Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Jak zesvětlit vlasy, zn.: Zdravě a jemně!

Jak zesvětlit vlasy, zn.: Zdravě a jemně!

Jak zesvětlit vlasy, zn.: Zdravě a jemně!

12. června 2018 od Jana Kantorová

12. června 2018 2 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

Cesta k dokonalé blond barvě může být někdy velmi trnitá a na jejím konci vás mohou čekat poškozené, slabé a roztřepené vlasy. Rozhodně se ale nemusíte vzdávat. Stačí jen vybrat způsob, který bude vyhovovat právě vašim vlasům.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Vlasy lze zesvětlit hned několika způsoby. Jednoduše se ale dají tyto metody rozdělit na přírodní a chemické zesvětlování vlasů. Zesvětlit můžete i úplně černé vlasy, i když to potrvá až několik měsíců, nebo oživit stávající světlou barvu, která už neodpovídá vašim představám.

blond odstíny

Úplně nová barva

Chcete-li se stát blondýnkou i ve chvíli, kdy máte tmavé vlasy, pak se nejspíš neobejdete bez peroxidu vodíku nebo-li tzv. odbarvovače. V takovém případě se ale odbarvování rozhodně nedoporučuje v domácím prostředí, kde můžete vlasy zesvětlit pomocí barev z drogerie jen o několik odstínů. Za prvé mohlo by dojít k poškození vlasů, a navíc i k velkému podráždění pokožky. Za druhé při domácím odbarvování dochází k zežloutnutí barvy vlasů, což zrovna není úplně žádoucí a in. Za třetí sama doma jen stěží odhadnete, kolik peroxidu budete potřebovat, odbarvení by tak nemuselo dopadnout dobře. V kadeřnictví používají šetrnější, ale zároveň účinnější odbarvovače. Odborník vám doporučí přesný postup, stávající tmavé barvy se zbavuje pomalu a nechává vlasy regenerovat.

Tip redakce:
Při zesvětlování jsou z vlasu odstraněny barevné pigmenty (melanin). Nejprve tmavší barevné pigmenty a poté i světlejší červené barevné pigmenty. Přirozená barva tak prochází několika stádii – tmavší vlasy získají nejdříve oranžovočervený odstín, poté se zbarví do žlutooranžova a teprve poté se objevuje blond barva.


Odbarvit, ale vyživit

Po odbarvování je velmi důležité o vlasy ještě více pečovat, než je běžné. V salonech při odbarvování používají tzv. plex technologie, např. olaplex a fibreplex, které vlasy chrání a zároveň vyživují. Po takovém zásahu, jakým odbarvování je, si vlasy zaslouží i pravidelnou domácí péči. Proto je dobré zahrnout do běžné vlasové rutiny také šampony a kondicionéry s obsahem plexu, nebo dokonce i masky na vlasy

blond barva na vlasy

Jednu blond, prosím

Domů si z drogerie můžete přinést hned několik produktů, které by vás měly dovést k dokonalé blond barvě. Najdete mezi nimi zesvětlovače, které obsahují peroxid a odstraňují pigment z vlasů. Dále můžete najít také zesvětlující odstíny, které odstraňují pigment, ale zároveň vlasům dodávají novou barvu. Na podobném principu fungují barvy-melíry. Oživit barvu mohou také rozjasňující šampony, které dokážou z vlasů odstranit kromě špíny také trochu barvy. Důležité je po umytí použít kondicionér, protože tyto šampony vysušují vlasy.

Tip redakce:
V poslední době se hodně mluví v souvislosti s vlasy o henně. Ta ale bohužel vlasy nezesvětlí, protože nemá zesvětlující vlastnosti. Její pomocí lze vlasy pouze ztmavit, protože henna vlas obalí a nemění jeho strukturu. 

 

Pomoc z přírody

Před létem mnohé z vás, které máte světlé vlasy, zatoužíte po jejich ještě větším zesvětlení nebo oživení barvy. Existuje hned několik možností, jak vlasy zesvětlit, aniž by došlo k jejich poškození. Obecně v létě samovolně dochází k vyšisování barvy díky sluníčku. Kvůli intenzivnímu slunečnímu svitu totiž dochází k rozkladu melaninu, což je u barvených vlasů ještě znatelnější než u přirozeně blond vlasů.  

zesvětlování vlasů citronem

Přírodní cesta zesvětlení vlasů:

1. Med a ocet: obecně má med skvělé zesvětlující vlastnosti a v kombinaci s octem jsou jeho účinky ještě silnější. Smíchejte dvě lžíce octa, jednu lžíci medu a jednu lžíci arganového oleje. Poté do směsi přidejte ještě špetku skořice a hotovou ji vmasírujte do vlasů a důkladně pročešte kartáčem. Vlasy zabalte do fólie a nechte působit přes noc.

2. Heřmánkový odvar: pro osoby s citlivou pokožkou i alergiky se na zesvětlení vlasů hodí silný odvar z heřmánku. S ním si pravidelně oplachujte vlasy a nechte vždy několik minut působit, než smyjete čistou vodou.

3. Rebarborová maska: hodí se spíše pro zesvětlení tmavších vlasů, protože blondýnkám by mohla barvu ožlutit. Rebarboru uvařte, rozmixujte, přidejte pár kapek citronové šťávy a špetku skořice. Masku naneste na vlasy a nechte zhruba dvě hodiny působit.

4. Citronová šťáva: jeden díl citronové šťávy smíchejte se dvěma díly vody, vmasírujte do celé délky vlasů a nechte působit, dokud vlasy neuschnou. Efekt můžete znásobit tím, že na vlasy necháte působit sluneční paprsky. 
 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Nejčtenější články

3 účesy pro polodlouhé vlasy zn. Podle příležitosti

Vlasy 6.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


Super copy 3x jinak

Vlasy 1.září 2021 od Petra Lamschová

0 1


Potí se vám vlasy a hlava? Tohle vám pomůže!

Vlasy 23.května 2020 od Vanda Vízková

0 3

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít