Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Strie a opalování: ano, či ne?

Strie a opalování: ano, či ne?

Strie a opalování: ano, či ne?

27. července 2022 od Anna Šťastná

27. července 2022 2 minuty čtení
Připravil/a Anna Šťastná

Že s opálením kůže strie vymizejí nebo budou méně viditelné, je mýtus. Platí to bohužel spíš naopak. Slunce zvýrazní kontrast barvy okolní pokožky a samotných strií.
Strie se chovají v podstatě jako jakékoli jiné jizvy na kůži. Asi víte, že každou z nich je třeba na slunci dobře chránit, aby se nestaly ještě výraznějšími. Jak se tedy při opalování správně chránit?
 

Slunce je pro strie nepřítel

  • V první řadě myslete na to, že nejde jen o opalování, kdy se natáhnete na lehátko u vody.
  • Strie byste měli chránit pokaždé, kdy kůži čeká kontakt s přímým sluncem.
  • Ochranný krém výhradně s SPF 50 naneste klidně jen na inkriminované místo, a pokud natíráte celé tělo, na striích nechte o něco silnější vrstvu.
Náš tip:
V létě proto mějte vždy po ruce například ASTRID SUN Mléko na opalování SENSITIVE OF 50+ (koupit v e-shopu), které poskytuje pokožce vysokou širokospektrální fotostabilní ochranu před škodlivými vlivy UV a infračerveného záření, a navíc obsahuje konopný olej, jenž je šetrný i k citlivé pokožce a působí na jizvy blahodárně.

Zásadní je prevence

Ideální však je myslet včas na prevenci a například v těhotenství, kdy se strie tvoří nejčastěji, nebo v obdobích, kdy tělo rychle přibírá na váze, problematické partie dvakrát denně natírat speciálním přípravkem, který dodá výživu, hydrataci a udrží kůži pružnou.
 
Spolehlivě funguje například Elasti-Q Original krém k prevenci strií (koupit v e-shopu), jenž díky čtyřem účinným látkám (kyselina hyaluronová, elastin, vitamin E, D-panthenol) poskytuje efektivní prevenci vzniku strií v období těhotenství. S promazáváním pokožky je vhodné začít na konci prvního trimestru těhotenství.
Oblíbenou klasikou je také Bi-Oil péče o pokožku (koupit v e-shopu), který je určený na jizvy, strie, sjednocení odstínu kůže, na stárnoucí a dehydrovanou pokožku.

Jak strie odstranit

 
Nechceme vám tvrdit, že se strií zbavíte navždy, snadno a rychle, ale určitě je možné je minimálně redukovat. Pomáhá na ně čas, ale pokud hledáte efektivnější řešení, můžete si jizvičky nechat ošetřit laserem, který vyhladí jejich strukturu, a strie tak budou méně viditelné.

Foto: Shutterstock
 

Připravil/a pro vás Anna Šťastná

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít