Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Super copy 3x jinak

Super copy 3x jinak

Super copy 3x jinak

1. září 2021 od Petra Lamschová

1. září 2021 5 minut čtení
Připravil/a Petra Lamschová

Máte dlouhé vlasy, ale umíte si z nich zaplést pouze francouzský nebo klasický cop? Můžete vyzkoušet netradiční pletené copy, které ozvláštní váš účes i outfit. Tady jsou naše tipy, jak vyzkoušet super zapletené copy jinak.

1. Pletený cop z pěti pramenů

Klasický cop ze tří pramenů umí každý. Vyzkoušejte s námi pletený cop z pěti pramenů. Pro zajímavější efekt jsme se rozhodli udělat cop pouze z poloviny vlasů horní půlky hlavy. Nejprve vlasy důkladně rozčešte.

Jak na to:


 
1. Oddělte vlasy z horní půlky hlavy a  spodní část vlasů nechte volně ležet. Horní část vlasů rozdělíme pomocí prstů rovnoměrně na pět pramenů.

2. Nyní spleteme klasickým způsobem prostřední tři prameny.


3. Uprostřed máme tři prameny a v rukou další dva krajní. 


4. Krajní pramen vždy podstrčíme pod krajní z trojice zleva i zprava, opět zapleteme tři prostřední a opět podstrčíme pod krajní z trojice.


5. Takto pokračujeme až na konec copu. Cop dole zafixujeme gumičkou. Další možností je lehce povytáhnout krajní záhyby copu, díky kterým se z copu vytvoří jakási krajka a cop získá ještě zajímavější vzhled.


6. Pro dlouhodobý efekt, aby vám zapletený cop z pěti pramenů vydržel déle můžete využít Wella Wellaflex Lak na vlasy Flexible Extra Strong Hold (koupit v e-shopu), kterým vlasy zafixujete.
Tip redakce: 
Před zaplétáním můžete na vlasy aplikovat 
 Toni&Guy zpevňující balzám na cop (koupit v e-shopu), který vlasy urovná a dokonale připraví pro úpravu do výčesů či copů.

2. Francouzský cop z boku

Jedna z variací na francouzský cop je uplést ho na boku hlavy. Tento cop můžete udělat úplně stejným způsobem na druhé půlce hlavy a zejména v létě, u moře může působit velmi efektně. Vlasy opět dobře rozčešeme, aby byly krásně hladké a dalo se s nimi dobře pracovat.

Jak na to:1. Hřebenem rozdělíme vlasy na polovinu a to pěšinkou přímo uprostřed hlavy a budeme pracovat pouze s půlkou vlasů. 


2. Linii copu budeme směřovat na vlasovou linii, tedy po skráních, za uchem a směrem na šíji. Pleteme klasicky za tří pramenů.


3. Zespoda i shora vždy přibíráme jemný pramen, aby vlasy tvořily příjemnou strukturu.


4. Na šíji pak dopleteme cop klasickým způsobem až do konců vlasů.


5. Poté můžeme z pletenců copu opět vlasy trochu povytáhnout, čímž vytvoříme efekt krajky.


6. Nakonec vlasy stáhněte do gumičky v týle s druhou půlkou vlasů, která může zůstat rozpuštěná.
Tip redakce: 
Vlasy můžete lehce zpevnit pomocí 
got2b Powderful Pudru na vlasy pro objem (koupit v e-shopu), aby povytažené vlasy lépe držely tvar. Poté lehce přelakujte Syoss Keratin Style Perfection Laku na vlasy (koupit v e-shopu) pro neviditelnou extra silnou fixaci, který pomůže zvláště u jemných vlasů, aby účes vydržel po celý den. 

3. Pletený cop do tvaru bičíku

Tento typ pleteného copu působí, jako byste vlasy použili osnovu a místo vlákna s nimi tkali. Základem tohoto pleteného copu je pečlivost a preciznost. Na druhou stranu vytvoříte velmi efektní účes, kterým můžete své okolí ohromit.


Jak na to:1. Vlasy opět pořádně pročešte a v týlu rozdělte na dvě půlky. Z pravé půlky vlasů oddělte z kraje  tenčí pramen.


2. Oddělený pramen přendejte přes celou pravou půlku shora, protáhněte pod levou půlkou a stáhněte.


3. Tímto tenkým pramenem objíždíte vlasy jako osmičkou dva  tlusté prameny. 


4. Jeden shora, uprostřed přejdete dolů, obtočíte celý pramen a shora zase doprostřed a dolů.


5. Vždy pečlivě utáhneme a pokračujeme, dokud nám stačí tenký pramen, pokud je příliš krátký, vždy zkraje přidáme trochu vlasů.


6. Na závěr bičík zafixujme gumičkou
Tip redakce:
Pro efektní vzhled účesu použijeme Nivea Care & Hold Regenerační krémový gel (koupit v e-shopu), který netvrdne ani neslepuje vlasy. 

Foto: Shutterstock a Tomáš Lébr

Připravil/a pro vás Petra Lamschová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Pavla Slavíková 7.září 2021
Copy jsou to pěkné, ale prakticky si je sama, ráno než jdu do práce, bez pomoci neupletu. Spíše bych ocenila praktičtější článek.

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít