Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Kosmetika pro malé slečny - čím začít

Kosmetika pro malé slečny - čím začít

Kosmetika pro malé slečny - čím začít

16. listopadu 2016 od Karolína Hornová

16. listopadu 2016 5 minut čtení
Připravil/a Karolína Hornová ve spolupráci s expertem Kateřina Krobová

To, že se dívky líčí už od dvanácti třinácti let, není žádná novinka ani nic neobvyklého. Odhalte tajemství výběru správného make-upu i možnosti přirozeného líčení společně se svou dcerou. V článku vám poradíme, jaké přípravky zvolit i jak s nimi zacházet.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Dnes už je naprosto běžné, že si náctileté dívky rozumí s kosmetikou stejně dobře jako jejich matky (nebo možná i lépe): sledují trendy v časopisech, hltají kosmetické blogy a především videa s jasnými a precizními návody, jak se nalíčit na tu kterou příležitost. I když ne všechny, velká spousta kanálů na YouTube radí dobře a učí dívky, jak vybrat kvalitní produkty, a především, jak je používat tak, aby zakryly nedostatky dospívající pleti, ale zároveň vypadaly přirozeně.

Stejně jako v případě malých parádnic i mladé slečny občas potřebují usměrnit. Poslouchají ale někdy nerady, natož pokud jde o rady sice dobře míněné, ale špatně podané. Skvělým řešením může být společný večer třeba právě u zmíněných videí, kde můžete obě komentovat, co se vám líbí a co ne. Skvělým zážitkem může být i společná návštěva vizážistky, která vám oběma poradí, co je pro vaši pleť nejvhodnější, a doporučí třeba i konkrétní produkty.

Make-up: základ přirozeného vzhledu

U náctiletých slečen znamená kosmetika nejen zábavu a jistou společenskou nutnost, ale i řešení potíží s dospívající pletí. Červené skvrnky, akné, černé tečky, mastná pleť – to vše mohou mít za následek hormonální výkyvy v pubertě. „Při výběru make-upu pro slečny v pubertě může být správnou volbou poradit se s odborníkem. V případě větších kožních problémů se obraťte na dermatologa, v opačném případě budou na místě rady vizážisty,“ říká Kateřina Krobová. Odborník vysvětlí, jak se o takovou pleť starat, abychom si hned na začátku nezafixovaly zbytečné chyby, a poradí přípravky „na míru“.

„V dnešní době je na trhu obrovské množství tónovaných krémů, lehkých fluidních make-upů, BB krémů či minerálních make-up pudrů. Mají jemné krytí a pleť nezatěžují, tudíž jsou pro mladé slečny ideální volbou,“ říká vizážistka. Záleží na typu problému – na silně aknózní pleť BB krém nebude stačit, protože tolik nekryje. Nehodí se ani make-up s příliš mastným složením, ale spíš ty se sušší texturou či pudrové make-upy. Na zanícené pupínky je vhodný korektor, který lze nosit neustále s sebou a vzhled jím kdykoli poupravit.

Zásadní věcí je výběr odstínu make-upu, který by se měl co nejvíc podobat odstínu pleti. Udělejte si s dcerou klidné odpoledne spojené s nákupy v drogerii – vyzkoušejte různé možnosti, naberte si vzorečky a případně si opět nechte poradit od vizážistky. „Pokud se budete řídit správným postupem pro výběr vhodného make-upu, stejně jako když vybíráte líčidla sobě, nemůžete udělat chybu. Alespoň si vaše dcera osvojí tento postup od raného věku,“ říká Kateřina Krobová.


Řasenka, tvářenka, tónované rty: základ přirozeného líčení

Prvním krokem je přirozeně vypadající pleť. Tím druhým pak přirozené líčení pro každý den. V současné době je v módě všechno možné - stálicí je ale „nude“ líčení, které působí, jako byste vlastně ani žádný make-up neměla. Je to ideální volba pro mladší teenagerky. „Na denní líčení pro mladou slečnu postačí nějaký vhodně zvolený lehký make-up či makeupový pudr, řasenka, tvářenka nebo multilíčidlo a na rty tónovaný balzám nebo lesk,“ radí vizážistka.

Rozhodně nic nezkazíte tím, když se s dcerou budete líčit společně nebo třeba uspořádáte kosmetické odpoledne i pro její kamarádky – navzájem se podělíte o své zkušenosti s kosmetikou, popovídáte si o novinkách, a kdo ví, možná se něco nového dozvíte i vy sama.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Karolína Hornová ve spolupráci s expertem Kateřina Krobová

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Kateřina Krobová
Vizážistka, umělecká maskérka, kosmetička a stylistka
2337
"Méně je často více."

Nejčtenější články

Jak se zbavit zápachu z úst: Hned!

Obličej 13.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


SOS Pigmentové skvrny! 4 tipy, jak se jich zbavit

Obličej 27.července 2021 od Karolína Valová

0 0


Jak podpořit růst řas: zevnitř i zvenku

Obličej 27.září 2021 od Klára Kuníková

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít