo jako eko alternativu Bio-Enzym Stop plísním se svěží vůní (koupit v e-shopu). Přípravek naneste podle návodu na napadenou plochu, za mokra odstraňte špachtlí a následně ještě setřete mopem. Myslete na ochranu rukou a berte si vždy ochranné rukavice, například Vileda Rukavice Comfort and Care (koupit v e-shopu). Pozor, plíseň se nikdy nesnažte seškrabat za sucha, protože by se její spory uvolnily do ovzduší. Po zaschnutí aplikujte přípravek ještě jednou, abyste měli jistotu, že zapůsobil na všech místech.
prevence je důležitá

TIP: Velký výběr přípravků pro čistou a voňavou domácnost najdete v klidu a bezpečí domova na e-shopu Teta drogerie (přejít na e-shop).

Nejlepší je prevence

Opětovnému vzniku plísní zabráníte jen odstraněním příčin. Na co se zaměřit?

  • Často větrejte. Ideálně 1x za dvě hodiny, při vaření nebo sušení prádla častěji. Krátce, ale intenzivně.
  • Pro snížení vlhkosti si můžete pořídit také malé absorpční přístroje, které vodní páry přemění na tekutinu, jež se shromažďuje v zásobníku. Ten pak jednoduše vylijete. Zkuste si domů pořídit Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360° pohlcovač vlhkosti (koupit v e-shopu).
sušení prádla
  • Víte-li o místě, kde se v bytě vlhkost drží, pravidelně a preventivně tyto povrchy čistěte a dezinfikujte. Vyzkoušejte například Savo proti plísním rozprašovač koupelna (koupit v e-shopu), který se hodí na téměř všechny povrchy.
  • Po koupeli ve vaně nebo sprchování důkladně osušte stěny sprchového koutu a vytřete do sucha podlahu.
  • Pokud se v bytě potýkáte s plísněmi, je-li to možné, investujte peníze do sušičky prádla nebo se snažte prádlo sušit mimo byt, například v sušárně nebo na balkoně, a to i v zimě. Prádlo před sušením také vždy důkladně vyždímejte.

Připravil/a pro vás Eva Šarfová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít