Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Jak mít husté vlasy? Vyzkoušejte recept, který vám pomůže

Jak mít husté vlasy? Vyzkoušejte recept, který vám pomůže

Jak mít husté vlasy? Vyzkoušejte recept, který vám pomůže

30. června 2024 od Eva Suchomelová

30. června 2024 4 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová

Toužíte po husté hřívě, ale příroda k vám nebyla štědrá? Nebo vás právě trápí vypadávající, řídnoucí nebo lámavé vlasy? Nezoufejte! Poradíme vám, jak zvýšit hustotu vlasů.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
To, že vlasy nejsou husté, může mít mnoho příčin: u někoho je to genetika, u jiného onemocnění nebo hormonální změny. Nadměrné padání a řídnutí vlasů můžete pozorovat v těhotenství, ale i v menopauze. Tyto problémy může způsobovat také anémie, hypotyreóza nebo příliš mnoho stresu a nesprávná péče. Přesto ale není třeba rezignovat na hezký vzhled, protože jsou způsoby, jak mít na pohled „lví hřívu“.
 

Co na husté vlasy zabírá nejlépe?

Zaručená rada, jak na husté vlasy, bohužel neexistuje, ovšem existuje mnoho možností, jak podpořit růst vlasů a jejich objem i zdravý vzhled.
 

1. Vlasy pravidelně zastřihávejte

Ne, není to proto, že často stříhané vlasy houstnou, jak se mylně tradovalo dřív, pravidelné zastřihování je ale přesto velmi důležité, a to nejméně jednou za šest týdnů až dva měsíce. Pravidelná údržba zamezuje lámání konečků a následnému vypadnutí vlasu, vzniku tzv. „prázdných špiček“, tedy situaci, kdy má pramen vlasů u hlavy průměr třeba centimetr, ale ve špičkách už je jen například dvacet vlasů. Správný střih od zkušeného kadeřníka dodá účesu na hustotě, i když vlasy nejsou zrovna nejhustší. Jsou lepší krátké, nebo dlouhé? Doporučuje se nenechávat si vlasy dlouhé, maximálně polodlouhé (zhruba po ramena), protože čím je vlas delší, tím je pochopitelně těžší, takže následně plihneŽena pak vypadá, že má na hlavě ještě méně vlasů než ve skutečnosti.

stříhání vlasů


2. Zvolte vhodný střih

Pro podporu hustoty vlasů, zvlášť u těch řídkých, je důležitý také správný střih. U toho hodně záleží na tvaru obličeje a taky na tom, zda jsou vlasy spíš rovné, nebo vlnité. I proto by se o finální podobu účesu měl postarat profesionál. Obecně však platí:
  • rovné vlasy: tupý sestřih, lze i střih typu „páže“,
  • vlnité vlasy: postupně sestříhané vlasy, což vytvoří dojem většího objemu.


3. Zásadní je správná péče

Aby vlasy vypadaly hustší, lze ovlivnit i správnou péčí. Pokud vlasy nejsou barvené, používejte opravdu minimální množství ochranných přípravků, jako jsou kondicionéry či masky. Pakliže barvené jsou, při aplikaci těchto přípravků pečlivě dbejte na to, abyste je nanášeli pouze na špičky vlasů, v žádném případě ne ke kořínkům. Sáhněte například po Schwarzkopf Gliss expresní regenerační kondicionér Ultimate Repair (koupit v e-shopu) nebo Syoss Keratin balzám pro snadno lámavé vlasy (koupit v e-shopu).
 
Tip redakce: 

Jak poznáte správné místo, kam přípravek aplikovat? Sevřete umyté vlasy do dlaně jako když si chcete udělat culík a balzám dejte jen na přečnívající vlasy. Samozřejmostí by potom měl být velmi důkladný oplach přípravku, pokud jej odbudete, vlasy velmi rychle ztěžknou.
 

kyselá lázeň pro vlasy 

Recept na husté vlasy? Kyselá lázeň

Co doporučují i profesionálové, je tzv. kyselá lázeň. Může se použít ocet či citronová šťáva (klidně z koncentrátu v lahvičce), a to v poměru 1 čajová lžička octa nebo citronové šťávy na 0,5 litru citelně chladnější vody, než jaká byla použita k umytí vlasů. Tímto roztokem vlasy už bez následného oplachu přelijte a pak je hned zabalte do ručníku. Je to kvůli tomu, že vlas, když si ho představíte jako šišku, v suchu vyschne a šupinky na jeho povrchu se pootevřou, kdežto ve vlhku se stáhnou. Stejným způsobem reaguje vlas na kyselé prostředí, šupinky se stáhnou, přestanou se do sebe zasekávat, takže se vlasy lépe češou a vypadají leskleji a plněji.
 
Tip redakce:

Na barvené vlasy lze během dne použít pro osvěžení lesku Pantene Pro-V Lesk SOS Sprej Na Vlasy Bez Oplachování 
(koupit v e-shopu), který obsahuje vitaminy a med. Skvěle funguje na jemné vlasy, nezatěžuje je a rychle schne.

foukání vlasů přes kulatý kartáč 
Styling jako třešnička na dortu

Jestliže chcete dosáhnout dojmu hustých vlasů, je potřeba se při závěrečné úpravě vlasů držet některých pravidel:
  • Stylingové přípravky používejte v malé míře, tady skutečně víc než jindy platí, že méně je více.
  • Vhodné je vlasy foukat přes kulatý kartáč nebo žehlit. Ani jedna z těchto technik vlasům neškodí, pakliže se dělá správně. U žehličky/kulmy už lze dneska běžně předpokládat povrchovou úpravu či technologii, která bude bránit přepálení vlasů. Zvlášť ionty a další vychytávky v nových typech fénů vám mohou hodně pomoci.
  • Používejte tužidlo pro větší objem vlasů. Zvolte ideálně to, které se aplikuje přímo ke kořínkům vlasů – jde o tekutou formu, která se dobře dávkuje přímo na místo určení; navíc tento typ přípravku mívá „paměť“, a tak se opět aktivuje, když se vlasy znovu profouknou teplým vzduchem.
 
Tip redakce:
Vyzkoušejte 
Syoss sprej Big Sexy Volume (koupit v e-shopu), který vám pomůže dosáhnout až 2násobného objemu a zajišťuje dlouhotrvající fixaci, a to až na 48 hodin. Nebo Schwarzkopf Taft Volume pěnové tužidlo pro jemné vlasy (koupit v e-shopu) – poskytuje fixaci bez slepení a pomáhá chránit vlasy před poškozením způsobeným fénováním.
 
  • S pěnovými přípravky opatrně: minimální dávku, tedy asi o velikosti vlašského ořechu, aplikujte tak, že ji nejprve rozetřete v dlaních a teprve potom ji rovnoměrně nanesete na vlasy.
  • S laky na vlasy ještě opatrněji: mají tendenci jemné vlasy spíš zatěžovat a slepovat.
  • Bez silikonů: sice jde o netoxické kosmetické suroviny, které vlasům dodávají lesk a jemnost a uhlazují je, ale na druhou stranu je mohou velmi zatěžovat – proto se jim snažte vyhýbat. Je sice možné je použít, ale jen ve velmi malém množství a v dlouhých odstupech při aplikaci.
 

barvené vlasy
Barvené vlasy toho snesou víc

Zní to zvláštně, ale je to tak. Barvené vlasy, které působí řídkým dojmem, snesou při kosmetické péči i při stylingu o trošku silnější kalibr než vlasy přírodní, protože jsou sušší a zvládnou větší zatížení. Při barvení se ale hodí maximálně přeliv neboli barva 2. stupně. Přeliv totiž podstatně méně ničí vlasy při velmi podobném barevném efektu, jestliže má být barva ve stejném tónu nebo tmavší. Chcete-li vlasy zesvětlit, navštivte odborníka. To doma opravdu nezkoušejte, protože riskujete nevratné poškození vlasů, nehledě na nutnost precizního provedení samotného úkonu.

Kromě již výše uvedených kondicionérů, vlasových masek a lesků na vlasy můžete na barvené vlasy použít i některé stylingové přípravky, po nichž získají bohatší vzhled. Například Pantene Pro-V Objem SOS Sprej Na Vlasy Bez Oplachování, S Lotosový Květ (koupit v e-shopu) lze aplikovat přímo ke kořínkům vlasů a po vyfoukání budete mít hřívu jako pravá lvice salonů.
 
 
Přečtěte si:

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Věra Šindlářová 13.července 2019
hezký den. Jsem majitelka ne zrovna hustých vlasů - několik let řeším s lékařem - vlasovým odborníkem výpad vlasů pomocí medikamentů. Díky tomu ještě něco na hlavě mám. Vlasy si barvím hennou (jednou za 2 měsíce).
Děkuji za rady. Věra

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít