Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Pro koho se hodí zázračné silver šampony?

Pro koho se hodí zázračné silver šampony?

Pro koho se hodí zázračné silver šampony?

1. září 2018 od Anna Adlerová

1. září 2018 3 minuty čtení
Připravil/a Anna Adlerová ve spolupráci s expertem Markéta Karvaiová

Říká se, že jsou hlavně pro blondýnky, protože vyčarují ze zažloutlých nevzhledných vlasů top účes s chladnými odstíny. Ale nejen blondýnky se potýkají s nažloutlými odstíny. Jeho temně fialová barva vás okouzlí stejně jako skvělé a rychlé výsledky na vlasech. Nevěříte?
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

O co se jedná?

Postupným vymýváním barvy z vlasů nebo působením externích vlivů vlasy ztrácejí původní barvu a lesk. Na vině je především chlorovaná voda a sluneční záření. Déšť a smog vaší barvě taky na kráse nepřidá. Než po dovolené poběžíte za kadeřníkem, zkuste si barvu upravit samy. Silver šampony jsou tím pravým ořechovým. Obsahují tmavě fialový pigment, který se chová jako agent bojující proti žlutým odstínům. Jeho částečky pronikají do vlasů a neutralizují žlutý tón. Pravidelné používání vede ke krásným chladným odstínům.


Fialová vlasová kosmetika

Díky své typické barvě se mu říká také „fialový“ šampon. S barevným tónem vlasů umí opravdu divy. Fialové kosmetiky začalo přibývat a dnes je opravdu z čeho vybírat. Fialový šampon hravě doplníte i odpovídajícím fialovým kondicionérem nebo maskou na vlasy. Například šampon Swiss O-Par Silver šampon lze příjemně doplnit o vlasovou kúrou od stejné značky. Pro fanynky vlasové kosmetiky bez silikonů je tu šampon Schwarzkopf  LIVE Silver Shampoo Yellow Neutralizer. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými produkty? Kromě ztlumení nechtěného odstínu na vlasech nabízejí některé výrobky i další výhody. Máte kromě nažloutlého tónu i zničené vlasy? Pak se poohlédněte po regeneračním silver šamponu.
silver šampon

Kdo se bez nich neobejde:

  • Můžete je aplikovat jak na barvené, tak i na přirozené vlasy.
  • Blondýnkám vrátí krásnou chladnou plavou barvu.
  • Melírovaným vlasům vytáhne zesvětlované pramínky do čistého tónu.
  • Každý ví, jak jsou trendy silver hair náročné na údržbu. Bez fialové kosmetiky se určitě neobejdou.
  • Některé kadeřnice radí použití těchto šamponů i brunetkám. Jejich efekt na hnědých vlasech je ale sporný. „Pokud máte barvené hnědé vlasy, které se vymývají do teplých tónů, nezbývá než vyzkoušet, jestli bude tato kosmetika fungovat i na vás. V tomto případě vsaďte na hodně pigmentovaný přípravek,“ uzavírá expertka.

mytí fialovým šamponem
Správné použití

Je nutné si uvědomit, že hlavní poslání fialových šamponů je jiné než u všech ostatních.Jejich hlavním úkolem je zbavit vlasy nechtěných tónů, ne vyčistit,“ říká expertka.Pro vyčištění vlasů tedy stále používejte svůj šampon určený pro váš typ vlasů a po silver pomocníkovi sáhněte až při druhém mytí,“ pokračuje. Nechte ho na vlasech působit zhruba 5 minut, ať se mohou pigmenty do vlasů vstřebat. Pokud máte hodně poničené vlasy, dobu působení raději zkraťte.


Nevýhody fialových přípravků

Většina silver šamponů ale vlasy vysušuje. „Proto je zkombinujte s výživnou vlasovou péčí ve formě kondicionéru a hydratační masky,“ doporučuje stylistka.  Další nevýhodou je možné obarvení vlasů na fialovo nebo získání fialového nádechu. Toto nebezpečí hrozí u silně pigmentovaných šamponů. Není to však důkaz nekvalitního šamponu, spíš snížené kvality vlasů.

blond vlasy

Stala se z vás fialovláska?

Léta odbarvované, poničené a suché vlasy do sebe fialové pigmenty vstřebávají mnohem rychleji a je pravděpodobné, že se vlasy do fialova zbarví. Jak proti tomu bojovat? Určitě nepropadejte panice, fialový tón se z vlasů po dalším umytí snadno vymyje. Pokud chcete předejít dalšímu obarvení, smíchejte pro příště fialový šampon s normálním šamponem, radí stylistka.  Šampon taky můžete zkusit nechat na vlasech působit kratší dobu. Pokud stále fialovíte, sáhněte po méně pigmentovaném silver šamponu. 


Doporučené produkty:

Swiss O-Par Silver šampon
Schwarzkopf  LIVE Silver Shampoo Yellow Neutralizer

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Anna Adlerová ve spolupráci s expertem Markéta Karvaiová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Markéta Karvaiová
Novinářka, bloggerka a hair stylistka
1208
"Každá žena je jako diamant - silná, krásná a jedinečná. Každý diamant ale k zachování svého lesku potřebuje pravidelnou péči."

Nejčtenější články

3 účesy pro polodlouhé vlasy zn. Podle příležitosti

Vlasy 6.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


Super copy 3x jinak

Vlasy 1.září 2021 od Petra Lamschová

0 1


5 vlasových chyb, které vás dělají starší

Vlasy 20.září 2020 od Vanda Vízková

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít