Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Ploché břicho: Zbavte se kil navíc, která vás trápí!

Ploché břicho: Zbavte se kil navíc, která vás trápí!

Ploché břicho: Zbavte se kil navíc, která vás trápí!

14. února 2021 od Tereza Špačková

14. února 2021 4 minuty čtení
Připravil/a Tereza Špačková

Na břiše se vám objevily faldíky a vy jste rozhodnutá dát jim sbohem? Nejlepších výsledků docílíte kombinací vydatného spánku, správného jídelníčku a pohybu.
Hubnutí břicha se může zdát jako obtížná disciplína, ale nebojte se, není to tak složité. Chce to ale pravidelnost a trochu vůle a trpělivosti.
 
V životosprávě se zaměřte na následující:  

Pozor na stres

Stres a pocity úzkosti negativně ovlivňují naši váhu – vinou zvýšené hladiny kortizolu, kterou vyvolávají, totiž tělo spaluje především cukry. A jakmile vyčerpá hladinu glukózy, vyšle mozku signál hladu, čímž zvyšuje chuť k jídlu. A tím vzniká jakýsi začarovaný kruh. Kromě toho se stres podílí i na mnoha nezdravých návycích, jako jsou emocionální přejídání, nedostatek spánku, vynechávání jídla, rychlé občerstvení i méně cvičení. To vše vede právě k ukládání tuku a zvyšování hmotnosti. Než se pustíte do hubnutí, pokuste se nejdříve dostat do pohody, zklidněte se a dopřejte si co nejvíce spánku.

Bez pohybu to nepůjde

Co se pohybu týče, vhodným typem cvičením je HIIT – vysoce intenzivní intervalový trénink, který za krátký čas změní vaši fyzickou úroveň spolu s tělesnou kompozicí a zrychlí metabolismus. Vyzkoušejte i cvičení Tabata. Intervalový trénink lze ale aplikovat i na běžné aktivity, jako jsou běh, plavání, jízda na kole nebo rotopedu. Pro začátek ale budou stačit pravidelné svižnější procházky, alespoň 3x týdně si zacvičte tuto naši jednoduchou sérii 5 účinných cviků.

1. Twister

Provedení: Sedněte si na podložku, uchopte míč nebo třeba pet lahev a nohy pokrčte do pravého úhlu. Vydechněte. Záda nakloňte blíže k zemi (asi 45 stupňů) a držte je rovná. Zafixujte střed těla spolu s úchopem a začněte rotovat z jedné strany na druhou. Ruce nenatahujte a soustřeďte se na práci břišních svalů. Pro zvýšení intenzity můžete odlepit nohy od země.

Počet cviků v sérii: 20 opakovaní (každá strana 10x, střídavě)

2. Horolezec

Provedení: Uveďte tělo do polohy zvané „prkno“. Klekněte si na kolena, ruce zapřete o zem a nohy propněte. Dlaně jsou umístěny pod vašimi rameny. Tělo je v jedné linii a záda se nesmí prohýbat. Začněte s přítahy kolene kolmo k vašemu loktu. Střídejte přítah levého a pravého kolene.

Počet cviků v sérii: 30 opakování (každá noha 15x, střídavě)
Tip redakce:
U cvičení se pravděpodobně zapotíte. Nepodceňte situaci a zabraňte nepříjemnému zápachu. Použijte před cvičením speciální deodorant
Borotalco Active Citrus and Lime Fresh Deo Spray (koupit v e-shopu), jste-li příznivkyní kuličkových deodorantů, sáhněte po Borotalco Active Citrus and Lime Fresh roll-on (koupit v e-shopu). Tato řada je vytvořená tak, aby se se zvyšující sportovní zátěží zvýšila také schopnost ochrany. „Čím více se potíte, tím více účinkuje!“

3. Prkno s rotací

Provedení: Lehněte si na pravý bok, opřete se o předloktí a chodidla, tak abyste byla schopná vynést boky nad podlahu – prkno na boku. Propněte levou ruku směrem vzhůru ke stropu. Celé tělo i propnutá ruka jsou v jedné linii a balanc držíte pomocí břišních svalů. Nadechněte se a mírně se vytáhněte za levou rukou. S výdechem propnutou ruku podvlékněte pod tělem a snažte se ji dostat co nejdál za sebe. Hlavou doprovázejte pohyb ruky.

Počet cviků v sérii: 20 opakování (každá strana 10x, poté výměna strany)

4. Prkno na boku s pulsem

Provedení: Začněte ve stejné poloze jako u předchozího cviku – prkno na pravém boku. Levou ruku si dejte v bok a ujistěte se, že je vaše tělo v jedné rovině a nenaklání se do stran ani neprohýbá k zemi. S výdechem spusťte boky téměř až k podlaze, s nádechem je pomalu vracejte do výchozí pozice.

Počet cviků v sérii: 20 opakování (každá strana 10x, poté výměna strany)

5. „Cyklistické“ sklapovačky

Provedení: Lehněte si na záda. Dejte si ruce za hlavu a nadechněte se. S výdechem nadzvedněte levou lopatku od země a současně přitahujte pravé koleno k hrudi směrem k zvedající se lopatce. Následně se vraťte do výchozí polohy a opakujte to samé na druhou stranu. Bederní část páteře by měla ležet celou dobu na podložce.  

Počet cviků v sérii: 30 opakování (každá strana 15x, střídavě)
Tip redakce:
I u tohoto cviku lze upravit obtížnost podle vašich fyzických možností. Pro nižší obtížnost nechte neaktivní nohu položenou na podlaze. Pro vyšší obtížnost ji o pár centimetrů odlepte od země.

Připravil/a pro vás Tereza Špačková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Renata Špačková včera
cviky jsou mi známy, jen chybí píle a vytrvalost :-)

Nejčtenější články

15 minut pro sexy zadek

Tělo 11.března 2021 od Lea Kotková

0 0


Barvení vajíček: Rychle, netradičně a efektně!

Tělo 21.března 2021 od Vanda Vízková

0 0


Video krok za krokem: Cviky, které zvládnete sama doma

Tělo 25.března 2021 od Teta drogerie

0 4

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít