Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo 5 tipů pro (věčně) mladé nožky

5 tipů pro (věčně) mladé nožky

5 tipů pro (věčně) mladé nožky

4. května 2020 od Eva Suchomelová

4. května 2020 3 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Zuzana Klímová

Mít stále krásné nohy, kdo by to nechtěl? Pokud jim věnujete tu správnou péči, můžete je mít také. Máme pro vás 5 tipů, jak na to. A vezmeme to hezky od stehen po paty!


1. Zpevněte je!

Základem krásných nožek jsou pevné kontury bez celulitidy. Dosáhnete toho jednak vhodnými cviky pro pevná stehna, jednak používáním kosmetických přípravků na zpevnění, modelaci či proti celulitidě. Ty zpevňující působí dlouhodobě a lze je používat po každém koupání, např. NIVEA Zpevňující a remodelační tělový krém Q10 Plus (koupit v e-shopu). Přípravky proti celulitidě se používají jako kúra jen po určitou dobu, jako např. Eveline Cosmetics Termoaktivní zeštíhlující sérum Slim Extreme 3D (koupit v e-shopu).
Tip redakce:
Nezapomínejte také během sprchování použít peeling, například
Dove Tělový peeling Makadamové ořechy a rýžové mléko (koupit v e-shopu) – když jej spojíte s masáží problematických partií, napomůžete ještě víc zpevnění kůže.


2. Ulevte jim!

Dolní končetiny vás nosí celý den, popřípadě vám umožňují podávat i sportovní výkony. Svaly pak bolí, nohy natékají – proto dopřejte svým nohám pravidelnou relaxaci. Po sportovním výkonu namasírujte svaly nohou s chladivým uvolňujícím gelem. Jste na nohou celý den a večer máte „nohy jak konve“, zvlášť v horkých dnech? Pak jim kýženou úlevu přinese NIVEA Osvěžující tělové mléko na nohy Q10 (koupit v e-shopu). Namažte si je a dejte nohy nahoru, např. na podnožku nebo na několik polštářů.


3. Vyživte je!

Hebká chodidla, jemné paty bez otlaků a hydratovaná, vitálně působící kůže nohou – to vše můžete mít, když budete o své nohy a chodidla každodenně pečovat vyživujícími či hydratačními krémy, např. Kneipp Intenzivní mastí na zrohovatělou kůži chodidel (koupit v e-shopu).

Když jsou nohy více namáhané, například v létě v otevřených botách nebo při častějším delším chozením, chodidla ošetřete přípravkem na popraskané paty.
A nezapomínejte také na výživu nehtů! Aspoň 1x týdně jim dopřejte regenerační péči o nehtovou kůžičku, např. Eveline Cosmetics Regenerační elixír na kůžičku a nehty Nail Therapy Professional (koupit v e-shopu) s arganovým, avokádovým a mandlovým olejem. Naneste ji na nehtové lůžko i okolí nehtu a pak rozmasírujte. Tak více prokrvíte nehtové lůžko, což napomůže lepšímu vyživování nehtu.


4. Ozdobte je, ale s mírou!

Mladě a kultivovaně působí nožky při pravidelné depilaci a také s nalakovanými nehty na nohou. Další zdobení například náramky, řetízky či prstýnky na nohy se hodí spíš pro mladé dívky. V pozdějším věku už se řiďte zlatým pravidlem „méně je více“. Při domácí manikúře pak doporučujeme pod barevnou vrstvu nanést základový lak a na vybraný odstín nakonec top coat. „První vrstva vyrovná případné nerovnosti nehtu a ochrání jej před nežádoucím obarvením, poslední vrstva ochrání barvu před poškozením,“ radí pedikérka Zuzana Klímová.
Jaké se budou hodit laky?​


5. Nerezignujte!

Mnoho žen si časem přestane depilovat nohy či lakovat nehty – buď mají dojem, že na to nemají čas, nebo si začnou připadat staré. Ale to je chyba! Člověk nikdy není tak starý, aby si nenašel čas na péči, kterou si jeho nohy zaslouží. Proto stále dbejte o pravidelnou pedikúru doma nebo v salonu. A rozhodně nezapomínejte na pravidelné odstraňování chloupků z nohou. Možností, jak na to, je několik. Nohy můžete depilovat žiletkou nebo depilačními krémy, či zvolit nějakou z epilačních metod, jako je například cukrová pasta či voskové pásky.

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Zuzana Klímová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Zuzana Klímová
Certifikovaná pedikérka a manikérka, salon Blue Bell, Praha
76
"Co pro ženu do pohody? Krásné ruce, zdravé nohy!"

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít