Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej 3 tipy, jak vybrat tvářenku, která vás rozzáří

3 tipy, jak vybrat tvářenku, která vás rozzáří

3 tipy, jak vybrat tvářenku, která vás rozzáří

10. dubna 2023 od Lenka Knápková

10. dubna 2023 2 minuty čtení
Připravil/a Lenka Knápková

Tvářenka by neměla chybět v žádné kosmetické taštičce. Díky ní dodáte obličeji zdravý nádech – odtud také lidové pojmenování zdravíčko. Dokáže váš obličej také jemně rozzářit a rozjasnit. Vybrat tvářenku však bývá pro mnoho žen docela oříšek, v záplavě barev, odlesků a textur se těžko vybírá. Jaká se hodí přesně pro vás? Poradíme vám.

1. Vybírejte podle barvy pleti

Máte-li světlý typ pleti, tvářenka by měla mít světlounce růžovou nebo broskvovou barvu. Tmavší odstín tvářenky by mohl potlačit odstín vaší pleti, a obličej by mohl vypadat ušmudlaně.
 
Pro tmavší typ pleti je ideální barva zlatohnědá, tmavě červená nebo vínová. Světlejší tvářenka by totiž na vašem odstínu pleti vypadala nepřirozeně. Čím tmavší pleť máte, tím tmavší odstín tvářenky si vybírejte.

Tip redakce:
Vizážisté doporučují mít v kosmetické taštičce minimálně
dva odstíny tvářenky, které budete moct kombinovat a také přizpůsobovat pleti podle ročního období. V zimě máme pleť bledou a v létě bývá opálená a tmavší. Zároveň můžete s tmavším odstínem tvářenky zvýraznit lícní kosti a zúžit obličej.

2. Zaměřte se na textury tvářenek

Pudrová – klasická tvářenka, vhodná na každodenní nošení. Je vhodná pro všechny typy pleti. Snadno se nanáší i roztírá velkým zkoseným kosmetickým štětcem  Gabriella Salvete Contour Brush (koupit v e-shopu), stačí jí pouze lehce poprášit líčka. Zkuste třeba Maybelline New York Fit Me Tvářenku (koupit v e-shopu), která vytváří přirozený vzhled pleti.

Krémová tvářenka má intenzivní barvu a je také trvanlivější. Vhodná je pro sušší pleť, nanášejte ji prsty nebo houbičkou. Hodí se spíše na večer či ke slavnostnímu líčení. Doporučujeme Max Factor Creme Puff Blush (koupit v e-shopu).

Tekutá či gelová tvářenka je ideální pro mastnější pleť na každodenní nošení. Aplikuje se nejlépe prsty nebo houbičkou Gabriella Salvete 3 Make-Up Sponges (koupit v e-shopu) na make-up. Je dlouhotrvající, což oceníte zejména při náročném dni.

3. Trendy tvářenky podle redakce:

Jak správně aplikovat tvářenku?

Dodržujte jednoduché pravidlo, což je, že nejideálnějším místem, kam nanášet tvářenku, jsou lícní kosti neboli tzv. jablíčka kostí. Čím širší tvář máte, tím svisleji byste měla tvářenku aplikovat, a naopak.
Co dělat, když to přeženete?
  • Při líčení pudrovou tvářenkou postupujte zlehka a nanášejte ji krátkými tahy. Pokud to s tvářenkou přeženete, zjemněte barvu make-up pudrem v přirozeném odstínu.
  • Krémovou či tekutou tvářenku nanášejte velmi opatrně, raději dejte menší množství a případně přidávejte. Vždy ji roztírejte co nejvíce do ztracena. Nanesete-li jí moc, bude se problém už těžko zachraňovat. Tento druh tvářenek má většinou velkou výdrž, takže při příliš velké vrstvě doporučujeme raději odlíčit a začít znovu.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Lenka Knápková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít