Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Proč si barvit vlasy před létem?

Proč si barvit vlasy před létem?

Proč si barvit vlasy před létem?

9. května 2019 od Karolína Hornová

9. května 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Karolína Hornová ve spolupráci s expertem Iva Borovská

Proč je jaro ideálním obdobím pro barvení vlasů? A jaké produkty používat, aby barva vydržela co nejdéle? Přečtěte si vše o jarní péči o barvené vlasy, za kterou vám vaše hříva v létě poděkuje!

Zásady správného barvení vlasů

Kvalita současných barev na vlasy je na vysoké úrovni. Oproti době před třiceti, dvaceti, ale i deseti lety je složení barev i zesvětlovacích produktů na vlasy „jinde“: jsou stále šetrnější při zachování, či dokonce při zlepšení kvality barevného výsledku. I tak ale stále jde o zásah do struktury vlasu. Pojďme si na začátek připomenout obecné zásady barvení vlasů:
  • vlasy by se neměly barvit častěji než jedenkrát měsíčně,
  • ideální je ale barvit vždy po šesti týdnech,
  • barvu byste měli doma nanášet na neumyté vlasy a pak je teprve umýt - umytím totiž vlasy ztrácejí přirozenou ochrannou vrstvu mazu, který částečně chrání vlasové vlákno před působením chemie,
  • u zesvětlených (či odbarvených) vlasů odbarvujte po měsíci vždy jen odrosty.
barvení vlasů
Semipermanentní barvy jsou menším zásahem do struktury vlasů (vlas spíše „obalí“ a méně pronikají do hloubky). Odbarvení je větším zásahem do struktury vlasu než permanentní barvení. Pokud chcete vlasy radikálně zesvětlit, je vždy lepší se svěřit do péče kadeřníka. Někdy je totiž třeba aplikovat zesvětlující produkt vícekrát po sobě – to doma nezkoušejte. Sluneční záření a vysoké teploty rozkládají umělé pigmenty vlasové barvy a vlasy zesvětlují. Fén proto nastavte na nižší teplotu a vlasy nemyjte ani příliš horkou vodou.

Ideální doba na barvení vlasů? Jaro!

Obě procedury, tedy barvení i zesvětlení, ovlivňují strukturu vlasů. „Záleží samozřejmě i na výchozím typu vlasů – pokud máte od přírody silné, zdravé vlasy, nemusí u nich dojít k žádnému poškození, případně bude naprosto minimální,“ upřesňuje kadeřnice Iva Borovská a dodává: „I zde je ale na místě používání speciálních přípravků pro barvené vlasy.“ Vhodný je třeba L’Oréal Paris Elseve Šampon a kondicionér pro barvené vlasy Color Vive.
Pokud si barvíte (nebo necháváte barvit) vlasy pravidelně, zřejmě dodržujete zmíněný interval 4–6 týdnů. Jaro je ale ideální dobou pro ty, kteří si chtějí vlasy obarvit poprvé nebo si chtějí nechat barvu upravit tak, aby si mohli dát přes léto od barvení pauzu. „Duben a květen jsou měsíce, kdy jsou vlasy v dobré kondici, vzpamatovaly se ze zimy a sluneční paprsky na ně ještě tolik nepůsobí,“ vysvětluje kadeřnice.

Vlasy jsou touto dobou za celý rok nejsilnější a více toho zvládnou – dvojnásob to pak platí pro odbarvení nebo zesvětlení. Pokud zvolíte třeba melír nebo techniku ombré či balayage, nemusíte pak celé léto (alespoň co se týče dalšího barvení a zakrývání odrostů) nic řešit. I tak ale nezapomínejte na výživu vlasů v podobě pečujícího oleje. L'Oréal Paris Elseve Hedvábný olej na barvené vlasy dodá barveným vlasům lesk a vitalitu.
péče o vlasy

Jarní péče o barvené vlasy

Zapomenout bychom ale neměli na speciální péči o barvené vlasy. Díky správné výživě a ochraně barvy je připravíme na léto a na jeho konci se nám naše „koruna“ odmění zdravím a vitalitou. Které produkty jsou pro barvené vlasy na jaře nejvhodnější?
  • Produktové řady, určené přímo pro barvené vlasy, které pomohou pigmenty barvy „uzamknout“ ve vlasovém vláknu.
  • Vyživující výrobky s přírodními oleji, které zabrání vysušování vlasů vlivem sucha a tepla.
  • Péče s PLEX technologií, která zachrání již poničené vlasy.
  • Letní vlasové produkty s UV filtrem, který zabrání šisování barvy a vysušování vlivem slunečního záření. Ty jsou ideální pro odbarvené vlasy, u kterých pozorujete poničení vlasového vlákna.
  • Využít můžete i doplňků stravy, které udržují vlasy zdravé a silné zevnitř. Vaše hříva pak bude lépe připravená na léto.
vzorník barev

Jarní vlasové trendy

A jaké barvy tuto sezónu „frčí“? „Trendy mají stále dva póly – na jedné straně je to přirozenost a vlasy obarvené tak, aby se jen jakoby dotáhla k dokonalosti vaše přirozená barva,“ nastiňuje Iva Borovská. V tomto případě jde o natónování přirozené barvy do sytějších tónů nebo lehké zesvětlení formou ombré nebo balayage či contouringu. (Přečtěte si více o kadeřnických technikách barvení.)
Druhým trendem jsou výrazné odstíny pro ty, kteří se nebojí změny ani toho, že se za nimi tu a tam někdo otočí. „Zvlášť mezi mladými jsou stále trendem pastelové nebo chladné opálové tóny, které mohou krásně (a navíc variabilně, protože jsou dočasné) doladit zesvětlené vlasy,“ dodává kadeřnice. Do kurzu se opět vracejí světlejší zrzavé odstíny a paleta tónů „na půl cesty“ mezi růžovou a zrzavou – korálová, broskvová, starorůžová.

Tip redakce:
Pokud máte blond nebo zesvětlené vlasy, můžete tento trendy odstín vyzkoušet i doma – ve formě semipermanentní barvy L’Oréal Colorista Washout v odstínu Peach Hair, která vydrží zhruba tři umytí.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Karolína Hornová ve spolupráci s expertem Iva Borovská

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Renata Dvořáčková 16.května 2019
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat ohledně barvení vlasů když mám cca 60% šedivé a je mi 38 let. Tmavé barvy nechci a čistou blond také ne.Svojí barvu vlasů mám světle hnědé ale barvím se už od 16 let. Teď mám obarvené vlasy od Palette barvou CK6 Co by jste doporučovala. Děkuji Renata

Expert z článku

Iva Borovská
Kadeřnice a hair stylistka
2498
"Účes je zrcadlem stylu a osobnosti."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít