Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Pomoc, svlékám se z kůže!

Pomoc, svlékám se z kůže!

Pomoc, svlékám se z kůže!

13. srpna 2018 od Anna Adlerová

13. srpna 2018 3 minuty čtení
Připravil/a Anna Adlerová

Opalování milujeme, ale loupání kůže už se nám moc nezamlouvá. A není divu. Spolu s kůží odchází i náš vysněný bronz. Dá se tomu nějak zabránit? Nebo ho máme podpořit? Tady je první pomoc krok za krokem!
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Loupání kůže se nemusíme děsit. Je to přirozený proces obnovy kůže a je nutné si tím projít. Naopak pokud jde o loupání spálené kůže, pokusme se ho vhodným způsobem urychlit. Nevhodně odstraněná spálená kůže ale může vést ještě k většímu podráždění pokožky, nebo dokonce k infekci. Držme se následujících tipů a naše kůže přežije ve zdraví: 


1. krok: Vlažná vana

Užijme si relax ve vaně. Dáváme ale pozor na teplotu lázně. Příliš horká voda nedělá dobře normální pokožce, natož té spálené. Může přispívat k bolesti, rozšiřování žilek a k vysušování. Chladná voda bude příjemnější a pomůže nám zbavit se loupající se kůže lépe. Jednou za den si tedy dáme osvěžující koupel, dokud se kůže postupně neodloupe.

koupel

2. krok: Odstranění kůže

Vezmeme si k ruce měkkou žínku nebo masážní rukavici a jemně masírujeme postižená místa. Zbavíme se tak olupující se kůže, aniž bychom ublížili zdravé vrstvě pokožky pod ní. Vyhneme se jakémukoliv bolestivému seškrabování kůže tvrdými materiály nebo kartáči. Odstraní sice kůži, které se chceme zbavit rychleji, ale můžeme si tak způsobit infekci nebo narušit zdravou kůži pod ní.


3. krok: Manikúrní nůžtičky

Pokud jsou stále viditelné stopy mrtvé kůže, která ne a ne dolů, můžeme ji odstřihnout nůžtičkami. Při této proceduře si ale dáváme opravdu pozor a odstraňujeme jen tu kůži, která to potřebuje! Vyhněme se rýpání do zdravé kůže!


4. krok: Sáhneme po medikaci

Pokud je naše kůže ve vážném stavu, můžeme na některá postižená místa použít antibiotickou mastičku, kterou nám předepíše lékař. Naneseme ji tam, kde jsme odstřihly mrtvou kůži nůžtičkami. Zabrání se tak infekci a předejde dalšímu podráždění.

aloe vera gel

5. krok: Hydratace

Hydrataci je potřeba věnovat náležitou pozornost! Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků při záchraně kůže. Zvlhčení kůže nastartuje její novou flexibilitu, pokožka potřebuje získat zpět svou sílu. Abychom předešli podráždění, svědění a dalším nepříjemným pocitům, použijeme raději přírodní hydratační mléka bez parfemace. Ideálním pomocníkem jsou v tomto případě aloe vera gely, které nejen hydratují, ale mají i tišící účinky, či tělová mléka s olivovým olejem. Vyzkoušet můžeme např. Ameté Tělové mléko Olive Oil, které i svým krémovým složením brání vysušování kůže.


A co další opalování?

Pokud plánujeme další pobyt na slunci i poté, co jsme se spálili a oloupali, je na místě extrémní opatrnost a používání sluneční ochrany na kůži s nejvyšším SPF. Po opalování nezapomeneme vždy namáhanou kůži rozmazlit poopalovací péčí. Zkusit lze třeba Helios Herb Mléko po opalování obsahující výtažky z tišící Aloe vera a panthenol. Pleť na obličeji nejlépe ochráníme, pokud přidáme ještě klobouk, který obličej zahalí do příjemného stínu a ochrání před vlivy UV záření i naše vlasy.
 

Doporučené produkty:

Ameté Tělové mléko Olive oil
Helios Herb Mléko po opalování

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Anna Adlerová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít