Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo 5 minut 5 cviků: když nemáte čas a chcete rozhýbat metabolismus

5 minut 5 cviků: když nemáte čas a chcete rozhýbat metabolismus

5 minut 5 cviků: když nemáte čas a chcete rozhýbat metabolismus

15. března 2023 od Eva Čopíková

15. března 2023 2 minuty čtení
Připravil/a Eva Čopíková

Chcete si protáhnout celé tělo, nastartovat metabolismus a zapracovat na těch částech, které vás trápí? Zkuste speciální rozcvičku trenérky Kláry Novotné a zapojte všechny problematické partie.
Ano, víme, jaro teprve začíná, ale sezona plavek nepočká. Chcete cvičit, ale nemáte čas? Nemáte čas jít do posilovny, ani třeba hodinu běhat? Pak vám bude stačit pouhých 5 minut doma, třeba před televizí. Co rozcvička trenérky Kláry Novotné slibuje? Pořádně rozhýbete metabolismus a také zapracujete na problematických partiích, jako jsou paže, bříško, střed těla nebo stehna a zadeček. Tak s chutí do toho.

1. Cvik: Dřep se vzpažením do svícnu

Při provádění dřepu se snažte v dolní pozici co nejvíce stáhnout ramena a lopatky dolů s tím, jak stahujete lokty podle těla. Při pohybu nahoru se naopak vytáhněte za konečky prstů. Dbejte na správné zakřivení zad.
Opakujte 20krát.

2. Cvik: Kočka ve vzporu

Na podložce udělejte kočku, to znamená, klekněte si na kolena a opřete se o ruce. Nyní kolena vytáhněte nad zem a nohy drží pouze špičkami na zemi.
Vydržte asi 20 vteřin.

3. Cvik: Criss-cross vestoje

Zkuste posilovat břišní svaly vestoje. Zatáhněte bříško a dynamicky vytáhněte koleno křížem vzhůru. Skvěle zapojíte veškeré břišní svalstvo. Poté vystřídejte strany.
Na každou stranu zdvihněte nohu 15x, tedy 30 opakování celkem.

4. Cvik: Rolování ze sedu

Hlavním zde zapojeným svalem je opět břicho. Pokuste se z výchozí pozice se zataženou břišní stěnou rolovat do nižší pozice, kde jste stále schopni držet břicho vtažené. Pomalým pohybem se vraťte zpět.
Rolujte se 20krát.

5. Cvik: Přítah kolena ve vzporu

V pozici vzporu je důležité mít správně zakřivená záda a nikde se nehrbit ani přespříliš neprohýbat. S výdechem a zataženým bříškem přitáhněte koleno vně těla a snažte se jinak nepohnout.
Každou nohu přitáhněte 10krát.

Jak ještě můžete rozhýbat metabolismus?

1. Jezte více bílkovin: Nejenže jsou bílkoviny nejvíc sytící makroživinou, ale dostatečným příjmem bílkovin potěšíte své po bílkovinách hladové svaly, uspokojíte chuťové pohárky a dostatečně se zasytíte, ale také „spálíte“ nejvíce energie jen tak jako by nic. To je fajn, ne?
Náš tip:
Zkuste třeba
4Slim Whey Protein s příchutí banán (koupit v e-shopu), který můžete přidat do snídaňových kaší, jogurtů či tvarohu s ovocem nebo do smoothie.
2. Pijte víc vody: Naše tělo tvoří z velké části právě voda, bez které se prostě neobejdeme. Právě ve „vodním prostředí“ uvnitř našich těl se odehrávají všechny biochemické procesy a získává se energie. A když budeme pít studenou vodu, dojde k mírnému ochlazení organismu, který se s tím musí vypořádat zvýšenou tvorbou tepla. A na výrobu tepla je zapotřebí energie. Ze zahraničních výzkumů vyplývá, že za každý litr vypitých tekutin se očekává zvýšení energetického výdeje přibližně o 200 kJ. 
Náš tip:
Dejte si třeba  
Magnesia Jemně perlivá přírodní minerální voda (koupit v e-shopu), která je díky obsahu minerálních látek navíc pro tělo po cvičení vyloženě potřebná.
3. Pijte zelený čaj a kávu: Káva a čaj jsou bezpochyby zdraví přínosné nápoje, které obsahují řadu antioxidantů a dalších biologicky aktivních látek. Bonusem těchto dvou nápojů je díky kofeinu fakt, že jsou takovými přirozenými „spalovači tuku“. Pokaždé, když si dáte svůj šálek kávy nebo čaje, dojde k mírnému zvýšení klidového metabolismu, a to zejména díky vyplavenému adrenalinu, který má pozitivní vliv na využívání tuku jako zdroje energie. Ale pozor, abyste to s kofeinem nepřehnali.  Neměli byste si dát víc než 3–4 espresa nebo 6–7 čajů za den, abyste si místo nakopnutí metabolismu nepřivolali bolest hlavy, podrážděnost, bušení srdce nebo dokonce nevolnost.
Náš tip:
Vyzkoušejte
Teekanne Detox & Slim bylinný čaj se zeleným čajem (koupit v e-shopu), který má na metabolismus i hubnutí pozitivní účinky.

Foto: Shutterstock, archiv CNC

Připravil/a pro vás Eva Čopíková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít