Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Když „bolí“ vlasy: Co a proč dělat jinak?

Když „bolí“ vlasy: Co a proč dělat jinak?

Když „bolí“ vlasy: Co a proč dělat jinak?

11. ledna 2021 od Vanda Vízková

11. ledna 2021 2 minuty čtení
Připravil/a Vanda Vízková

Večer si rozpustíte vlasy, vjedete do nich prsty a – au! Někdy je to jenom tlak, jindy bolest tak silná, že se vlasů okamžitě musíte přestat dotýkat. Co za bolestí vlasů stojí a co vám hrozí, pokud ji nebudete řešit?
Nejprve je nutné říct, že vás nebolí vlasy v pravém slova smyslu. To by vás musely bolet i jejich stříhání nebo chemický proces barvení. Vlas je zrohovatělý keratin a neobsahuje nervy, které stojí za přenosem bolesti. Ty jsou ve vlasovém folikulu – váčku v pokožce hlavy, z kterého vlas vyrůstá. Tím, jak si vlasy upravujete, vytváříte na folikuly, a tím i nervová zakončení tlak. A pokud tento tlak trvá dlouho (například pokud máte vlasy celý den stažené v copu), může v nervových zakončeních vyvolat bolest.
vysoký culík

Bolest signálem problému

Pokud ráda nosíte své polodlouhé nebo dlouhé vlasy pevně stažené do culíku nebo drdolu, možná čas od času jejich bolest pocítíte. A nemusí vás bolet jen vlasy. Někdy je podráždění nervů ve vlasové pokožce tak silné, že vás z toho rozbolí celá hlava. Jako každá bolest je i tato svým způsobem prospěšná – signalizuje problém. V tomto případě vás upozorňuje na to, že pokud budete stále nosit problematické účesy, může dokonce dojít i k vypadávání vlasů.
stahování

Co dělat jinak?

Oběma problémům se vyhnete, pokud budete účesy střídat. Měňte umístění pěšinky, postavení culíku, někdy ho svažte nahoře, jindy vzadu na týle, další den mějte vlasy rozpuštěné. Také gumičky by neměly být až příliš pevné. Zkuste například Hair Tie Gumičku do vlasů hnědou (koupit v e-shopu), která díky svému spirálovitému tvaru vlasy spolehlivě udrží v účesu, aniž by musela být příliš utažená.
česání vlasů

Dejte vlasům volno

Večer vlasy vždy pročešte kartáčem s masážními kuličkami na hrotech, např. Parsa Kartáčem velkým Beauty Pflege & Stylingbürste, aby se pokožka lehce prokrvila a uvolnilo se napětí. Vlasy nechte co nejdéle volně odpočívat, a pokud jste zvyklá si je na noc stahovat do culíku, stáhněte je velmi volně a co nejblíže u konečků.
maska na vlasy

Posílení zvenčí i zevnitř

Jestliže vlasy přes den nosíte v utaženém účesu, hrozí vám kromě jejich bolesti také lámání. Aby k tomu nedocházelo, užívejte doplňky stravy, které vlasy posilují, např. MaxiVita Exclusive Hloubkovou kúru pro krásné vlasy, nehty a pleť Forte+ (koupit v e-shopu).  A samozřejmě nezapomínejte ani na posilování hřívy zvenčí – alespoň jednou týdně jí dopřejte keratinovou injekci v podobě Pantene Pro-V Keratinové vlasové masky Intensive Repair (koupit v e-shopu).

Připravil/a pro vás Vanda Vízková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Nejčtenější články

3 účesy pro polodlouhé vlasy zn. Podle příležitosti

Vlasy 6.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


Super copy 3x jinak

Vlasy 1.září 2021 od Petra Lamschová

0 1


5 vlasových chyb, které vás dělají starší

Vlasy 20.září 2020 od Vanda Vízková

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít