Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Prsty nebo houbička aneb Jak správně nanášet make-up?

Prsty nebo houbička aneb Jak správně nanášet make-up?

Prsty nebo houbička aneb Jak správně nanášet make-up?

3. února 2018 od Eva Suchomelová

3. února 2018 4 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Kateřina Krobová

Čím aplikujete při líčení make-up? Štětcem? Prstem? Houbičkou? Jaký způsob je nejlepší a k čemu se který nástroj hodí? Zeptali jsme se na osvědčené tipy vizážistky Kateřiny Krobové.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Provází-li vás líčení každý den, možná si chcete ujasnit, čím se vlastně make-up nanáší nejsnadněji, porovnat si různé metody a zjistit, zda nemůžete svoji kosmetickou rutinu zlepšit či obohatit.


Z čeho vybírat

Když si chcete nanést make-up, máte několik možností: štětec, klasickou houbičku, prsty, Beauty Blender, airbrush nebo silikonovou houbičku. „Kromě airbrushe jsou všechny zmíněné možnosti ideální pro domácí použití. Stačí si vybrat, co vám do ruky sedne nejlépe,“ říká expertka na krásnou vizáž.


1. Prsty

Výhodou je rychlá a snadná aplikace, kterou lze provádět kdekoli a kdykoli a hlavně nic nestojí,“ zdůrazňuje výhodu vlastních rukou vizážistka, ale hned dodává: „Bohužel při této aplikaci spotřebujete více produktu, než je nutné. Jak pleť, tak i prsty totiž sají make-up.“

aplikace prsty


2. Klasická pěnová houbička

„Největší výhodou je jistě nízká pořizovací cena. Klasické houbičky bohužel však sají jako houba. To, co ušetříte na jejich pořízení, utratíte na spotřebě make-upu. Výsledný efekt hladké a bezchybné pleti je s ní těžko dosažitelný. Aplikaci proto musíte věnovat opravdu hodně času,“ komentuje nízkou ekonomičnost této metody Kateřina Krobová.


3. Beauty Blender

„Hi-tech houbička na make-up ve tvaru kapky neobsahuje latex a je hypoalergenní, takže se nemusíte bát žádných infekcí. Díky metodě nanášení ‚na mokro‘ se po namočení do vody zvětší až o polovinu, takže se líčení znatelně urychluje. Práce s Beauty Blenderem je neskutečně rychlá a snadná. Nabírá nepatrně víc produktu než štětec. Největší výhodou je hladký a neviditelný výsledek,“ pochvaluje si zkušená odbornice stále oblíbenější novinku.

beauty blender


4. Štětec

„Ať už se rozhodnete pro klasický syntetický plochý štětec, nebo tzv. duo-fibre štětec (tedy ten s přírodním i syntetickým vláknem), neuděláte chybu. Oba dva vám s aplikací minerálních, nebo i tekutých make-upů skvěle pomohou. Nedělají šmouhy, zapracují produkt do vrásek i pórů a vytváří hladký efekt,“ vyjmenovává expertka. „Nevýhodou je, že se s nimi hůř dostává do malých oblastí, jako jsou partie pod očima a okolí nosu.“ Jestliže se tedy dobře vyznáte v kosmetických štětcích a ráda je používáte, rozhodně rozšiřte svoje sympatie i na štětce na make-up.

štětce


5. Silikonová houbička

Tahle nejnovější vychytávka z USA se zatím v Evropě sežene jen stěží, ale make-up artisté a umělečtí maskéři si ji pochvalují. „Umí dokonale rozetřít make-up, vystačí si s polovičním množstvím produktu a je antibakteriální. V houbičce se totiž nemnoží bakterie, lze ji omýt, dezinfikovat a okamžitě znovu použít. Aplikace však vyžaduje trochu cviku i pro zkušené,“ objektivně zhodnocuje její výhody a nevýhody Kateřina Krobová. Je tedy otázkou, zda tato novinka nezůstane spíš ve vizážistických kufřících.

silikonová houbička


6. Airbrush

Jak už bylo řečeno výš, s touhle metodou se setkáte pouze u profesionálů a těžko by ji člověk použil sám na sebe. „Profesionální nanášení make-upu pomocí pistole, která pleť nalíčí ve velmi tenké vrstvě, je čím dál častěji využívané v salonech či u filmu. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a nutná zručnost a cit,“ dodává vizážistka.

airbrush


Správný postup je základ

Každá vizážistka vám potvrdí, že make-up, bez ohledu na jeho konzistenci i na to, čím ho nanášíte, se musí aplikovat od středu obličeje směrem ven. „Já osobně při práci kombinuji aplikaci duo-fibre štětcem a Beauty Blenderem,“ prozrazuje Kateřina Krobová vlastní způsob: „Nejprve štětcem nanesu make-up do středové části obličeje (čelo, nos a brada) a pak krouživými pohyby zapracovávám produkt až k linii vlasů zcela doztracena. Nikdy nesmí být patrný přechod či mapy. V oblasti okolo nosu a očí používám Beauty Blender, aby výsledný efekt byl co nejpřirozenější a nejméně nápadný.“

Tipy na dokonale nanesený make-up od Kateřiny Krobové:
  • Dostatečně hydratovaná pleť. „Pleť před aplikací hydratujte pomocí krému  a naneste vhodnou podkladovou bázi. Na dehydrované pleti bude make-up ‚drhnout‘ a vytvářet mapy,“ radí vizážistka.
  • Čistota krásu přináší. „Při samotné aplikaci dbejte na hygienu a především na čistotu práce, aby výsledný efekt byl hladký a přirozený,“ upozorňuje expertka.
  • Zkoušejte a hledejte to, co sedne právě vám. „Je třeba najít si ten správný způsob aplikace, který vám opravdu vyhovuje. Nenuťte se do něčeho, co je zrovna v kurzu nebo používá vaše kamarádka,“ uzavírá odbornice.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Kateřina Krobová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Kateřina Krobová
Vizážistka, umělecká maskérka, kosmetička a stylistka
2337
"Méně je často více."

Nejčtenější články

Jak se zbavit zápachu z úst: Hned!

Obličej 13.září 2021 od Klára Kuníková

0 0


SOS Pigmentové skvrny! 4 tipy, jak se jich zbavit

Obličej 27.července 2021 od Karolína Valová

0 0


Jak podpořit růst řas: zevnitř i zvenku

Obličej 27.září 2021 od Klára Kuníková

0 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít