Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Mýty a pravdy o barvení vlasů

Mýty a pravdy o barvení vlasů

Mýty a pravdy o barvení vlasů

24. dubna 2019 od Jana Kantorová

24. dubna 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

Máte strach, že vám barvení zničí vlasy? A ptáte se, proč zrovna vám barva nevydrží ani tři umytí? Zjistili jsme pro vás pravdu o barvení vlasů.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Výdrž barvy ovlivňuje kvalita vlasu: ANO

Někoho barvení vlasů dovede ke kadeřníkovi každý měsíc, jinému vydrží barva bez problémů i šest týdnů. V čem to vězí? Barva nejdéle a nejvíce drží na zdravých vlasech„Výdrž barvy je závislá na tom, jak moc je vlas poničený. Vždy se tak barva vymyje nejdříve z poškozených a narušených pramínků,“ říká kadeřník Jan Brousek.


Barvení ničí vlasy: ANO i NE

Ať je barva sebevíc šetrná, jde o zásah do struktury vlasu. Pigment se musí dostat dovnitř, a tak je narušena vnější vrstva vlasu a zvýšena jeho poréznost. Barvený vlas je tak mnohem náchylnější k poškození, vysušení a potřebuje více výživy. Při volbě barvy na vlasy se vyhýbejte takovým, které obsahují amoniak a další agresivní látky, a naopak vybírejte takové barvy, které už v sobě obsahují pečující složky, aby se vlas zacelil a dále nedocházelo k jeho ničení, jako například Schwarzkopf Color Expert barva na vlasy v různých odstínech.

produkty k barvení vlasů

Přeliv je šetrnější než barva: ANO

Přeliv sice nevydrží tak dlouho a nemá takové krytí šedin jako barva, ale je k vlasům opravdu mnohem jemnější a šetrnější, protože neproniká do hlubších vrstev vlasu. Navíc ho můžete snadno udělat i doma a vyzkoušet, jak vám vyhovuje zvolený odstín.  


Barva nedrží na mastných vlasech: NE

Před barvením vlasů je naopak žádoucí, aby byly vlasy mastnější. Ideální je tak umýt si vlasy 12 až 24 hodin před samotným barvením, aby na vlasech zůstal přirozený mastný film, který chrání pokožku i samotný vlas. „Navíc barva vlasy vysušuje a já doporučuju nanášet barvu na vlasy dokonce dva dny nemyté. Podle mých zkušeností barva lépe chytne a je rovnoměrnější,“ doplňuje Jan Brousek.

barvení vlasů

Délka vlasů má vliv na množství barvy: ANO

U vlasů delších než na ramena nebo v případě velmi hustých vlasů musí kadeřník vždy použít pro rovnoměrné nabarvení více barvy. Při domácím barvení tak spíše počítejte s tím, že bude potřeba zakoupit dvě krabičky. „Konce dlouhých vlasů pak mají tendenci pohlcovat více barvy, a proto se doba působení může lišit u konečků a u hlavy. Navíc já vždy nejdříve vlasy ostříhám a až poté barvím,“ vysvětluje kadeřník.


Odstín si nemohu upravit: NE

Naopak, i u domácího barvení můžete odstín upravit podle svých představ. Jen je potřeba dát pozor na to, abyste míchali barvy stejné značky a barvy, které jsou od sebe maximálně 2 až 3 odstíny. Nelze totiž dohromady smíchat blond s černou barvou.

barvy na vlasy

Typ vlasů má vliv na dobu působení barvy: ANO

Na dobu působení barvy i její výdrž má typ vlasů i jeho textura rozhodně vliv. Hrubým vlasům trvá déle, než barvu absorbují, a proto je potřeba dát jim při působení delší čas. Suché vlasy nebo vlasy s trvalou jsou stejně jako jemné vlasy náchylnější k rychlejší absorpci barvy,“ říká kadeřník a při domácím barvení radí vyzkoušet působení na jednom pramínku, aby byl dobře stanoven ideální čas.


První mytí po barvení chce čas: ANO

Mezi barvením a prvním domácím umytím by mělo uběhnout alespoň 48 hodin. A to z důvodu stabilizace barvy. „Stejnou dobu doporučuji i u žehlení a kulmování,“ doplňuje odborník.

mytí vlasů

Na barvené vlasy není potřeba speciální péče: NE

Vždy je lepší používat na mytí šampony určené pro barvené vlasy. Díky svému složení jsou k barveným vlasům šetrnější, pomáhají déle udržet barvu a vlasy dále vyživují. Jako například Garnier Fructis Color Resist posilující šampon na barvené vlasy. V některých případech jsou i specializované výrobky určené pro barvené blond, tmavé či červené odstíny jako třeba Toni&Guy Illuminating Blonde Šampon pro blond vlasy. Zkuste se vyhnout čisticím, peelingovým šamponům nebo těm proti lupům, které mají tendence stahovat barvu.


Voda jako nepřítel barvy: ANO i NE

Voda jako taková barveným vlasům neškodí, ale je potřeba to s ní nepřehánět a nenamáčet vlasy zbytečně, aby se nevymývaly pigmenty. Barveným vlasům ale hodně škodí voda chlorovaná, a dokonce i mořská. Pokud nemáte možnost chránit vlasy například koupací čepicí, namočte vlasy nejdříve do obyčejné vody, která obsadí strukturu vlasu.  
 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Eliška Netíková 26.září 2019
Dobrý den,

já si ale myslím, že by zde mělo zaznít hlavně to, že barvení vlasů doma končí dost často naprostým zničením - spálením vlasů a je lepší se svěřit do rukou odborníka. Ale chápu, že potřebujete prodávat... Škoda.

Nejčtenější články

3 účesy pro polodlouhé vlasy zn. Podle příležitosti

Vlasy 6.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


Super copy 3x jinak

Vlasy 1.září 2021 od Petra Lamschová

0 1


5 triků pro rychlejší růst vlasů

Vlasy 7.ledna 2020 od Lucie Ulmanová

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít