Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Covidová lékárnička: co by vám nemělo chybět doma ani na cestách

Covidová lékárnička: co by vám nemělo chybět doma ani na cestách

Covidová lékárnička: co by vám nemělo chybět doma ani na cestách

2. února 2022 od Eva Karlová

2. února 2022 3 minuty čtení
Připravil/a Eva Karlová

Sezona viróz, chřipek a nachlazení, ale stejně tak covidu, vrcholí. Rovněž se ale chystáme vyrazit někam s dětmi na jarní prázdniny. Co by vám nemělo chybět v domácí lékárničce, když jste zrovna zůstali v karanténě? A co si vzít s sebou, když vyrazíte na dovolenou, ať už v zimě či v létě, aby vás nemoc nepřekvapila? Jak posílit imunitu a případně zmírnit průběh nemoci?
Poslední dva roky nám do života poměrně silně zasáhla vlna pandemie nemoci covid-19. Co by nám nemělo chybět v  lékárničce, ať už v té domácí, nebo v cestovní?

Základ pro hygienu

Nezbytnost je sada respirátorů, které se budou hodit jak doma, tak při cestování – Royax respirátor FFP2 vel. L, 5 ks (koupit v e-shopu). Užitečná může být bezoplachová dezinfekce, ale také antibakteriální ubrouskyBactoSTOP Dezinf. vlhčené ubrousky (koupit v e-shopu), které se hodí kdykoli, když si nemůžete důkladně hned umýt ruce. Užitečné je mít po ruce i několik samotestů pro případ, že na sobě zpozorujete příznaky virového onemocnění. V případě včasného zachycení nemoci je totiž možné předejít jejímu těžkému průběhu. 

Jak posílit imunitu

V rámci prevence nebo lehčího nachlazení se doporučuje užívat vitamin D – zkuste třeba VIX Vitamin D3 s příchutí pomeranče 30 tablet (koupit v e-shopu), selen a zinek – zkuste kombinaci MaxiVita Vaše zdraví Selen + zinek + vitamin C a E (koupit v e-shopu). Zatímco vitamin D působí protizánětlivě a protivirově, selen má pozitivní vliv na funkci řady enzymů, a tím zvyšuje obranyschopnost organismu. Zinek je nezbytný pro funkci imunitních buněk a také snižuje výskyt infekcí v těle. Bohužel, ani jeden z uvedených vitaminů a minerálů neumí naše tělo samo produkovat, proto je musíme přijímat z potravy nebo doplňků stravy. 

Tip redakce:
Do lékárničky sice nepatří, ale doma jej v zásobě mít můžete. Když vás totiž přepadne viróza či nachlazení, je dobré mít doma v zásobě
bylinkový čaj, kterým doplníte do těla tekutiny, ale také podpoříte imunitu – třeba Leros Imunita vitamin C šípek & rakytník bylinný čaj (koupit v e-shopu). Kromě šípku a rakytníku je skvělý také černý bez, lípa nebo podběl. 

Jak podpořit tělo při nemoci

Pro případ horečky by v domácí lékárničce neměly chybět léky s obsahem paracetamolu, který působí proti zvýšené tělesné teplotě. Pokud vás kromě horečky trápí kašel, může se hodit NEKAŠLI 100% přírodní bylinný sirup (koupit v e-shopu), který pomůže zmírnit kašel, bolest v krku, podráždění hlasivek či chrapot. Stejně jako léky na kašel neměly by vám chybět také nosní kapky

Co ještě doplnit do lékárničky

Pokud vyrážíte na cesty, nemělo by vám v lékárničce chybět něco proti průjmu či zácpě, něco na propláchnutí očí, v případě, že by vám spadlo nějaké smítko do oka, pokud trpíte na opary či afty, tak rovněž něco na jejich ošetření či zmírnění průběhu, a zapomenout byste neměli ani na situaci, kdy vás začne trápit třeba bolest hlavy.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Karlová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Sandra Abigail Maitland 16.února 2022
Hmmm, na prvním místě náhubek a na druhém desinfekce. Já teda mám v lékárničce důležitější věci - paralen, ibalgin, cumlavé přípravky typu strepsils, kapky do nosu proti rýmě a bromhexin. Náhubek mě před nákazou opravdu neochrání a když už nákaza propukne, tak v posteli mi taky nepomůže, právě naopak uškodí, protože je nutné dýchat kyslík a ne svinstvo z náhubku. To samé samotest, naprosto k ničemu, pokud se cítím nemocná, zalezu do postele s čajem, paralenem atd. a pokud by to vypadalo vážnější, volám lékaře. Už aby to covídkovské rýmičkové šílenství konečně skončilo a svět se vrátil do normálu...

Nejčtenější články

5 tipů, jak na řasy až do nebe. Máme řešení!

Obličej 16.srpna 2022 od Lenka Knápková

28 07 tipů, jak se zbavit vrásek kolem očí ze sluníčka

Obličej 2.srpna 2022 od Lenka Knápková

12 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít