Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Tropické noci: 5 tipů, jak se vyspat a nepotit se?

Tropické noci: 5 tipů, jak se vyspat a nepotit se?

Tropické noci: 5 tipů, jak se vyspat a nepotit se?

13. července 2021 od Vanda Vízková

13. července 2021 3 minuty čtení
Připravil/a Vanda Vízková

Horké letní počasí přináší spoustu radovánek, spánek za teplých nocí mezi ně ale zrovna nepatří. Možná se navíc ve snaze ochladit se dopouštíte chyb, které noční pocení naopak ještě zhoršují. Zjistěte, co vám pomůže vyspat se lépe a bez toho, abyste propotili matraci.

1. Vynechte studenou sprchu

Studená sprcha z vás spláchne pot a vaše tělo úlevně ochladí – ovšem pouze nakrátko. Rychlým ochlazením má tělo potřebu teplotu zase dorovnat na jemu přirozenější úroveň. Začne se tedy více zahřívat a v důsledku toho také potit. Teplotu sprchy nebo koupele proto volte raději vlažnou, bližší průměrné tělesné teplotě. Pocit svěžesti a ochlazení vám pomůžou navodit třeba pěna Ameté Pěna do koupele Eukalyptus & Rosemary (koupit v e-shopu) nebo N.A.E. Osvěžující sprchový gel Freschezza (koupit v e-shopu) s vůní a extrakty aromatických osvěžujících bylinek.

2. Nepijte chladné nápoje

Orosené pivo před spaním nebo limonáda s kostkami ledu jsou příjemným osvěžením, ale stejně jako studená sprcha vyvolávají efekt náhlého ochlazení – a tudíž rychlou potřebu těla se „přitopením“ zase vrátit do normálu. Do džbánku si raději uvařte šalvějový nebo mátový čaj, například Panda Natur Bylinný čaj Máta (koupit v e-shopu), a vychladlý na pokojovou teplotu ho popíjejte – minimálně před spaním. Šalvěj i máta mají obě osvěžující chuť a obě účinkují proti pocení.

3. Nejezte pikantní a slané večeře

Teplé počasí svádí k posezení u grilu, na kterém si rovnou připravíte také večeři. Grilované klobásy, pikantní křidýlka, marinovaná krkovička, k tomu grilovaný sýr – to všechno jsou vynikající pochoutky. Kvůli vysokému obsahu soli a použití pikantních přísad – ať už marinád, nebo různých výrazných omáček a hořčic – ale přispívají ke zvýšenému pocení. Sůl odvádí z těla vodu, pálivé přísady roztahují cévy, zvyšují průtok krve v organizmu. Tělo se tak více prohřívá, a tím pádem také potí. Abyste zabránili nadměrnému nočnímu pocení, místo pikantních přísad při grilování večeře využívejte čerstvé bylinky.

4. Odpusťte si odpolední kafíčko a šláftruňk

Kofein a alkohol zvyšují krevní tlak a srdeční tep. Mají na vaše tělo podobný efekt jako pikantní jídlo – zvýšení tělesné teploty a intenzity pocení. Pokud tedy nechcete v noci propotit postel, minimálně několik hodin před spaním vynechte pití kávy, coca-coly i svůj oblíbený šláftruňk

5. Nespěte bez pyžama

Spát nazí by se v tropické noci mohlo zdát jako báječný nápad. Ve skutečnosti se ale kůže v rizikových partiích podpaží a klína na sebe lepí, nemůže dýchat a o to více se potí. Pokud si obléknete bavlněné pyžamo s rukávky a nohavičkami, které zabrání pokožce se na sebe lepit a zároveň jí umožní dýchat a také bude absorbovat pot, budete během horké noci spát komfortněji. Stejně důležitý je i materiál na povlečení. Zapomeňte na mikroplyš a flanel, lépe se vám bude spát v povlečení z bavlny nebo chladivého saténu.
Tip redakce:
V noci by se mělo nechat tělo volně odpočívat a čistit se, ale pokud vás trápí
nadměrné noční pocení, můžete udělat výjimku. Po večerní očistě použijte NIVEA Sprej deodorant Fresh Pure (koupit v e-shopu), který neobsahuje aluminiové soli a zároveň vám dodá delší pocit sucha a svěžesti.

Připravil/a pro vás Vanda Vízková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít