Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Barvení vlasů Balayage: Wow efekt na přání

Barvení vlasů Balayage: Wow efekt na přání

Barvení vlasů Balayage: Wow efekt na přání

7. října 2018 od Karolína Hornová

7. října 2018 3 minuty čtení
Připravil/a Karolína Hornová

Balayage je jednou z kadeřnických technik, která se drží na výsluní už několik let. Důvod je nasnadě: vypadá neskutečně přirozeně, opticky dodává na objemu a je velmi variabilní. Jak tato technika vypadá, kde se vzala a co dokáže?
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Pramínky, které plují ve vlasech

Balayage je jednou z technik, která pracuje s parciálním zesvětlením vlasů – její podstatou je zesvětlit proužky nebo partie vlasů tak, aby výsledek působil přirozeně, ale navíc i nadýchaně a opticky zvětšil objem vlasů. Přirozeně a doztracena zesvětlené proužky působí jako zlatavé odlesky na slunci – ve vlasech se jakoby objevují a zase mizí bez nepřirozeně ostré hranice či odrostů.
 

Francouzský šarm ze slavného seriálu

Technika pochází z Francie stejně jako její název – francouzské sloveso balayer znamená zametat a odkazuje na pohyb, který kadeřník vykonává štětečkem s barvou na jednotlivých pramenech tak, aby vytvořil proužky bez ostrých hranic, které prolínají záplavou vlasů. Techniku proslavila herečka Sarah Jessica Parker v posledních dílech Sexu ve městě a inspirovali se jí kadeřníci a ženy po celém světě.
 
ukázka "stínování" vlasů

Je to melír?

Ne, není. Technika má s melírem společný pouze produkt pro zesvětlení, případně tónování vlasů. Zatímco melír se tvoří pomocí alobalových plátů, ve kterých barva působí na přesně oddělené prameny vlasů, balayage funguje jinak – mohli bychom říci více umělecky.

Kadeřník má doslova volnou ruku, v níž drží štětec, namočený v zesvětlující barvě. V závislosti na střihu účesu či vlnění vlasů pak „kreslí“ jednotlivé proužky, které mohou mít po své délce různou šířku a intenzitu nánosu barvy. Výsledkem je, že proužek třeba začíná nenápadně pár centimetrů od kořínků, rozšiřuje se či rozdvojuje a pak postupně mizí do ztracena v záplavě vlasů.
 
balayage na rovných, zvlněných a kudrnatých vlasech

Pro koho se hodí?

Pro všechny, kteří chtějí šetrně zesvětlit vlasy a dosáhnout doslova wow efektu. Co všechno balayage umí, jsme pro vás shrnuli v přehledných bodech:
  • Opticky dodává strukturu a objem světlým vlasům. Podpoří a prodlouží efekt vyšisovaných vlasů po létě, ale nezatíží je.
  • Opticky zvýrazní přirozené vlny ve světlých i tmavých vlasech. Tohoto efektu hojně využívají Italky a Španělky.
  • Přirozeně zesvětlí i velmi tmavé vlasy tak, že budete působit jako blondýna, ovšem nenásilně a šetrně, což je i případ zmíněné S. J. Parker.
  • Je dobrou volbou pro „lenochy“ a ty, kteří nechtějí neustále dobarvovat odrosty – efekt balayage se netvoří od kořínků, a tudíž se pouze posouvá s růstem vlasů – stačí ho pak jen jemně doplnit.
  • Je dobrou volbou i pro ty, kteří chtějí učinit pozvolný přechod na zcela jinou barvu vlasů (proužky lze neustále doplňovat a zvyšovat jejich počet), nebo naopak chtějí nechat barvu odrůst a potřebují těmito proužky narušit linii odrostu a vytvořit efekt „doztracena“.
wow efekt ve vlasechExistují i další podobné techniky, se kterými jde balayage kombinovat. Jednou z nich je ombré, tedy technika odbarvení spodní partie vlasů. Spolu s balayage bude ombré působit přirozeněji, a to především tehdy, jestliže máte hodně tmavé vlasy. Pokud vás zajímají i další způsoby barvení a zesvětlování vlasů, určitě se podívejte do našeho slovníčku kadeřnických technik – třeba tam najdete inspiraci pro příští návštěvu kadeřnického salonu.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Karolína Hornová

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Nejčtenější články


Suchý šampon: 3 věci, které byste o něm měli vědět

Vlasy 18.srpna 2022 od Anna Šťastná

13 0


Zapletené copy podle příležitosti: 3x jinak a snadno

Vlasy 15.srpna 2022 od Lenka Knápková

8 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít