Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej K odlíčení tampon, či ubrousek? Víme, co poslouží nejlépe!

K odlíčení tampon, či ubrousek? Víme, co poslouží nejlépe!

K odlíčení tampon, či ubrousek? Víme, co poslouží nejlépe!

27. května 2018 od Eva Suchomelová

27. května 2018 2 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Iva Davies

Čím budete pleť odličovat, je pomalu stejně důležité jako výběr správného produktu. Každý má svoje pro a proti, ale my jsme zjistili od expertky ten nejlepší způsob odlíčení.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
V kosmetické rutině si každý vybírá to, co mu z různých důvodů nejvíc vyhovuje. Týká se to i odličování. Někdo preferuje rychlost, jiný účinnost, další dbá na přírodní složky a jiný chce co nejpříznivější cenu. Čím se můžete odličovat a jaké výhody a nevýhody která varianta má?


Odličovací ubrousky

Mohou být suché nebo napuštěné odličovacím přípravkem. Setkáte se s nimi např. v kosmetických koutcích v drogeriích nebo při ukázkovém líčení na prezentacích kosmetických značek.

Výhody: oceníte všude, kde není k dispozici voda – při cestování, na festivalech nebo v kempu.
Nevýhody: nedoporučuje se používat dlouhodobě, mají nižší čisticí účinek, představují jen jakousi „první pomoc“.

Do zavazadla si přibalte třeba Ellie odličovací ubrousky s mandlovým olejem v balení o 10 kusech. Pro majitelky aknózní pleti se hodí Ellie Antibakteriální čisticí pleťové ubrousky pro problematickou pleť v balení po 25 kusech.

Odličovací ubrousky

Odličovací tampony

Na trhu je jich obrovské množství a patří mezi nejrozšířenější prostředky pro odličování. Vyrábějí se z bavlny, ale jsou i v kombinaci bavlny a mikrovlákna či polyesteru. Mohou být suché, případně napuštěné odličovacími přípravky, např. arganovým olejem nebo extraktem z aloe vera. Vizážistky je nosí v kufříku na líčení „v terénu“ pro případ rychlého odlíčení, ale obvykle je používají jen na poslední krok čištění pleti, a to spolu s exfoliačním nebo hydratačním tonikem.

Výhody: snadnost použití, cenová dostupnost, zvyk, vhodné na nanesení tonika v poslední části čištění pleti
Nevýhody: relativně nízká účinnost způsobuje, že máte tendenci při odličování na kůži tlačit, takže ji dráždíte, některé tampony pouštějí vlákna.

Ze suchých tamponů zkuste Bell Odličovací tampony Extra Soft s příměsí mikrovlákna, z vlhčených třeba Ellie Vlhčené odličovací tampony s aloe vera.

Vata, vatové chomáčky či stříhaná vatová gáza

Vata, vatové chomáčky či stříhaná vatová gáza

Tím se odličovaly především ženy za minulého režimu, kdy byla o kosmetické produkty celkem nouze. Barevné vatové chomáčky byly hitem 80. let. Stříhaná vatová gáza se prodává pouze v lékárnách.

Výhody: nejpříznivější cena
Nevýhody: silně pouštějí vlákna, nízká účinnost, vysoká savost odličovacího přípravku vyrovnává nízkou cenu, takže ekonomická výhoda klesá.

Nejlepší způsob odličování

Nejlepší způsob odličování

A jaký je nejlepší způsob odličování podle vizážistky Ivy Davies? „Nejvíc se mi osvědčil ručník, odličovací olej či balzám a teplá voda. Tato ‚trojka‘ odlíčí nejrychleji, nejsnadněji a nejúčinněji, a to i voděodolný make-up,“ překvapuje expertka jednoduchým trikem vizážistů. Místo ručníku můžete použít i žínku. Výborný je z hustého, ale jemného froté. Odličovací balzám je nový typ odličovacího přípravku, který po kontaktu s vodou změní texturu na mléčnou emulzi.

Efekt je neuvěřitelný – jedním tahem dostanete z obličeje líčení i veškerou nečistotu. Možná se vám to zdá netradiční a trochu tomu nedůvěřujete, ale stačí postupovat v několika jednoduchých krocích:
1. krok: Ručník namočíme do teplé vody.
2. krok: Olej či balzám si nalejeme do ruky a rozetřeme po obličeji.
3. krok: Mokrým ručníkem stáhneme z obličeje veškerý make-up i s olejem či balzámem.
Následně postup zopakujte pro úplné vyčištění obličeje a na závěr přetřete obličej tamponem s exfoliačním tonikem, v případě citlivé pleti se zklidňujícím tonikem.

Odličovací olej

Klíčový je výběr odličovacího oleje

Některé ženy tuto metodu po prvním vyzkoušení vzdaly, ale to je chyba. „Metoda sama je vždy účinná a hodí se pro každý typ pleti. Nejdůležitější je najít takový olej, který bude vyhovovat právě vaší pleti. A to je potřeba vyzkoušet,“ doporučuje Iva Davies vytrvat. Ze svých zkušeností doporučuje pro zralou pleť arganový olej, jako univerzální je růžový olej. Naopak neradí použít na odlíčení kokosový olej. „Je vysoce komedogenní, tedy zanáší póry, takže se pro odlíčení nehodí,“ konstatuje expertka.
Vyzkoušet můžete například oleje Argan či Růže z řady Topvet Luxury Oil.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Iva Davies

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Jana Slaná 26.března 2019
Dávám přednost micelární vodám dobrá volba!

Expert z článku

Iva Davies
Vizážistka
243
"Baví mě ukázat každé ženě její vlastní krásu."

Nejčtenější články

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít