Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Zacuchané a přeležené vlasy: Jak se jim ráno vyhnout?

Zacuchané a přeležené vlasy: Jak se jim ráno vyhnout?

Zacuchané a přeležené vlasy: Jak se jim ráno vyhnout?

22. prosince 2019 od Jana Kantorová

22. prosince 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

Zacuchané a přeležené vlasy, které trčí do všech stran. To je problém, který může otrávit i to sebelepší ráno. My jsme pro vás zjistili, jak na to, abyste se ráno probudili s dokonale upravenými vlasy. A není to až tak složité. Nevěříte?

Vše začíná u mytí

Práci na dokonalém ranním účesu je potřeba začít už večer při samotném mytí vlasů. Základ je tak ve správném mytí vlasů. Vlasy byste si pak neměli mýt těsně před spaním, protože je většinou nevysušíte stoprocentně, mohou se lámat a zároveň i cuchat. Ideální je tak umývat je vpodvečer a alespoň dvě hodiny být ještě vzhůru, aby vlasy proschly a vychladly po fénování. Máte-li pak ráno problém s vlasy, zkuste namísto běžných kondicionérů ty bezoplachové, které zůstávají ve vlasech a riziko, že se vlasy zacuchají, je tak nižší. Vyzkoušejte například Toni&Guy Bezoplachový kondicionér Smoothing Leave In (koupit v e-shopu).
mytí vlasů
Tip redakce:
Většinou se cuchají spodní délky vlasů. Zkuste tedy do vlasů po umytí nanést také vlasové sérum nebo pečující olej, který vlasy ochrání, jako například
Aussie Senzační vonný pečující sprej pro chráněné vlasy (koupit v e-shopu). Abyste měli jistotu, že nanášíte olej všude, rozdělte si vlasy na 4 prameny a postupně do nich pečující sprej nastříkejte.

Chytrý spánek

Říká se, že bavlněné polštářky, ač jsou příjemné, mají ráno na svědomí naše zacuchané vlasy. Zvláště když se neustále vrtíte. Kromě toho, že řešením je speciální polštář, který omlazuje pleť i vlasy, vystačíte si i se saténovým povlečením, po kterém budou vlasy klouzat. Pokud ani to nepomáhá, pak je načase vyzrát na ranní vlasové hnízdo tím, že vlasy před spaním upravíte do jednoduchých účesů. Poradíme vám takové, které vám nebudou vadit při spánku a ráno je budete moct upravit během pár minut.
spánek

TIP: Široký sortiment vlasové kosmetiky najdete také na e-shopu Teta drogerie (přejít na e-shopu)

Extra „spací“ účesy

Většinou vám radíme ty nejstylovější účesy. Teď se zaměříme na ty praktické, díky nimž už nebudete mít ráno problémy s vrabčím hnízdem na hlavě. Důležité je dát ale pozor na gumičku. Vlasy by neměla nepřirozeně škrtit, protože by se mohly začít lámat nebo by mohla vytvořit nepříjemný zářez ve vlasech. Ideální je tedy používat látkové gumičky nebo tzv. invisobobble (takové, které vypadají jako telefonní drát), například Gabriella Salvete Gumička do vlasů proti zacuchání (koupit v e-shopu).

1. Cop

Máte-li delší vlasy, pak přeležení a nepříjemnému zacuchání můžete zabránit klasickým copem. Stačí zaplést cop na stranu, aby vás při ležení netlačil. Nebo zaplést dva copánky po stranách. Pamatujte na to, aby byl copánek trochu volnější. Ráno pak stačí cop rozpustit, pročesat prsty a doupravit pomocí stylingových přípravků.


2. Drdůlky

Nemusíte si na spaní dávat natáčky, abyste se probudila s loknami jako od kadeřníka. Pořiďte si obyčejná vlasová pírka a můžete začít. Vlasy odshora rozdělujte na prameny široké asi jako palec na ruce a jednotlivě je začněte namotávat od konečků na prst. Pár centimetrů od kořínků pak prst vytáhněte a ruličku připněte pírkem k hlavě. Drobné drdůlky po celé hlavě zlehka zafixujte jemný lakem na vlasy.
účes vhodný na spaní

3. Uzel

Vlasy si vyčešte, co nejvýš na hlavě to jde, a udělejte culík. Poté aplikujte do vlasů trochu pěnového tužidla a culík pročešte kartáčem. Nakonec ohon omotejte kolem gumičky a připevněte pírkem. Ráno pak stačí vlasy jen rozpustit, pročesat prsty a jemné vlny jsou na světě.


4. Jako ananas

Díky tomuto triku vytvoříte přes noc krásný a vzdušný účes. Zkuste metodu zvanou pineappling. Po umytí vlasy vysušte pouze ručníkem a vyčešte je vzhůru. Pak vezměte hedvábný šátek a uvažte ho těsně kolem hlavy, aby délky vlasů trčely jako fontána nebo listy ananasu. Během spánku si nepřiplácnete vlasy směrem dolů, zaručen je tak objemnější účes.

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Nejčtenější články

5 tipů, jak správně učesat ofinu i patku

Vlasy 30.srpna 2020 od Lucie Ulmanová

0 0


Jak zesvětlit vlasy, zn.: Zdravě a jemně!

Vlasy 12.června 2018 od Jana Kantorová

104 0


5 triků pro rychlejší růst vlasů

Vlasy 7.ledna 2020 od Lucie Ulmanová

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít