Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Jak se vyznat v kartáčích na vlasy?

Jak se vyznat v kartáčích na vlasy?

Jak se vyznat v kartáčích na vlasy?

10. ledna 2022 od Lenka Knápková

10. ledna 2022 3 minuty čtení
Připravil/a Lenka Knápková

Někdo má vlasy jemné, jiný husté nebo kudrnaté. Každé z nich potřebují jiný hřeben či kartáč, aby vlasům neublížil a ty měly co nejlepší kvalitu a také krásně vypadaly. Jak se tedy v kartáčích na vlasy vyznat?
Alfou a omegou vlasové péče je používání správných produktů. Levné kartáče z umělé hmoty mají často hroty, které vlasy trhají a elektrizují je. Investujte proto do kvalitních výrobků. Každý typ vlasů však potřebuje něco jiného, rozhodujte se vždy podle potřeb svých vlasů. Zjistěte, jaký kartáč je pro vás ten nejvhodnější.
  • Plochý kartáč – vhodný pro každodenní použití a na rozčesávání

Klasický plochý kartáč je výborný na každodenní rozčesávání normálních vlasů. Pokud nemáte speciální kartáč na rozčesávání, můžete jím česat vlasy i za mokra. Pro ochranu vlasů a masáž pokožky hlavy může mít na trnech umělé nebo dřevěné kuličky. Zkuste ho použít společně s péčí Gliss denní olejový elixír (koupit v e-shopu), která vlasy uhladí a vyživí.
Plochý kartáč – vhodný pro každodenní použití a na rozčesávání
  • Kartáč s kančími štětinami – výborný pro  péči o mastné vlasy

Kartáče s kančími štětinami jsou skvělé na mastné vlasy. Štětiny odvádějí mastnotu a při pravidelném a dlouhodobém používání budou vaše vlasy krásně lesklé. Pro mastnější vlasy je důležité používat přípravky, které obsahují složky regulující tvorbu mazu na pokožce hlavy jako například Pantene Pro-V AquaLight šampon na mastné vlasy (koupit v e-shopu), který nebude vlasy zbytečně zatěžovat. Kartáč s kančími štětinami je velmi vhodný i pro jemné vlasy. Zabraňuje třepení vlasů a je vhodný i pro citlivou vlasovou pokožku. Jemné vlasy ošetřujte šamponem Plantur 39 Fytokofeinový šampon speciálně pro jemné vlasy (koupit v e-shopu), který aktivuje vlasové kořínky.
  • Kartáč typu „tangle teezer“ – skvělý na zacuchané vlasy

Kartáče tohoto typu jsou ve všech svých podobách jednoznačně nejprodávanější na trhu. Tangle Teezer se skvěle hodí pro všechny typy vlasů včetně vlnitých a prodloužených, perfektně padne do ruky a poradí si i s hodně zacuchanými vlasy. Tangle teezer má dva druhy štětin ze speciálního ohebného materiálu. Delší zuby si poradí se zacuchanými uzlíky a kratší zuby dodají vlasům lesk a uhlazení. Je vhodný jak na mokré, tak suché vlasy.
  • Uhlazovací kartáč – pro slavnostní účesy

Uhlazovací kartáč je vhodný na speciální a slavnostní účesy a pro tzv. brushart hair, má husté, krátké a tvrdé přírodní štětiny. Vlasy dovede precizně uhladit a také natupírovat. Na opačném konci má úzkou špičku k preciznímu rozdělení vlasů.  Pro dokonalý výsledek zafixujte vlasy lakem Nivea Extra Strong lak na vlasy (koupit v e-shopu).
  • Kulatý kartáč – vhodný pro tepelnou úpravu vlasů

Kulatý kartáč je ideální pro tepelnou úpravy vlasů, kdy na něj namotáváme prameny, které posléze podfoukáváme teplým nebo studeným vzduchem. Pro lepší distribuci tepla jsou dobré kartáče s dírkami, které umožnují rychlejší průchod vzduchu. Ohebné štětiny jsou šetrnější jak k vlasům, tak k pokožce hlavy. Před fénováním nezapomeňte vždy ošetřit své vlasy pomocí Tony & Guy spreje pro tepelnou ochranu (koupit v e-shopu), který je ochrání před negativními účinky.
  • Dřevěný hřeben – ideální pro kudrnaté vlasy

Dřevěný hřeben s řídkými zuby je vhodný zejména pro kudrnaté vlasy. Často můžete kudrnaté vlasy rozčesat pouze prsty. Kudrnaté vlasy samy o sobě potřebují více péče, jsou hrubší, sušší a mají tendenci se třepit. Dopřejte jim pravidelně speciální kúru Syoss balzám Curls pro vlnité a kudrnaté vlasy (koupit v e-shopu).
Tip redakce:
Pozor, aby se hřeben příliš nenamáčel, protože by mohlo dojít k jeho poškození.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Lenka Knápková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít