Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Dovolená s dětmi: Co určitě nezapomenout?

Dovolená s dětmi: Co určitě nezapomenout?

Dovolená s dětmi: Co určitě nezapomenout?

19. května 2018 od Eva Suchomelová

19. května 2018 2 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová

Máme pro vás tipy, jaké vychytávky zařadit do svého seznamu, alespoň co se hygieny a kosmetiky týče, které rozhodně oceníte. A nebojte se - příliš toho být nemusí!
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
„Když jsem se poprvé chystala se svou 8měsíční dcerkou na třítýdenní dovolenou k moři, zpovídala jsem pediatričku skoro hodinu a pak jsem div nevykoupila lékárnu a drogerii. Strašně jsem se bála, aby mi při péči o malou něco nechybělo,“ vypráví dnes již s úsměvem maminka Evženie. „Nakonec jsem víc než polovinu věcí nepoužila nebo nevypotřebovala. O rok později jsem už byla klidnější a stačil nám o celý jeden kufr míň.“ Abyste sbalili opravdu všechno potřebné a netahali nic zbytečného, je dobré si připravit seznam. Než ho začnete chaoticky sepisovat, sedněte si chvilku v klidu a představte si běžný den v podmínkách dovolené. Výhodu mají ti, kteří už jedou na osvědčené místo. Ale i tehdy, jedete-li někam, kde to neznáte, se můžete na některé situace připravit.


Každodenní hygiena

Bez ohledu na věk dětí i zaměření dovolené s sebou vezměte potřeby pro základní hygienu rukou, těla, vlasů a chrupu. Upřednostňujte malá cestovní balení.
 

hygiena1. Vlhčené ubrousky

Při cestování s nejmenšími je oceníte, při pobytu se snažte dítě umývat hlavně pitnou vodou. Odborníci se shodují, že vlhčené ubrousky se nemají používat dlouhodobě, aby si děťátko zachovalo zdravou pokožku.

Tip redakce:
Vyzkoušejte NIVEA Multifunkční ubrousky Toddies, kterými lze očistit celou pokožku – tvář, ruce i zadeček.2. Antibakteriální gel na ruce

Na výletech nemusí být hned k dispozici voda, takže je tam užijete. Vybírejte hlavně ty v cestovních baleních.

Tip redakce:
Hodit se vám může Dettol Antibakteriální gel na ruce s výtažkem z heřmánku, Ameté Čisticí gel na ruce  nebo ve dvou vůních na výběr I love Mango & Papaya či I love Raspberry & Blueberry.3. Kartáček a zubní pasta

Ani cestování či dovolená nejsou důvodem přestat s pravidelnou péčí o chrup. Při výběru kartáčku se orientujte podle věku dítěte.

Tip redakce:
Pro nejmenší (0-2 roky) vezměte tzv. prsťáček neboli návlek na prst nebo zubní kartáček Jordan Step 1 pro děti 0-2 roky. Školkovým dětem (2-5 let) pořiďte cestovní sadu kartáčku na zuby s krytem, kelímkem a zubní pastou Aquafresh dent de Lait. Starší určitě zaujme skládací cestovní kartáček Colgate a zubní pasta Colgate 6+.

 

sluněníSlunění a pobyt v přírodě

Doporučujeme nejen s miminky dodržovat všechny zásady zdravého pobytu na slunci, ať už u moře, nebo na Orlické přehradě.


1. Dětská sluneční kosmetika 

Ani při sportovních aktivitách nezapomínejte děti mazat vhodnými ochrannými přípravky či dbát na pokrývku hlavy.

Tip redakce:
Vsaďte na osvědčenou značku a pořiďte NIVEA Dětský sprej na opalování Protect & Sensitive OF 50+ a na pláž vemte v kapesním 50ml balení NIVEA Kapesní dětské mléko na opalování OF 50+.2. Péče po slunění

Každý večer po sprše nezapomeňte děti namazat zklidňující kosmetikou po opalování, ideálně s obsahem dexpanthenolu.

Tip redakce:
Pohodlnou aplikaci slibuje Pufík Kids Mléko po opalování ve spreji s 6 % panthenolu.3. Repelenty

Při pobytu v přírodě chraňte děti pomocí repelentů před hmyzem a roztoči, především klíšťaty. Při aplikaci dbejte, aby se přípravek nedostal dětem do očí ani do úst, miminka ohlídejte, aby postříkaná místa neolizovala.
 

zraněníNa bolístky větší i menší

Dobrodružství v přírodě, výšlapy, sportování a dovádění na slunci mohou přispět ke zdravotním problémům dětí. Miminka pak mohou trpět zvýšenou teplotou nebo opruzeninami kvůli dočasně horším hygienickým podmínkám. Buďte na vše připraveni!1. Příliš mnoho slunce

Projeví se např. spáleninami, na které zabírá panthenol ve spreji, ale také třeba úpalem či přehřátím.2. Na opruzeniny

Nejlepší jsou mastičky s obsahem látek, které jednak léčí již vzniklé opruzeniny, jednak chrání jemnou dětskou pokožku před vznikem nových.

Tip redakce:
Vyzkoušejte Linteo Baby krém na opruzeniny s obsahem hojivého měsíčku lékařského a oxidu zinečnatého.3. Na odřeniny a ranky

Rozbité koleno, odřený loket či jiné „památky“ z dětských her v přírodě? Vybavte se náplastmi různých velikostí.

Tip redakce:
Pro děti vybírejte náplasti s obrázkovými motivy, např. Cosmos náplasti s krtečkem či Hansaplast náplasti Cars nebo Star Wars. Od stejné značky najdete i "holčičí" náplasti s princeznami - Princess.


A co nesmí chybět na dovolené s dětmi z kosmetiky či hygieny vám?
 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít