Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Velký horoskop na rok 2023: Myslete na zdraví i kondici

Velký horoskop na rok 2023: Myslete na zdraví i kondici

Velký horoskop na rok 2023: Myslete na zdraví i kondici

29. prosince 2022 od Petra Lamschová

29. prosince 2022 2 minuty čtení
Připravil/a Petra Lamschová

Co pro vás připravily hvězdy v novém roce? Podívali jsme se na každé znamení z hlediska krásy, zdraví a kondice. Astroložka Jarmila Gričová radí myslet na kondici, být lehce v pohybu, odpočívat, dopřát si nějakou tu masáž, ale také něco voňavého pro radost.

Beran    (21. 3. – 20. 4.)

Rok, na jehož prahu stojíte a který proběhne pod patronací vašeho vládce Marsu, od vás vyžaduje odpovědnější přístup ke zdraví, než je ten dosavadní. Zejména na jaře a v létě byste měli dbát o harmonii nejen tělesnou, ale i duševní. Hlavně si nemyslete, že je relaxace luxusem, který nepotřebujete a který vás jen zatěžuje. Kromě toho byste měli věnovat daleko soustavnější pozornost chrupu. Čím dříve si uvědomíte, že je potřeba kromě normálního kartáčku používat i ten mezizubní, tím to bude lepší.
Tip pro vás:

Býk  (21. 4. – 20. 5.)

Předsevzetí, která si dáváte, by se neměla týkat jen váhy. Několika zbytečných kilogramů byste se zbavit mohli, ale celkově jde spíše o to, abyste tukovou tkáň nenápadným cvičením a posilováním přeměnili v kvalitní svalovou hmotu. Cvičení však nesmí být jednostranně zatěžující! Právě proto je potřeba, abyste si našli opravdu dobrého trenéra, který vám pomůže vymyslet vhodnou aktivitu. Zapomenout nesmíte ani na péči o pleť. Vyberte si vyhovující řadu tělové kosmetiky, kterou budete po cvičení používat!
Tip pro vás:

Blíženci (21. 5. – 21. 6.)

Když se Saturn dostane 7. března do Ryb, může vaše zdraví ovlivnit způsobem opravdu nečekaným. Hrozí, že v péči o tělesnou schránku padnete do krajnosti. Buď se rozhodnete, že budete cvičit do úmoru, nebo usoudíte, že to stejně nemá cenu, a na jakoukoli aktivitu se vykašlete. Kdybyste ale dokázali zachovat míru a starali se o sebe přiměřeným způsobem, byl by výsledek vynikající. A kdybyste se ještě rozhodli, že stravu obohatíte o potravinové doplňky, které mají váš organismus vyladit, bude to skvělé!
 
Tip pro vás:

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Kamarádi a lékaři, kteří vám říkají, že byste si měli dopřát trochu více pohybu, to myslí opravdu dobře. Právě proto je potřeba, abyste uvažovali, jak překonat svou přirozenou touhu po pohodlí a tělu pohyb dopřát. Když se rozhodnete, že začnete běhat, patrně to nedodržíte. Kdybyste však začali střídáním chůze a běhu, bavilo by vás to daleko víc. Pak ale nesmíte zapomenout na pravidelné ošetřování chodidel! Kromě pedikúry jim dopřejte koupel s přídavkem soli a pravidelnou masáž chladicím krémem.
Tip pro vás:

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Úvahy o tom, že byste měli jídelníček změnit tak, aby obsahoval méně nasycených tuků a více ryb a jiných zdravých zdrojů energie, jsou stále silnější. Když tento výživový směr důsledně dodržíte, je značná šance, že zimní měsíce zvládnete v pohodě a bez viróz. Přesto by bylo dobré, kdybyste si na přelomu zimy a jara dopřáli hory. V létě uvažujte o moři. Díky jódu v mořském vánku posílíte funkci štítné žlázy tak, abyste zbytek roku zvládli v pohodě a bez únavy.
Tip pro vás:

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Už na začátku roku se začněte starat o zdravotní stav nejen svůj, ale i partnera. Když mu vy jasně neřeknete, že je potřeba, aby o sebe v tomto směru více dbal, sám to neudělá. I když vám bude vysvětlovat, že to s péčí o zdraví přeháníte, musíte trvat na svém. Kdybyste se na závěr domluvili, že budete chodit cvičit a taky dodržovat zásady zdravé výživy spolu, bylo by to vynikající. Pak byste si mohli pořídit i kola a k nim partnerské cyklistické oblečení, které by dokazovalo, že patříte k sobě.
Tip pro vás:

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Konečně šance, kdy se můžete zbavit dlouhodobých potíží, které máte s páteří. První krok k vylepšení situace uděláte tím, že v práci požádáte o ergonomickou židli k pracovnímu stolu. Pro domácí práci si ji kupte sami. Je to sice investice, ale vaše zdraví si ji nepochybně zaslouží. Během prvního pololetí se rozhodněte pro návštěvu praktického lékaře, který vás podrobí preventivní prohlídce. Kdybyste se navíc setkali i se stylistou, který vám poradí, jak podtrhnout vaše přirozené půvaby, bude to dokonalé.
Tip pro vás:

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Hned na začátku roku byste se měli začít zbavovat kilogramů, které jste nabrali v době, kdy se Jupiter pohyboval Rybami. Do poloviny května, kdy bude v Beranu, je šance, že se jich zbavíte rychle a tak, aby se už nevrátily. Zároveň ale půjde o období, kdy byste měli ke zdraví přistupovat odpovědně. Uvědomte si, že v práci nejste nepostradatelní. Když budete jen kvůli práci přecházet choroby, hrozí, že přejdou do chronických potíží. Nebylo by lepší začít rovnou pracovat na posílení imunity?
Tip pro vás:

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Do poloviny května, kdy Jupiter prochází Beranem, se vám podaří překonat vrozenou pohodlnost. K tělesným aktivitám přistupujete ne proto, že byste museli, ale proto, že vám pohyb přináší uspokojení a dává radost ze života. I když jde o činnost, která je užitečná, měli byste si zvláště od začátku března dávat pozor na kotníky, které mají sklon k otokům. Zejména v případě, kdy v práci po většinu dne stojíte, byste měli nosit buď ponožky s volným lemem, nebo punčochy se zesílenou lýtkovou částí.
Tip pro vás:

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

O tom, že disponujete záviděníhodnou silou vůle, nikdo nepochybuje. Přesto si dejte pozor, abyste to se svou touhou po dokonalém těle a ještě lepším zdraví nepřehnali. Nebezpečí hrozí zejména v prvních čtyřech měsících roku. Pod vlivem Jupitera z Berana máte tendenci to se cvičením a zdravou výživou přehánět. Výsledkem pak může být krásná figura a vynikající výsledky všech vyšetření, ale taky vyčerpaná psychika. Kdybyste pochopili, že si občas zasloužíte i malou radost, bude to skvělé. Co tak nový parfém?
Tip pro vás:

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Do května máte díky přízni Jupitera, jehož energii posiluje až do konce března Merkur z Blíženců, pocit, že se vám daří všechno, na co sáhnete a do čeho se pustíte. Jde o dny, kdy máte pocit, že vlastně nepotřebujete spát. Pokud se rozhodnete, že se dostanete do kondice, můžete si být jistí, že ji získáte. Když se však Slunce překulí do druhého pololetí, musíte tempo zmírnit. Místo maratonů přejděte na běh na kratší vzdálenosti. Pořiďte si na něj odpružené boty, aby nožní klenba zbytečně netrpěla! Někdy stačí málo.
Tip pro vás:

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Saturn, který do vašeho znamení 7. března vstupuje, vás zbaví pasivity, kterou jste v poslední době pociťovali. Dojde vám, že i vaše tělo podléhá opotřebení a že je potřeba, abyste se o ně začali soustavně starat. Pokud vás bolí záda, jde o záležitost, kterou není možné donekonečna řešit prášky. Prvotní by měla být návštěva rehabilitačního lékaře, který odhalí zdroj vašich potíží. Následovat pak musí cvičení, doprovázené masážemi. K těm vyberte kvalitní esenciální oleje, které pozvednou tělo i ducha.
Tip pro vás:

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Petra Lamschová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít