Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Co dokáže Alpa?

Co dokáže Alpa?

Co dokáže Alpa?

12. srpna 2018 od Pavla Maříková

12. srpna 2018 3 minuty čtení
Připravil/a Pavla Maříková

Jsme si téměř jisti, že ji máte doma taky. Stará dobrá Alpa, kterou používaly již naše babičky. Možná ale netušíte, že kromě uvolnění bolavých kloubů dokáže i mnoho dalších věcí.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

1. Zbaví vás oteklých nohou

Trápí vás teď v létě oteklé nohy?  Pak vyzkoušejte velmi jednoduchou lázeň, která by vám měla ulevit. Napusťte si teplou vodu a do ní dejte několik lžic Alpy. Ponořte do této koupele nohy a nechte působit asi 20 minut. Uvidíte, že otoky zmizí nebo se alespoň zmírní.


2. Roztáhne boty

Otoky nohou mohou často souviset i se špatnou, nebo dokonce malou obuví. Tlačí vás boty? Pak je z vnitřní strany vytřete Alpou, chvilku počkejte a pak si je obujte. Kromě toho, že Alpa zabrání nepříjemnému zápachu, způsobí i to, že i pevné boty poleví a vy se v nich budete cítit mnohem lépe.

boty

3. Funguje jako repelent

Komáři a další drobný hmyz dokážou i hezký letní večer pořádně znepříjemnit.  I v tomto případě pomůže Alpa. Udělejte si z ní domácí repelent. Do jedné 200ml lahvičky Alpy přidejte cca 30 hřebíčků (koření) a nastrouhanou citronovou kůru. Nechte vylouhovat alespoň den dva a pak používejte jako běžný repelent. Potřete si touto směsí odhalené části těla nebo nalijte směs do misky na stole tak, aby se mohla odpařovat, a uvidíte, že se vám komáři vyhnou obloukem. Mezi použitím skladujte v ledničce.

repelent

4. Zbaví vás bolesti břicha

Další osvědčený trik našich babiček vám uleví od bolesti břicha. Navíc funguje extrémně rychle. Stačí vám lžička Alpy a do ní rozpustit trochu cukru. Směs rychle zkonzumujte a uvidíte, že úleva přijde téměř hned. „Léčbu“ Alpou můžete zkusit zevně, kdy si bolavé místo potíráte vatovým tamponkem napuštěným touhle zázračnou tekutinou.


5. Dokonale umyje okna

Alpa vám velmi dobře poslouží i v rámci domácího úklidu. Například s ní krásně rozzáříte okna. Do teplé vody přidejte trochu Alpy a zázračná směs na mytí oken je na světě. 

mytí oken

6. Ochrání prádlo před zašpiněním

Perfektně také ochrání okraje košil a triček před zapocením, popř. skvrnami od make-upu. Vnitřní okraj, který je blíže k tělu, přetřete ještě před nošením Alpou. Díky tomu vše následně krásně vyperete a vyhnete se zažloutnutí prádla. Podobně působí i na již vzniklé skvrny – namočte do Alpy vatový tampon a skvrnu s ním přetřete.


7. Uleví od bolesti

A na závěr klasika – Alpa jako pomocník při bolesti zad a kloubů. Až přijde podzim, nezapomeňte si nasbírat dostatek kaštanů – ty naložte do Alpy a nechte louhovat zhruba 3 týdny na chladném a tmavém místě. Přijdou vhod vždy, když vás někde „píchne“ – postižené místo potírejte naloženým kaštanem.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Pavla Maříková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít