Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Mami, pojď cvičit ven!

Mami, pojď cvičit ven!

Mami, pojď cvičit ven!

9. září 2018 od Pavla Maříková

9. září 2018 4 minuty čtení
Připravil/a Pavla Maříková

Prázdniny jsou již sice za námi, ale to neznamená, že byste měli zapomenout na pohyb venku. Vezměte děti a vyrazte do parku si společně zacvičit. Uvidíte, že děti nebudete muset dlouho přemlouvat! Společné cvičení vás bude bavit, zasmějete se a dodáte si motivaci navzájem.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Připravili jsme pro vás pět cviků, které hravě zvládnete ať již s předškolákem nebo školákem a protáhnete jimi všechny důležité svaly v těle. Přes prázdniny se děti více hýbaly, běhaly venku, ale nyní mají pohybu méně, a proto jim nějaká fyzická aktivita navíc jedině prospěje.To platí i pro vás, určitě chcete, aby na vás děti byly pyšné a říkaly o vás, jaká jste fit maminka.
 
úklon do stranyPosaďte se vedle sebe do trávy na paty. Jednu ruku dejte v bok a druhou vytáhněte nad hlavu. Nadechněte se a s výdechem proveďte úklon do strany. Důležitá je právě fáze výdechu. Vydržte několik vteřin a vraťte se zpět do výchozí pozice. Totéž proveďte i na druhou stranu. Tímto úklonem otevíráte hrudník, srdce a zároveň protahujete celou vnější stranu trupu a paže.
 
Tip redakce:
Nezapomeňte na dobrý ochranný krém proti sluníčku. I v těchto dnech má slunce svou sílu a není dobré ji podceňovat. NIVEA Dětské mléko na opalování s OF 30 navíc snadno schováte do kabelky nebo kapsy u mikiny.

 
pozice holubaTento protahovací cvik vychází z jógové pozice holuba. Z kleku protáhněte jednu nohu vzad a pokrčte ji. Chytněte se za špičku nebo nárt. Již v této fázi byste měli cítit intenzivní protažení přední strany stehna. Druhou rukou se můžete opírat vedle sebe nebo, pokud se cítíte jisti, ji můžete vložit za hlavu. Vydržte zhruba 10-15 vteřin a pak totéž proveďte i na druhou stranu.
 
pozice střechyPozice střechy nebo také pes hlavou dolů je výborná k protažení celého těla. Krásně při ní prodloužíte svaly zad i zadní strany nohou. Postavte se na podložku a rukama se opřete před sebou tak, abyste z celého těla vytvořili „trojúhelník“. Sílu dejte do dlaní a pravidelně dýchejte. Pokud jsou vám propnutá kolena nepříjemná, pokrčte je. Vydržte několik vteřin a vraťte se zpět do sedu na paty.
 
Tip redakce:
I když budete cvičit na trávě, počítejte s tím, že se možná maličko zašpiníte – minimálně ruce a nohy. Mějte tedy při ruce vlhčené kapesníčky Linteo Baby Soft & Cream.

  
protažení přední strany tělaPoložte se na břicho tak, abyste byli s dítětem čelem k sobě. Opřete ruce před sebe a zvedněte hrudník. Zvedáte se jen tak vysoko, abyste necítili bolest v bedrech – pokud je tam napětí, úplně stačí, když zůstanete na předloktí. Jde-li vám tato pozice dobře, zkuste pokrčit kolena a přitáhnout špičky směrem k zádům. Tímto cvikem krásně protáhnete celou přední polovinu těla včetně stehen a zároveň zvyšujete pružnost vašich zad.
 
protažení pažíTento cvik je zaměřený především na paže a ramena. Máte-li doma čerstvého školáka a sami máte sedavou práci u počítače, je to to pravé pro vás. Posaďte se do tureckého sedu, narovnejte se a jednu paži přitáhněte před tělem na druhou stranu. Důležité je nezvedat ramena směrem k uším. Několikrát toto protažení prodýchněte a proveďte totéž na druhou stranu.
 
Tip redakce:
Ani na podzim nepolevuje výskyt klíšťat, někteří odborníci dokonce tvrdí, že v tomto období jsou nejinfekčnější. Nezapomeňte proto na dobrý repelent. Astrid Repelent ve spreji vás proti klíšťatům ochrání po dobu 2 hodin, proti komárům a dalšímu hmyzu ještě déle.

 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Pavla Maříková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít