Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Bělení zubů doma? 4 věci, které byste měli vědět!

Bělení zubů doma? 4 věci, které byste měli vědět!

Bělení zubů doma? 4 věci, které byste měli vědět!

8. února 2022 od Anna Šťastná

8. února 2022 2 minuty čtení
Připravil/a Anna Šťastná

Krásné bílé zuby by chtěl každý, protože díky nim vypadáme mladší, zdravější, přitažlivější, a podle některých průzkumů jsou lidé s krásně zářivými zuby dokonce úspěšnější. Jak jich ale dosáhnout nejen účinně, ale také šetrně?
Než se pustíte do nejrůznějších experimentů a začnete zkoušet staré babské rady, věnujte pozornost následujícím velmi důležitým faktům a radámbělení zubů.

1) Při bělení buďte vždy opatrní

Existuje řada způsobů, jak zesvětlit odstín zubů, jenže jen málokterý je bezpečný. Citronová šťáva, peroxid nebo soda. Před tím vším odborníci varují. Všechno jsou to totiž agresivní látky, které narušují zubní sklovinu. Zuby se pak stávají citlivějšími a náchylnějšími pro vznik zubních kazů a dalších nepříjemností.

2) Zkombinujte profesionální péči s bělením doma

V profesionální ordinaci se při bělení často pracuje s peroxidem, ovšem odborník vždy ví, kolik má jaké látky dávkovat, aby byl k vašim zubům co nejšetrnější. Nejmodernější postupy navíc kombinují ordinační bělení s domácím, ovšem i tehdy dostanete od lékaře přesně dané dávkování (a kromě toho i na míru vyrobenou formu na zuby. Efekt vidíte okamžitě, a navíc si můžete sami určit, o kolik odstínů chcete zuby světlejší.

3) Co zvládnete doma?

Jakmile máte zuby vybělené, je dobré si jejich odstín udržovat zubní pastou s bělicím účinkem. Jen tedy s jejím používáním počkejte alespoň týden po ukončení profi bělení. I v tomto případě si vybírejte kvalitní a šetrné přípravky. Skvělá je například SWISSDENT Gentle jemná bělicí zubní pasta (koupit v e-shopu), která díky přírodním enzymům šetrně a neabrazivně odstraňuje nečistoty z povrchu zubů, obsažený vitamin E pečuje o dásně. Dalším produktem, jejž vám jistě schválí každý stomatolog, je GUM Original White zubní pasta (koupit v e-shopu), která jemně odstraňuje povrchové nečistoty bez poškození skloviny pomocí vysoce účinných neabrazivních silikátů. Rozpouští nežádoucí barvu na povrchu zubu a zároveň chrání před opětovným zabarvením.

4) Choďte na dentální hygienu

Zvykněte si také na perfektní domácí péči a dvakrát ročně si zajděte na profesionální dentální hygienu. Díky těmto zásadám budete mít zuby celkově čistší a světlejší. Nezapomeňte, že před jakýmkoli procesem bělení je dobré nejprve zajít na zubní hygienu, aby v bělení nepřekážel plak nebo usazený zubní kámen. Jedině tak bude výsledek perfektní.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Anna Šťastná

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít