Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Bělení zubů: Co zvládnete doma a co je lepší v ordinaci?

Bělení zubů: Co zvládnete doma a co je lepší v ordinaci?

Bělení zubů: Co zvládnete doma a co je lepší v ordinaci?

16. února 2021 od Vanda Vízková

16. února 2021 4 minuty čtení
Připravil/a Vanda Vízková

Toužíte po bělejších zubech, ale stále váháte, jestli se do zesvětlování skloviny pustit doma, nebo se svěřit do rukou odborníka? Podívejte se, jaké metody od přírodních po profesionální se vám nabízí a která by vyhovovala právě vám. Zvážit jejich pro i proti nám pomáhala dentální hygienistka DiS. Jitka Zimová.

Přírodní bělení zubů

Oblíbenou přírodní metodou bělení je v poslední době oil pulling neboli převalování oleje v ústech. Ráno nalačno vložíte do úst lžičku panenského oleje, například Allnature Kokosového oleje panenského BIO (koupit v e-shopu) a asi 20 minut ho v puse převalujete. Pak ho vyplivnete, vypláchnete si ústa vlažnou vodou a vyčistíte si zuby a jazyk zubním kartáčkem bez použití pasty. Vzhledem ke schopnosti oleje rozpouštět určitá přírodní barviva lidé spoléhají na to, že zvládne navázat a odstranit nežádoucí zbarvení i z jejich zubů. Odbornice to ale nevidí úplně jednoznačně: „Osobně se přikláním k tomu, že používání kokosového oleje na zuby spíše přispívá ke zvýšené a důkladnější zubní hygieně a ta zase k čistším a také světlejším zubům.“

Chytrá zubní pasta

Trocha přírody a trocha moderních technologií – to je složení současných bělicích zubních past. Např. White Pearl Zubní pasta s nanočásticemi zlata a aktivního uhlí NanoCare Whitening (koupit v e-shopu) obsahuje zlato a aktivní uhlí, které mají schopnost pohlcovat toxiny. Černé uhlí navíc absorbuje i nežádoucí pigmenty. Při pravidelném používání se můžete dočkat nejen zdravého prostředí v ústech, ale také o něco světlejší zubní skloviny. Efekt zubní pasty posílí kartáček se speciálními vlákny, která lépe čistí a odstraňují pigmentaci ze zubů – třeba Swissdent Zubní kartáček Profi Whitening Soft (koupit v e-shopu).

TIP: Další zubní pasty s bělicím účinkem najdete nejen v prodejnách Teta drogerie, ale i při pohodlném a bezpečném nakupování na e-shopu (pokračovat na e-shop).

Zubní pudry

Pracují na principu jemného odstranění usazenin z vašich zubů, které mohou způsobovat tmavší odstín skloviny. Zuby vypulírují tak, že budou čistější a bělejší. Je ale potřeba je používat opatrně – během čištění bělicími pudry na zuby nesmíte tlačit, abyste si abrazivními částečkami nepoškrábali sklovinu. Jemně čistěte celou plochu zubů, abyste odstranili usazeniny a nečistoty ze všech míst a nezůstávaly vám nikde zažloutlé nebo hnědé skvrnky.
Tip redakce:
Pro vyčištění a prosvětlení zubní skloviny vyzkoušejte třeba
Evadent Bělicí zubní pudr mentol (koupit v e-shopu). Může nahradit i zubní pastu a osvěží váš dech.

Profi bělení na doma...

...začíná v zubní ordinaci. Bělení musí předcházet zubní hygiena, během níž se ze zubů odstraní zubní kámen a další případné nečistoty. V ordinaci zubního lékaře vám zhotoví podle přesných otisků vašich zubů silikonové nosiče, do kterých vám dají koncentrovaný bělicí gel, který většinou obsahuje 10% peroxid. Tímto gelem si pomocí nosičů po dobu přibližně tří týdnů bělíte zuby doma. Jednou denně po dobu 30 minut. „Nevýhodou tohoto bělení je časová rozvleklost. Na druhou stranu je velmi účinné. Navíc vám nosiče zůstanou a bělicí kúru si můžete kdykoli podle potřeby zopakovat bez větší finanční náročnosti,“ vypočítává DiS. Jitka Zimová.

UV lampou v ordinaci

Když nechcete čekat, máte možnost nechat si zuby vybělit během jednoho sezení v zubní ordinaci. I tomuto bělení by měla předcházet profesionální zubní hygiena. Dentista nebo dentální hygienista nanese ochranný gel na vaše dásně, poté aplikuje na zuby bělicí gel, který aktivuje speciální UV lampou. Tento proces se opakuje až třikrát a vy v ordinaci strávíte i se všemi doprovodnými procedurami dvě až tři hodiny. „Zuby při něm mohou i bolet, protože se zcitliví, ale během několika hodin, maximálně dnů, vše odezní. Výsledek ordinačního bělení UV lampou je ale impozantní – okamžitě vidíte rozdíl několika odstínů,“ ubezpečuje dentální hygienistka.

Bílá dieta

Všechny způsoby bělení zubů mají společné jedno – během procesu bělení a dva týdny po něm je nutné dodržovat tzv. bílou dietu. Tedy jíst a pít jen světlé potraviny, a naopak vynechat vše, co by mohlo vaši sklovinu barvit. V praxi to znamená vyhnout se:
  • colovým nápojů,
  • kávě,
  • čaji,
  • červenému vínu,
  • sójové omáčce a jiným tmavým omáčkám a tekutinám,
  • borůvkám, třešním a jinému ovoci, které barví,
  • kečupu, kari, červené paprice a dalším barevným kořenícím přísadám.

Připravil/a pro vás Vanda Vízková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít