Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Jak na odrosty mezi barvením vlasů

Jak na odrosty mezi barvením vlasů

Jak na odrosty mezi barvením vlasů

16. prosince 2016 od Martina Hühneová

16. prosince 2016 4 minuty čtení
Připravil/a Martina Hühneová ve spolupráci s expertem Tereza Bulínová

Barvení vlasů patří dnes ke zcela běžným zkrášlovacím procedurám a vlasovému stylingu. S odstíny můžete různě experimentovat. Mnohým postačí zakrýt první šediny či omladit světlejšími proužky výraz obličeje. Jeden problém však je pro všechny společný: Co s odrostlými vlasy? Pro mnohé ženy to je doslova noční můra.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Jednou z možností, jak se s odrosty vypořádat, je přiznat je. „Kontrast původních a barvených vlasů může být svým způsobem originální. Dokonce se stal v poslední době i určitým trendem,“ říká vlasová expertka Tereza Bulínová. Poukazuje na to, že na přehlídkových molech se to modelkami, které dávají své mnohdy i dlouhé odrosty hrdě na odiv, jen hemží.

Herečky a zpěvačky nezůstávají pozadu. Netrápí se s nimi Heidi Klum, Blake Lively, Julianne Hough, Kirsten Stewart a další celebrity. Pokud jsou odrostlé vlasy jen o pár odstínů tmavší, mohou podle kadeřnice vzbuzovat i dojem vyšisování od slunce.


Vsaďte na melír

Odrostlé vlasy působí méně okatě, pokud vsadíte na melír. „U blond barev v jednom tónu jsou odrosty u přírodních tmavovlásek samozřejmě vždy velmi výrazné. Způsobem, jak tomu alespoň trochu předejít, je zvolit melír. Technik melírování je několik. Velmi působivou je třeba "Babylights". Proužky jsou jemné a přirozeně vystínované od hlavy. Vydrží i několik týdnů bez nutnosti oprav,“ vysvětluje kadeřnice.

Tmavé odrosty nejde podle ní moc zamaskovat. Rozdíl mezi blond a tmavou barvou bývá markantní, zejména pokud se jedná o studené blond odstíny, které jsou nyní v kurzu. Příliš diametrální barevné rozdíly se nedají zakrýt dlouhodobě. A většinou nakonec nezbývá než odrostlé vlasy opět po čase obarvit. V případě velkých rozdílů mezi novými a obarvenými vlasy tedy nečešte přísné pěšinky, radí Tereza. Přechod zamaskujte rozcuchem, aby byl barevný kontrast co nejméně nápadný.


Pozor na krátkodobé pomocníky

Na trhu je řada nejrůznějších přípravků, kterými více či méně úspěšně můžete tmavší část hřívy a rašící prošedivělé vlasy trochu zakrýt. Nejsou však stálobarevné a kýžený efekt poskytnou většinou pouze do prvního mytí. Za vhodné pro dlouhodobý efekt je tedy Tereza nepovažuje: „Každá žena má kvalitu vlasů jinou. To, co vyhovuje jedné, nemusí splnit očekávání u jiné. Přípravky pro domácí použití jsou většinou univerzální a tyto rozdíly nereflektují. Tím jsou často nevyzpytatelné.“ Některé kamufláže, ač slibují po čase vymytí šamponem, podle odbornice obalí vlas na delší než inzerovanou dobu. To může následně způsobit problémy při barvení v salonu, neboť barva pak špatně prostupuje vlasem. "Jiné preparáty můžete zase příliš brzy vyčesat nebo se průběžně drolí," upozorňuje vlasová expertka.


Zakrytí šedin a odrostů v jednom kroku

K výše zmíněným přípravkům patří nejrůznější barevné spreje, řasenky na vlasy – i voděodolné a barevné – korektory v tyčince, vlasové korektory se štětcem, barvicí pudry či různé fixy. Dobu, než opět navštívíte svého lazebníka, mohou přeci jen o něco prodloužit. Horkou novinkou na trhu je sprej pro okamžité zakrytí šedin a odrostů od L´Oréal - Magic Retouch. Nanesete jej snadno a cíleně díky aplikátoru. Barva dobře přilne k vašemu vlasu a zjemní barevný přechod. Pro přirozenější efekt můžete pokožku navíc promnout prsty. Během několika vteřin jsou vlasy suché a připravené pro konečný styling. Magic Retouch nabízí pět barevných přírodních odstínů: černou, tmavě hnědou, hnědou, blond a mahagonovou. Sprej dodá vašim vlasům jemnou texturu a vydrží až do umytí šamponem.


Efekt přípravků je individuální

Na to, kterou pomůcku zvolit, neexistuje jednoznačná odpověď: „Musíte prostě vyzkoušet, jak ten který přípravek funguje právě na váš typ vlasů,“ doporučuje Tereza Bulínová. Podle ní mohou mít různou kvalitu i texturu v závislosti na výrobci. Například s řasenkami na vlasy obecně dobré zkušenosti nemá. Disponují většinou konzistencí klasických řasenek na oči. Tedy hutnou texturou, která vlasy zatěžkává. Ty jsou pak matné a zplihlé. Co se týče nanášení na vlasy, vyžadují řasenky stejně jako korektory v tyčinkách trpělivost. Oboje se tak spíše hodí na zakrytí několika šedin než celé plochy odrostlých vlasů. V tomto případě se vám bude mnohem lépe pracovat se spreji nebo s korektory vybavenými štětcem.

Zdroj foto: Fotolia a archiv značky L´Oréal Paris

Připravil/a pro vás Martina Hühneová ve spolupráci s expertem Tereza Bulínová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Tereza Bulínová
vlasová expertka
36
"Moje povolání je umění vcítit se do klienta a aktuální trendy přizpůsobit jeho individualitě."

Nejčtenější články

Mladší o 5 let díky účesu: 3 způsoby, jak na to!

Vlasy 29.března 2022 od Anna Šťastná

0 1


3 tipy, jak si zesvětlit vlasy před létem. Jde to i doma!

Vlasy 10.května 2022 od Lenka Knápková

0 0


Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít