Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy 5 kroků pro záchranu suchých vlasů

5 kroků pro záchranu suchých vlasů

5 kroků pro záchranu suchých vlasů

31. prosince 2017 od Karolína Hornová

31. prosince 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Karolína Hornová

Pravidelné zastřihávání konečků, maska z olivového oleje nebo pořádný steak z lososa. I tak může vypadat péče o suché vlasy. Našli jsme pro vás pět jednoduchých tipů, které vám nezaberou čas navíc, a vaše suché vlasy budou jako znovuzrozené.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Suché vlasy jsou následkem nesprávné funkce mazových žláz. Ty se vyskytují v každém vlasovém váčku a kromě méně příjemného efektu maštění vlasů mají na starost i výživu vlasového vlákna. U některých žen je produkce mazu přirozeně nižší, až velmi nízká. Vlas je pak suchý, slabší a nemá schopnost vyživovat se po celé délce. Důsledkem jsou vlasy bez lesku, lámající se nebo roztřepené konečky.

Vlasy se také vysušují působením vnějších vlivů: mrazu nebo naopak velkého horka a suchého vzduchu. Naštěstí je tu péče, která se o vysušené vlasy postará a vrátí jim ztracenou elasticitu, lesk a pevnost. Máme pro vás 5 kroků, které suchým vlasům dodají zdraví, lesk a pružnost.


1. Nůžky

Ať se vám ta představa líbí, nebo ne, zastřižení konečků je opravdu nejlepší první pomocí pro suché a poškozené vlasy. Žádný „radikální řez“ přitom není nutný. Pokud na suché vlasy trpíte, především v zimě doporučujeme navštěvovat kadeřníka častěji. Bohatě postačí, když vám konečky zastřihne o jeden centimetr, nebo i méně.

Zastřižení nejen opticky zarovná délku vlasů, ale způsobí i to, že vlasy půjde snadněji pročesávat bez dalšího namáhání. Zároveň se odstraní roztřepené konečky – rozdvojení se zastaví a vlas se nebude dále hloubkově poškozovat.

zastřihávání konečků


2. Olejová pomoc z kuchyně

Olejová kůra pro suché vlasy zní logicky: dodá vlasovému vláknu podíl lipidů, který váček není schopen sám produkovat. Lze využít služeb kadeřnictví a zajít si na kúru v podobě profesionálního zábalu, nebo si pomoci doma. Výborně účinkuje panenský olivový olej nebo olej kokosový. Naneste ho po celé délce vlasů a rozhodně jím nešetřete. Pročešte hřebenem, aby se dostal všude. Pro lepší efekt můžete kadeře zabalit do potravinové fólie a nechat dvacet minut působit.

Olejový zábal je ideální provádět v době, kdy máte v plánu si mýt vlasy. Po dvaceti minutách je nutné vlasy důkladně umýt – ideálně výživným šamponem a kondicionérem, určeným pro suché vlasy – třeba právě s obsahem oleje. Po vysušení budete mít vlasy znatelně zářivější a hebčí.

olivový olej na vlasy


3. Masky pro suché vlasy

Při vybírání vlasové péče se vyplatí sahat po řadách, které vlasy nejen umyjí, ale i hloubkově vyživí a hydratují. Skvělou volbou jsou šampony a kondicionéry pro suché vlasy s obsahem výživných olejů nebo keratinu. Pokud masku nepoužíváte jako prevenci, ale spíše potřebujete záchranu po vysušené a poškozené vlasy, sáhněte po některé z regeneračních masek na vlasy.

S výživnými maskami pozor – dokážou dělat divy, ale někdy jsou velmi hutné a mohou vlas zatížit. Nepoužívejte je nadmíru – nepřekračujte doporučenou frekvenci aplikace (většinou postačí masku aplikovat při každém třetím mytí) ani množství, které na vlasy nanesete. Suché vlasy také mívají sklony ke krepatění a poletování kolem hlavy. Řešením může být uhlazující kondicionér nebo třeba závěrečná bezoplachová péče, která vlasy uhladí a dodá jim lesk.


4. S fénem opatrně

Kromě lipidů odpovídá za správný vzhled a funkci vlasového vlákna i voda. Ve vlasových vláknech by mělo být kolem šestnácti procent vody. Ztrácí se odpařováním, tedy působením horka, ale i vystavováním vlasů mrazu. V zimě si myjte vlasy ideálně večer, nebo v době, kdy se nechystáte hned ven – navlhlý, vláčný vlas je nejnáchylnější k vysušení mrazem.

Při fénování pusťte přístroj na nejnižší teplotu, která nepálí, a zvolte raději vyšší rychlost proudu vzduchu. Hubici fénu s horkým vzduchem nikdy dlouhodobě nepřikládejte těsně k vlasům. Buď snižte teplotu na minimum, nebo fén držte v bezpečné vzdálenosti alespoň 15 centimetrů od vlasových vláken. Při žehlení a kulmování používejte tepelně ochranné produkty, které vlasové vlákno obalí ochrannou vrstvou a zabrání jeho vysušení.


5. Nakrmte vlasy správným jídlem

Kvalitu vlasů ovlivňuje samozřejmě i výživa. Ne nadarmo bývají vlasy a nehty prvním ukazatelem toho, že nám nějaká látka v těle chybí. Jezte stravu bohatou na vitaminy a dostatečně pijte. Dopřejte vlasům i minerály, a to buď ve stravě, nebo formou potravinových doplňků. Pro správnou funkci vlasů je nezbytný především zinek a křemík, z vitaminů pak A, B, C a E a samozřejmě zdravé tuky, které najdete v olejích nebo mořských rybách – doslova balzámem pro kůži i vlasy je kvalitní maso z lososa.
Přečtěte si více o potravinách, které na míru vyživí vaše vlasy a dodají jim pružnost a sílu. Některé z nich můžete přimíchat i do domácí hydratační nebo regenerační vlasové masky.
 

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Karolína Hornová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Kristýna Ryglová 18.června 2019
Mně stačil k záchraně mých suchých vlasů jediný krok a to keratin https://www.beamia.cz/vlasova-pece/1/ . Jsem ráda, že mi o něm kamarádka pověděla, protože už jsem byla z vlasů zoufalá. Díky keratinu mám vlasy krásné, jako nikdy předtím.

Nejčtenější články

3 účesy pro polodlouhé vlasy zn. Podle příležitosti

Vlasy 6.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


Super copy 3x jinak

Vlasy 1.září 2021 od Petra Lamschová

0 1


5 vlasových chyb, které vás dělají starší

Vlasy 20.září 2020 od Vanda Vízková

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít