Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Testujeme: Jak nejlépe vybělit zuby doma?

Testujeme: Jak nejlépe vybělit zuby doma?

Testujeme: Jak nejlépe vybělit zuby doma?

10. srpna 2019 od Jana Kantorová

10. srpna 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

Kdo by nechtěl dokonale bílé zuby? Nemáte-li však možnost vyrazit do ordinace zubního lékaře nebo dentálního hygienisty a nechat si je vybělit profesionálně, můžete zkusit zabojovat se žlutými zuby doma. Otestovali jsme pro vás hned několik bělicích produktů. Víte, který zvolíte vy?

Pasta, která zuby nejenom čistí, ale také bělí. Obsahuje mikro částečky, které zuby leští, a peroxidové částečky, jež zajišťují perfektní vybělení zubů až o čtyři odstíny. Pasta účinně odstraňuje skvrny ze zubů i zubní plak, a chrání tak zuby proti zubnímu kazu.

Účinnost/vybělení: 50 %
Po 4 týdnech pravidelného užívání jsou výsledky znatelné, ale ne tak, jak bylo avizováno výrobcem, spíše o jeden až dva odstíny. Na druhou stranu jsou zuby zářivější a lesklejší, proto beru pastu jako funkční, ale ne perfektní.

Komfort používání: 100 %
Pasta nahrazuje normální pastu a podobá se jí i chutí a strukturou. Obojí mi velmi vyhovovalo. Nebyla cítit žádná pachuť během čištění ani po něm, byla velmi svěží a měla hustší strukturu​ s jemnými zrnky.

Intenzita používání: 80 %
K přípravkům na bělení zubů jsem většinou spíše skeptický, proto má očekávání nebyla moc vysoká. Avšak nakonec jsem byl spíše mile překvapen. Doporučená doba používání je 3 až 6 týdnů, dvakrát až třikrát denně. Po této době slibují zlepšení o 4 až 5 odstínů podle škály přiložené na krabičce.

Celkové hodnocení: 4/5

Signal White Now Touch Bělicí pero na zuby

Jana Kantorová, šéfeditorka

Podle výrobce by mělo bělicí pero poskytovat okamžitý bělicí efekt. Jde vlastně o takový „zubní make-up“. Díky účinku světlo odrážejících krystalů dokáže vykouzlit zářivý úsměv.

 

Účinnost/vybělení: 10 %
S účinkem bělení jsem nebyla spokojená vůbec. Gel mi na zubech nebyl vůbec příjemný, a navíc jsem měla pocit, že mi zuby zbarvil do modra. A to není úplně to, co bych si představovala. Navíc v mezizubních prostorách se mi usazoval odrolený zaschlý gel. Ale i přesto musím říct, že jsem našla způsob, jak té účinnosti a příjemnosti trochu pomoci. Gel jsem opatrně nanesla, nechala pár minut působit a poté ještě zuby vyčistila bělicí pastou Signal White Now. V domácím prostředí bělení nebylo tak znatelné, ale ve společnosti, kde září různá světlo, jsou bělejší zuby trochu znát.

​Komfort používání: 40 %
Vzhledem k tomu, že jde o bělicí pero, je manipulace s ním poměrně snadná a rychlá. Ale přeci jen je potřeba mít bělení trošku nacvičené. Mám citlivější zuby, a jakmile jsem se gelem dotkla dásně, chvíli jsem cítila nepříjemné pálení. Zároveň po aplikaci je nutné vydržet několik minut s hodně otevřenou pusou a odkrytými zuby, aby gel měl možnost zaschnout. A v neposlední řadě mi také vadilo, že gel zanechává na zubech na dotyk nepříjemný povlak, který se navíc začíná po hodince či dvou drolit. Tedy alespoň v mém případě.

Intenzita používání: 100 %
Výhodou tohoto pera je, že ho můžete používat, jak se vám hodí. Vzhledem k tomu, že jde o výrobek, který má okamžitou, ale omezenou účinnost, můžete nedokonalosti skrýt vlastně ihned po prvním nanesení. Třeba před nějakou party či před pracovním pohovorem. Což je podle mého názoru velká výhoda.

Celkové hodnocení: 2/5

Charcoal Glory Smile Bělicí zubní pudr

Helena Pokorná Hladíková, redaktorka

Zubní pudr obsahuje přírodní aktivní uhlí pro dokonalé a bezpečné vybělení zubů, ale také odstranění usazených minerálů a posílení zubní skloviny. Odstraňuje dokonce i žluté zabarvení zubů vzniklé při pití kávy, čaje a při kouření. Příjemná citronová příchuť zanechává pocit dokonale čistých a svěžích úst. Pudr nepoškozuje zubní sklovinu, snadno se vymývá a je vhodný i pro děti.

 

Účinnost/vybělení: 70 %
Na zuby se mi velmi snadno „nachytávají“ skvrny po čaji nebo koření a tento pudr je dokázal dobře odstranit. Myslím, že zuby jsou čím dál bělejší, ale ještě to chce pár použití, abych byla s výsledkem maximálně spokojená a také abych mohla říct, že pudr stoprocentně funguje. Ale účinek je docela potěšující, myslím, že pudr dokáže dobře odstranit skvrny po čaji atd. Opticky pak zuby působí běleji, za což jsem ráda. Pudr budu určitě používat dál a jsem zvědavá, jaké budou další výsledky.

Komfort používání: 90 %
Navlhčenou hlavici zubního kartáčku jsem jednoduše přiložila do kelímku s práškem (nemusí se moc, stačí pokrýt jen špičky štětinek) a kartáčkem si vyčistila zuby jako běžnou zubní pastou. Jednoduché, příjemné, líbilo se mi, že pudr je skutečně jemný a neobsahuje nějaké velké abrazivní částice. I citronová příchuť je velice příjemná, pudr hned po otevření hezky voní.

Intenzita používání: 80 %
Podle pokynů výrobce se má pudr používat max. 1x denně, což jsem dodržela. Myslím, že je to dostačující. Poté jsem si vypláchla ústa čistou vodou (chce to několikrát, aby se „černota“ důkladně vyplavila). Podle výrobce by pak mělo následovat vyčištění zubů běžnou pastou, ale já jsem pořadí obrátila a nevidím v tom žádný problém.

Celkové hodnocení: 4/5

White Glo Bělicí pásky Bright Nights

Pavla Maříková, šéfredaktorka

Bělicí pásky na okamžité použití pro zářivý a krásný úsměv. Alespoň takto je inzeruje výrobce. Pásky se podle doporučení mají nalepit na zuby a nechat pár sekund působit. Po bělení by se nemělo dvě hodiny kouřit, pít kávu nebo kolu a víno. Výrobce tvrdí, že okamžitě vybělí zuby minimálně o 1 odstín bez nutnosti nanášet bělicí gel a čekat, než uplyne doba působení. Jsou proto ideální pro použití v práci, před důležitou schůzkou nebo oslavou. Nedoporučují se pro děti mladší 15 let a těhotné ženy. Mně se ale příliš neosvědčily.

 

Účinnost/vybělení: 20 %
Bohužel, bělicí efekt (alespoň takový, jaký jsem očekávala), se nedostavil. Po několika dnech používání bělicích pásků byly přední zuby jen maličko bělejší než po běžném čištění.

Komfort používání: 90 %
Toto hodnotím vysoce, protože použití bělicích pásků je velmi jednoduché, rychlé a zvládne ho skutečně každý. Stačí jen pásek vyjmout z obalu, navlhčit zuby jazykem a pásek na zuby přitisknout. Po několika sekundách se pásek sám rozpustí a je „hotovo“. Nerozpuštěné zbytky pásku lze snadno vymýt vodou, já použila ústní vodu, abych měla ještě větší pocit „čistoty“ v ústech.

Intenzita používání: 90 %
Podle výrobce je možné pásky používat každý den, ale ne déle jak dva týdny

Celkové hodnocení: 2/5

Colgate Max White Bělicí pero a kartáček

Tereza Nováková, asistentka
Při používání tohoto bělicího pera slibuje výrobce zuby bělejší až o 3 odstíny. Ovšem pouze tehdy, pokud budete gel aplikovat dvakrát denně po dobu dvou týdnů a použijete k tomu i speciální kartáček. Ten má spirálovitá vlákna a lešticí pohárky na odstranění povrchových skvrn, čímž připravuje povrch zubů na bělení.

 

Účinnost/vybělení: 40 %
Podle výrobce jde o průlomový bělicí systém, který obsahuje stejnou bělicí složku bezpečnou pro sklovinu, jakou používají i zubní lékaři. Já kartáček i pero používala opravdu pečlivě celých 14 dní, dvakrát denně a výsledek byl cca poloviční oproti mému očekávání. Zuby jsou rozhodně bělejší, ale určitě ne tak, že by si toho rozdílu všímali i lidé kolem mne.

Komfort používání: 90 %
Velkou výhodou tohoto výrobku je, že oproti jiným produktům na bělení zubů nemusíte čekat s jídlem a pitím po aplikaci gelu. Zuby nereagovaly nijak citlivě na bělicí gel a kartáček je také velmi pohodlný, takže co se týče komfortu používání, za mne „palec nahoru“.

Intenzita používání: 90 %
Podle výrobce je nutné bělit zuby každý den dvakrát, a to po dobu minimálně dvou týdnů. Já gel nanášela na noc, protože jsem se dočetla, že v noci je nižší produkce slin, a gel tak působí ještě déle a lépe.

Celkové hodnocení: 3/5

White Glo Diamond Series bělicí pero + pásky 7 ks

Viola Hojstričová, koordinátorka redakce

K testování jsem tentokrát dostala speciální bělicí pero a sadu sedmi bělicích pásek, které na obalu slibují bezpečné a šetrné bělení zubů. Jde o speciální sedmidenní bělicí kúru, kterou lze absolvovat doma. Přípravek se doporučuje při častém pití čaje, kávy, při kouření nebo při problémech se žlutými zuby. Dobrou zprávou je, že výrobek neobsahuje peroxidy, ale vyhýbat by se mu i tak měli lidé trpící paradontózou nebo zánětem dásní.

Účinnost/vybělení: 80 %
Produkt se skládá ze dvou částí, proto jsem nejdříve otestovala pero, které se nanese na zuby na 30 minut. Gel příjemně chladí, což je fajn, ale doba nutná k působení už tak příjemná není. Produkt skutečně zesvětlí zuby o jeden odstín, ale je nutné důsledně dodržovat pravidla používání. Po jedné aplikaci žádné změny vidět nejsou, což mně osobně nevadí, protože žádný produkt by neměl slibovat zázraky na počkání. Naopak se mi líbí, že výrobce má sedmidenní dobu na testování, která už potěšující výsledek přinese.

Komfort používání: 80 %
Přiznám se, že z hlediska komfortu není pero nejpřívětivější. Doba, kterou musíte nechat jak pero, tak i pásky působit, je minimálně 30 minut. V obou případech se vám tak v ústech začne tvořit větší množství slin a zadržovat je není jednoduché. To ale byla jediná nepříjemnost, kterou jsem po dobu testování zažívala. Mám citlivé zuby, ale gel ani pásky mi je nijak nedráždily.

Intenzita používání: 70 %
White Glo se doporučuje používat 7 dní, a proto se v balení nachází 7 bělicích pásek. Bělicí pero se doporučuje používat třeba 2-3x za den. Když se nad tím zamyslím z hlediska náročnosti, tento produkt vyžaduje oproti tradičním bělicím pastám a pudrům více času a trpělivosti. Na druhou stranu máte však ze samotného používání profesionálnější pocit a viditelný výsledek.


Celkové hodnocení: 4/5

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

3 komentářů k článku
Teta drogerie 12.září 2019
Dobrý den, bohužel, tento výrobek momentálně v našich prodejnách Teta Drogerie k dispozici není.
Kateřina Šumová 10.září 2019
Bezva, že jste se obětovala :-) prý je dobré na bělení zubu kokosovy olej smíchaný s kurkumou a citronem. Z toho si uděláte pastu a za tyden jsou zuby bělejší ;-)
Alexandra Nedělková 10.září 2019
Dobrý den,
děkuji za hezký test. Chtěla jsem si hned koupit GlorySmile, ale na eshopu není :( máte ho v kamenné prodejně prosím? Díky
Alex

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít