Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej 5 věcí, které můžete doma udělat pro bílé zuby

5 věcí, které můžete doma udělat pro bílé zuby

5 věcí, které můžete doma udělat pro bílé zuby

24. listopadu 2022 od Lenka Knápková

24. listopadu 2022 3 minuty čtení
Připravil/a Lenka Knápková

Zdravé, bílé zuby jsou dnes považovány takřka za nutnost. Krásný úsměv chce mít zkrátka každý, ne každému ovšem bylo od přírody dáno. Jak mít tedy krásné a bílé zuby? Jde to i v domácím prostředí? Připravili jsme pro vás tipy a triky, jak dosáhnout oslnivého úsměvu.

1. Prevence

Základem krásných bílých zubů je správná a pečlivá péče o váš chrup. Pokud vás nic netrápí, měli byste absolvovat pravidelné zubní prohlídky 2x do roka. Minimálně 2x za rok byste měli zajít také na  dentální hygienu, která sice zuby nevybělí, ale odstraní zubní kámen a pigmentové skvrny, které se na zubech tvoří třeba z potravin či nápojů. Dentální hygiena zajistí, že vaše zuby budou zdravé a silné.
Tip redakce:
Nezapomeňte, že barva vašeho chrupu závisí také na vašem životním stylu. Kouření, nadměrná konzumace kávy, džusů či některých druhů ovoce jako třeba borůvek jim neprospívá a zanechává na zubech nehezké skvrny. Pokud si je nechcete odepřít, měli byste si ihned po konzumaci alespoň vypláchnout ústa čistou vodou, v ideálním případě zuby vyčistit.

2. Správné čištění zubů

Bílé zuby můžete mít i díky správnému čištění. Zuby byste si měli čistit minimálně 2x denně, ideálně ráno a večer. Čistěte zuby tak dlouho, dokud nebudou čisté/hladké (zkontrolujte jazykem). Plak je potřeba totiž odstraňovat mechanicky, ideálně tedy pomalými krouživými pohyby a bez přílišného tlaku. K bělejšímu úsměvu vám mohou pomoci zubní pasty s bělicími účinky. V bělicích pastách se většinou používají složky jako enzymy, aktivní uhlí, jedlá soda nebo peroxid, které se mimo jiné používají i při ordinačním bělení zubů.
Vyzkoušet můžete White Glo profesionální bělicí zubní pastu (koupit v e-shopu) nebo White Pearl NanoCare Zubní pasta Nanosilver (koupit v e-shopu). Výraznějšího bělicího účinku můžete dosáhnout se zubní pastou Swissdent Extreme bělicí zubní pasta (koupit v e-shopu), která obsahuje mikronizované kalcium peroxidu, zároveň je však šetrná.
Tip redakce:
Nezapomeňte na vhodný
zubní kartáček. Nejvhodnější je kartáček měkčí, který bude ohleduplný k zubům a dásním, jako CURAPROX CS 5460B Ultra soft (koupit v e-shopu), jenž zuby čistí účinně a zároveň je mimořádně jemný k dásním. Pokud si nevíte rady s výběrem kartáčku, poraďte se se svým zubním lékařem.

3. Elektrický kartáček

Pro ještě hezčí a bělejší úsměv můžete zkusit používat elektrický zubní kartáček. Zajistí, že si zuby čistíte opravdu tak dlouho, jak byste měli, tedy dvě minuty. Navíc čistí mnohem intenzivněji, než jak to zvládne lidská ruka. Oral-B Vitality 100 White Elektrický Zubní Kartáček S Technologií Od Brauna​ (koupit v e-shopu) dokonce slibuje lehké zesvětlení. TrueLife SonicBrush UV Elektrický zubní kartáček (koupit v e-shopu) má dokonce režim Whiten, který upraví pohyby kartáčku tak, aby efektivně bělil vaše zuby a odstranil pigmentové skvrny.

4. Ústní voda

Věděli jste, že díky pravidelnému vyplachování ústní dutiny ústní vodou s bělicím účinkem docílíte také bělejších zubů? Zkuste třeba Oral-B 3D White Luxe Perfection Ústní Vodu (koupit v e-shopu), která slibuje bělejší úsměv již za 7 dní. Nezapomeňte, že ústní vodou musíte aktivně proplachovat a převalovat ji v ústech cca 60 sekund. Mimo bělicího účinku působí ústní voda také antibakteriálně.

5. Vychytávky

Vyzkoušet můžete také novinky v oblasti bělení zubů, které slibují o něco rychlejší a efektivnější výsledky v domácím prostředí. Na trhu je dnes možné zakoupit například bělicí pera, pudry, jako Charcool bělicí pudr na zuby (koupit v e-shopu), nebo bělicí pásky na zuby. Vždy používejte tyto produkty přesně dle návodu.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Lenka Knápková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít