Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Drdol udělá v létě parádu i službu

Drdol udělá v létě parádu i službu

Drdol udělá v létě parádu i službu

11. června 2024 od Veronika Decsy

11. června 2024 2 minuty čtení
Připravil/a Veronika Decsy

Drdol je univerzální účes, který můžete vynést do školy a práce, ale i na ples nebo svatbu. Prakticky jakékoliv svázání vlasů se dá nazvat drdolem, a proto je jeho verzí a podob nespočet. Jelikož ale přichází léto a s ním i horké počasí, při kterém mají vlasy tendenci se lepit na zpocený krk, představíme vám několik variant ledabylých drdolů, se kterými zabodujete.

Není drdol jako drdol

Nejprve je třeba podotknout, že mnohdy si pod slovem drdol představíme složitý svatební či společenský účes, na kterém kadeřnice stráví klidně i několik hodin, kdy vlasy kulmuje a uchycuje k dokonalosti. Letní verze je pravým opakem – ležérní a jednoduchý účes, který vznikne během několika minut před zrcadlem nebo za chodu.
 

Jak udělat drdol během několika vteřin?

Vezmeme to postupně. Začneme u nejzákladnější varianty, kterou svede každý i poslepu. V preferované výšce si vlasy stáhněte gumičkou do culíku, ohon zatočte, obmotejte kolem gumičky a zafixujte jinou. Právě jste si vytvořili drdol, který drží jako skála. Hodí se k letním šatům, ale i na sport, kde potřebujete vlasy dokonale sepnuté, aby vám nepřekážely při výkonu. Takový typ drdolu vynikne s uhlazeným vzhledem, tak sáhněte po gelu a vlasy od čela pečlivě uhlaďte. Použít můžete Schwarzkopf Taft Power Invisible stylingový gel na vlasy (koupit v e-shopu).

V jednoduchosti je krása aneb drdol na skřipci

Kdyby se měřila efektivita účesů, pak by byl drdol na skřipci výhercem na plné čáře. Je elegantní, romantický, učesat jej trvá asi 5 vteřin a sluší naprosto každému. Skřipec je v posledních letech nejoblíbenějším vlasovým doplňkempo celém světě a není divu. Nejenže vypadá skvěle a dá se z něj udělat hlavní doplněk celého outfitu, ale je také šetrný k vlasům, které neláme a neškrtí jako gumičky či sponky. Jak na to? Možností je více.

Drdol na skřipci s vějířkem

Vpředu si udělejte pěšinku podle svého, chyťte si vlasy na týlu hlavy a obtočte je kolem prstu směrem nahoru, k temeni. Do skřipce chyťte pramen vlasů na temeni těsně nad vzniklou smyčkou a ukotvěte. Na vršku hlavy vám vznikne vějíř z konečků vlasů, který můžete jemně natupírovat prsty či hřebenem. Voilà, účes je na světě. Účes zafixujte lakem na vlasy Pantene Pro-V Flexible Hold Sprej Na Vlasy S Jojobovým Olejem Na Pružné Zpevnění (koupit v e-shopu) nebo vyzkoušejte Syoss Lak na vlasy Volume Lift (koupit v e-shopu).
 

Minimalistický drdol na skřipci

Pokud chcete minimalističtější účes bez vějíře a rozlítaných vlasů, stačí celý drdol otočit vzhůru nohama. Vlasy si tentokrát chyťte o něco výš na temeni hlavy a pramen otočte kolem prstu směrem dolů. Prstem zatáhněte vlasy nahoru do poloviční smyčky a pramen opět chyťte skřipcem. V tomto případě vám na vršku hlavy nad skřipcem vznikne elegantní poloviční drdol
 
TIP redakce:
U ležérních účesů není žádoucí vlasy příliš uhlazovat, jde spíše o lehce neupravený efekt, kterého docílíte pomocí objemových produktů. Vyzkoušejte některý z našeho výběru:

Jak učesat drdol, kterému se přezdívá „messy bun“?

Messy bun je v překladu rozcuchaný drdol a je jedním z nejoblíbenějších letních účesů. Hodí se k jakémukoliv outfitu i příležitosti. Vše, co budete k jeho realizaci potřebovat, je gumička – hodit se vám bude třeba Gabriella Salvete Gumička do vlasů proti zacuchání (koupit v e-shopu) – a pinetky.
 
Postup je jednoduchý:
 
  1. Vlasy si vyčešte nahoru čili na temeno hlavy a začněte si dělat culík, jak jste zvyklí. Při posledním obtočení gumičkou neprotahujte vlasy úplně a udělejte jen poloviční drdol.
  2. Volné konečky si rozdělte na několik nerovnoměrných sekcí a jednu po druhé ledabyle obtočte kolem gumičky. Prameny můžete natupírovat prsty, jemně zatočit, zkrátka zkuste cokoliv, co změní jejich strukturu a dopomůže k rozcuchanému vzhledu. Každý pramen u gumičky zafixujte pinetkou. 
  3. Nepravidelně povytáhněte několik pramínků z drdolu i vpředu u čela, aby vznikl ještě více nepravidelný účes. 

Drdol zvládnete i z kratších vlasů

Kratší vlasy jsou na účesy problematičtější, ale i s nimi se dá udělat krásný drdol. Trik je v jeho umístění. Kratší vlasy vám určitě nedosáhnou na temeno hlavy, a proto je třeba drdol česat co nejníž, až u krku. A poté už záleží na vašem vkusu a individuální délce, ale postupovat můžete podobně jako u dlouhých vlasů. Obzvlášť efektně vypadají dva drdoly. Stačí si rozdělit vlasy na půl a na týlu udělat jeden malý drdol na každé straně.
 
Pokud přece jen toužíte po vysokém drdolu, pak stáhněte pouze horní část vlasů a zbytek nechte rozpuštěný. 
 


Přečtěte si:

Foto: Freepik.com

Připravil/a pro vás Veronika Decsy

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít