Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej 7 zlozvyků, kterými si nevědomky ničíme pleť. Děláte je také?

7 zlozvyků, kterými si nevědomky ničíme pleť. Děláte je také?

7 zlozvyků, kterými si nevědomky ničíme pleť. Děláte je také?

12. dubna 2022 od Anna Šťastná

12. dubna 2022 4 minuty čtení
Připravil/a Anna Šťastná

Často se důsledně soustředíme na péči o pleť, vybíráme pro ni ty nejlepší přípravky, ale přesto zapomeneme na pár maličkostí, kterými si sami pokožku zase ničíme. Děláte je také?

1) Saháte si na obličej

Na prstech je neustále spousta nečistot a bakterií a každý dotek obličeje proto znamená potencionální nebezpečí. Špína se totiž ukládá v pórech, kde způsobuje různé záněty a pupínky. Sahání na obličej ale samozřejmě neprospívá ani vašemu make-upu, který si tak postupně stíráte. Často tedy není jeho vina, že nedrží po celý den. 

Tip redakce:
Zkuste si tedy raději na obličej nesahat a pokud možno použít také dlouhotrvající make-up. Třeba  
L´Oréal Paris Infaillible 32h Fresh Wear make-up (koupit v e-shopu), který na obličeji vydrží až 32 hodin.

2) Nedostatečně se odličujete

Obličej byste měla odličovat tak dlouho, dokud vatový tamponek nebo ručník, kterým tvář omýváte nebude úplně čistý. Jedině tak máte jistotu, že na tváři nezůstaly zbytky žádných líčidel. Samostatnou kapitolou pak je odličování očí - aby v drobných linkách kolem očí a zejména pod nimi nezůstávaly stopy řasenky, pořiďte si olejový odličovač přímo určený na oční make-up. Naneste jej na tampon a ten na oči nejprve na pár vteřin přitiskněte, aby se líčidla rozpustila. Půjdou pak mnohem snadněji odstranit.
 
Tip redakce:
Nivea Dvoufázový odličovač očí a make-upu (koupit v e-shopu) šetrně odstraňuje i voděodolný make up a řasenku. Před použitím obě složky promíchejte.

3) Příliš taháte

Začíná to právě u odličování: Často kůži tamponkem silně dřete, abyste ji vyčistila, jenže tím zároveň namáháte pokožku a zakládáte na vznik vrásek. Stejně tak krém je potřeba roztírat jemně a ideálně od spodní části obličeje směrem nahoru - abyste ještě nepomáhali gravitaci.

4) Nechráníte se před sluncem

Ta nejlepší péče bude k ničemu, pokud budete pokožku nadměrně vystavovat slunci. Říká se, že i opálení je vlastně narušení kůže, a tak alespoň tu na obličeji chraňte. Nejlepší je zahrnout přípravek s SPF do každodenního rituálu. Najděte si proto lehký ochranný krém, který nanesete ještě na svůj denní.
 
Tip redakce:
Neutrogena Bright Boost Rozjasňující pleťový gel s SPF 30 (koupit v e-shopu), který chrání a ještě pleť krásně rozzáří.

5) Pijete příliš alkoholu

Strava celkově se odráží na stavu naší pleti, ovšem alkohol je takový skrytý strašák. Málokoho napadne, že sklenka vína může zapříčinit vysušování pleti, v jejímž důsledku se rychleji tvoří vrásky a pokožka ztrácí pružnost. Doporučuje se nedávat si skleničku častěji než třikrát týdně.
 
Tip redakce:
Raději zapojte pitný režim. Ideálně volte čistou vodu, minerálky, které dodají tělu i potřebné minerály nebo třeba  bylinné čaje, které navodí pocit klidu a relaxace a zbaví vás napětí a stresu. Vyzkoušejte třeba  
Leros Vnitřní harmonie bazalka & sléz bylinný čaj (koupit v e-shopu), který vás navíc zbaví i únavy.

6) Špatně spíte

Krásná pleť vyžaduje dostatečný a pravidelný spánek, aby se mohla regenerovat, nebyla matná a zašedlá. A když už jdete konečně spát, zkontrolujte si, jakým způsobem si leháte na polštář. Zkuste si vzpomenout, že tvář by neměla být úplně zkrabacená, nahrnutá směrem nahoru, ani dolů. Ideálně byste měli střídat polohy, a pokud hodně spíte na boku nebo na břiše, pořiďte si saténové povlečení, které je k pleti ohleduplnější.
 
Tip redakce:
Pokud se vám přeci jen udělaly po spaní na obličeji kruhy či „pytle“ pod očima,  zkuste jako první pomoc
Garnier Skin Naturals Povzbuzující oční masku obohacenou o šťávu z pomeranče a kyselinu hyaluronovou (koupait v e-shopu), která intenzivně  hydratuje a pomáhá redukovat váčky pod očima i tmavé kruhy.

7) Máte divoké výrazy ve tváři

I kdybyste žili zdravě, nepili a nekouřili a o pleť se perfektně starali, pořád je tu mimika. Pohyby obličejových svalů jsou bohužel silnější než zmíněné faktory, a tak je fajn je mít trochu pod kontrolou. Nezakazujte si smát se nebo radovat, ale schválně se občas zkuste přistihnout, jak se tváříte, když se soustředíte nebo třeba sledujete napínavý film. Někdy se totiž zbytečně mračíme, i když k tomu není důvod, nebo máme hlavně svaly na čele a kolem úst zbytečně zaťaté. Uvolněte je a svými výrazy šetřete.
 
Tip redakce:
Zkuste si udělat masáž obličeje nebo
obličejovou jógu, která by mohla pevnosti a pružnosti pleti maximálně pomoci.

Foto: Shutterstock
 

Připravil/a pro vás Anna Šťastná

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít