Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Pečení a vaření: Jak ochránit ruce a nehty?

Pečení a vaření: Jak ochránit ruce a nehty?

Pečení a vaření: Jak ochránit ruce a nehty?

8. prosince 2019 od Simona Kohoutková

8. prosince 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Simona Kohoutková ve spolupráci s expertem Tamara Rotterová

Pečení i vaření jsou neodmyslitelnou součástí běžných i svátečních dní. Přitom právě ruce a nehty při těchto činnostech dostávají pořádně zabrat. Jak je chránit a jak o ně pečovat, když je máte stále ponořené do vody, do těsta a stále něco krájíte? Poradíme vám, jak na to!

Co škodí pokožce?

Kůže na rukou, na rozdíl od jiných částí těla, nemá na sobě takové množství mazových žláz, takže pokud neustále přichází do styku s horkou vodou, odmašťujícími přípravky, jako jsou saponáty a mýdla, pak dochází k jejich velkému vysušování. Když se k tomu ještě přidá extrémní střídání teplot, je o nepříjemnost postaráno. Pokud se však péče o ruce nebude řešit hned ze začátku, může být kůže velmi citlivá, alergická, přesušená, a může dokonce praskat až do krve. Toto je pak velmi nepříjemné a bolestivé, rány se následně velmi špatně a dlouho hojí. Zejména proto, že s rukama pracujeme neustále, a tak není možnost je například nenamáčet a mít je stále natřené a vyživené.

Jaká je první pomoc?

 Bohužel na pečení ani na vaření nosit ochranné rukavice nelze. Proto začněte s péčí okamžitě, jakmile cítíte, že se vaše ruce začínají vysušovat. Skvělé jsou speciální pečující peelingy na ruce, které obsahují brusné složky (například cukr, sůl nebo rozdrcená jadérka, rozemletá káva či celá semínka) a také velké množství olejových a regeneračních látek (například arganový, jojobový, kokosový nebo třeba mandlový olej, bambucké či kakaová máslo). Zkuste například Perlé Cosmetic Tělový cukrový peeling s arganovým olejem (koupit v e-shopu).

Jak na to:

  • Používají se tak, že hned po práci peeling použijete na vlhké ruce a pořádně si jimi dlaně a hřbety rukou promnete a promasírujete.
  • Odstraníte tak z povrchu rukou suchou a zrohovatělou kůži, odumřelé kožní buňky a poté kůži hloubkově vyživíte.
Samotný pečující peeling mnohdy ale nestačí: „Hlavním úkolem peelingů je odstranit zrohovatělou kůži. Tyto přípravky ale kůži také výborně otevřou, takže je pak schopna lépe a hlouběji vstřebávat výživné a hydratační látky z pečujících sér a krémů,“ radí nehtová specialistka z firmy Alessandro ČR Tamara Rotterová.  Peeling na ruce byste neměli používat každý den, ale 2-3x týdně.

Jak si vybrat krém na ruce?

Nejjednodušším řešením, co dělat s rukama, je ale použít krém na ruce. Mějte ho vždy u sebe a používejte ho kdykoliv během dne, kdy cítíte, že je pokožka napjatá a suchá. Je to také skvělá ochrana proti povětrnostním vlivům, takže si ruce natřete vždy, než vyrazíte ven. Velmi dobře fungují krémy, které obsahují ochrannou vazelínu, jež na pokožce vytvoří ochrannou vrstvu. Vyzkoušet můžete například Vaseline Hydratační krém na ruce a nehty (koupit v e-shopu) nebo Neutrogena Výživný krém na ruce Nordic Berry (koupit v e-shopu). Vždy, když půjdete v zimě ven, nezapomínejte také na rukavice. Ty vás ochrání před dalším vysoušením.

Regenerovat i hydratovat

Jen regenerovat ovšem nepomůže, velmi důležité je také rukám dodávat hydrataci – zejména nyní s tolik oblíbenou a účinnou kyselinou hyaluronovou, díky níž bude kůže jemnější a hladší. Jednou až dvakrát týdně také doporučujeme udělat si masku na ruce. Existují buď speciální přípravky, nebo si ji můžete sami vyrobit. „Pokud nemáte speciální masku, můžete si ji udělat také z krému na ruce. Naneste ho v silné vrstvě a pak si navlékněte bavlněné rukavice, díky kterým se péče ještě lépe do pokožky vstřebá. Výborně funguje, když si tento zábal uděláte na noc a budete s ním spát. Ráno budou ruce hladké, zregenerované a jemné,“ říká Tamara Rotterová.

Co dělat s nehty?

Kvůli vaření a domácím pracím netrpí jenom pokožka, ale také nehty. I pro ty je velmi důležitá hydratace a dostatek lipidů. Doporučujeme proto při namáhání rukou nebo v chladných obdobích roku si nehty lakovat bezbarvým lakem s péčí. Díky tomu se na nehtech vytvoří ochranná vrstva a ty pak neztrácejí nic na svojí přirozené elasticitě, a navíc jsou ještě posílené. Výborně funguje miss sporty 5 v 1 péče o nehty Nail Expert (koupit v e-shopu)Důležitá kromě ochrany je také péče o nehtovou kůžičku. Na ní závisí, jak kvalitní nehet poroste, proto je důležité alespoň jednou denně do okolí nehtů (když je máte nalakované) nebo do celého nehtu a nehtové kůžičky vmasírovat speciální vyživující olej, jako je Gabriella Salvete Olej na nehty & nehtovou kůžičku s arganovým olejem (koupit v e-shopu). Velmi dobře péče funguje, když se používá v noci.

Připravil/a pro vás Simona Kohoutková ve spolupráci s expertem Tamara Rotterová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Tamara Rotterová
Nehtová specialistka, školitelka a majitelka kosmetické firmy Alessandro ČR
8
"Krásně upravené ruce a nehty jsou vaší vizitkou a jednou z prvních věcí, která vás na druhém zaujme."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít