Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jak nanášet make-up, aby nezvýrazňoval vrásky?

Jak nanášet make-up, aby nezvýrazňoval vrásky?

Jak nanášet make-up, aby nezvýrazňoval vrásky?

13. června 2024 od Jana Andrýsková

13. června 2024 3 minuty čtení
Připravil/a Jana Andrýsková

Z domu odcházíte s dokonalým make-upem, po příchodu do společnosti však zjišťujete, že hvězdný vzhled vzal za své. Make-up se přesunul do vrásek a místo jejich maskování je ještě zvýrazňuje. Problém nemusí být v nepravém kosmetickém produktu, ale v chybném nanášení. Sepsali jsme pro vás tipy, jak připravit zralou pleť na líčení, aby na ní make-up držel jako přibitý.

V hlavní roli: dokonalý make-up

Každý den miliony žen po celém světě nanášejí na svou tvář make-up, aby podtrhnul jejich přirozený půvabzakryl nedostatky a barevně sjednotil tón pleti. Po celé generace je hlavní hvězdou kosmetických stolků. Má moc zamaskovat následky probdělé noci i projevy hormonální nerovnováhy, ale také pleť rozzářit a dodat jí zdravý vzhled.
 

Když make-up nedělá, co má

Občas se však stane, že make-up nehraje svou roli tak, jak by měl. Tvoří nevzhledné fleky, drolí se, zvýrazňuje nosoretní rýhy a mimické vrásky nebo jeho odstín neladí s pletí. Někdy stačí výměna herce v hlavní roli, tedy lépe zvolený odstín či druh make-upu vhodněji padnoucí k typu pleti. Velmi často je však chyba na straně přípravy pleti. Ani sebelepší a sebedražší produkt totiž nesplyne s pletí, pokud na něj nebude dobře připravená. 

Připravte pleť a make-up bude držet jako přibitý

Aby make-up mohl na vaší pleti zazářit a předvést, co doopravdy umí, potřebuje celý tým pomocníků, takový kosmetický komparz. Produkty pro přípravu pleti vybírejte s ohledem na její typ. Nezapomínejte, že zralá pleť s vráskamipotřebuje extra péči.
 

Jak připravit pleť

  1. Vyčistěte pleť. Podrobný návod jsme pro vás již dříve sepsali v tomto článku.
  2. Aplikujte exfoliační peeling. Odstraníte jím odumřelé buňky a vyhladíte texturu pleti. 
  3. Ošetřete pleť tonikem. Obnovíte její pH a zklidníte ji. 
  4. Naneste sérum. Dodejte své pleti vše, co potřebuje, vyživujícím nebo hydratačním sérem. Séra pronikají hluboko do pleti, ta je díky tomu pružná a make-up na ní lépe drží.
  5. Hydratujte. Na závěr procedury naneste hydratační krém pro zralou pleť s vráskami.

Podkladová báze jako herec ve vedlejší roli

K přípravě a vyhlazení pleti a prodloužení výdrže make-upu slouží podkladové báze, tzv. primery. Jsou takovými herci ve vedlejší roli. Líčení by se bez nich obešlo, ale protagonista (tedy make-up) by nevynikl a nedostal šanci zazářit. Podkladové báze skvěle maskují rozšířené póry, ale dokážou také sjednotit tón pleti. 
 
Vizuálně omlaďte svou pleť bází se zlatým třpytem Dermacol Gold omlazující báze pod make-up (koupit v e-shopu) nebo využijte jeden z následujících primerů:

Když je čas zazářit… 

Scénář líčení je daný, pleť je připravená, jde se na věc. Před samotným nanesením make-upu nechte primer zaschnout, jinak by se začal drolit a nezbylo by nic jiného než jej odlíčit a začít znovu. Výběr make-upu je celkem věda, záleží na typu pleti i jejím barevném tónu. Více jsme rozepsali v článku: Zjistěte, jak si správně vybrat make-up. 3 tipy, jak na to!
 

Trik je ve vrstvení

Obecně platí, že se vám bude lépe pracovat s tekutější konzistencí make-upu, kterou štětcem lehce zapracujete do pleti. Vizážistky radí: vrstvitNejprve naneste na pleť tenoučkou vrstvu make-upu a pak dolaďte výsledný tón pleti navhlčeným beauty blenderem a vytvořte finální vzhled. Jedině díky vrstvení make-up hned nezaleze do vrásek a vrásky částečně zamaskuje a nezvýrazní.
 
Tipy na nejlepší make-up na vrásky:

Závěr patří pudru

Aby make-up skutečně držel na svém místě, zvládl svou roli po celý den a neměl tendence se přesouvat jinam, zafixujte ho. Pomocníkem pro maskování vrásek je pudr, musíte ovšem vědět, jak s ním pracovat. Profesionální hack spočívá v labutěnce. Naberte pudr na labutěnku, trochu ji oklepejte a následně ji přitlačujte na pleť a zároveň s ní lehce pootáčejte. Tato metoda se nazývá press and roll a pomáhá z pleti odstraňovat vlhkost a make-up dobře zafixuje. 
Tip redakce:
Pokud se make-up dostane do mimických vrásek či jiných záhybů kůže, nejdřív jej lehce rozmažte prstem nebo blenderem a až poté zafixujte pudrem. Hvězdné líčení zafixujte třeba s 
Topface fixační sprej na make-up s aloe vera (koupit v eshopu) nebo Dermacol fixační sprej na make-up (koupit v e-shopu).
 Přečtěte si:

Foto: Freepik.com

Připravil/a pro vás Jana Andrýsková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít