Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Lak na nehtech 14 dnů? Víme, jak na to!

Lak na nehtech 14 dnů? Víme, jak na to!

Lak na nehtech 14 dnů? Víme, jak na to!

14. ledna 2018 od Eva Suchomelová

14. ledna 2018 4 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Martina Muroňová, DiS.

Mít 14 dní nalakované nehty bez poškození? Jde to! Na rady i tipy na aktuální novinky pro úspěšnou domácí manikúru jsme se zeptali expertky na dekorativní kosmetiku Martiny Muroňové.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Před lakováním

Velmi důležité je správně připravit nehty na lakování. Mezi odborníky panují dva názory na používání vyživujících přípravků těsně před lakováním nehtů. Jedni radí používat je bez omezení. „Pečující produkty s obsahem olejů používejte s odstupem minimálně 24 hodin před aplikací laku,“ zastává jiný názor Martina Muroňová. V tomto bodě si bude asi muset každý najít ten způsob, který mu bude více vyhovovat, a to jedině tak, že vyzkouší oba přístupy.

Před samotným lakováním je potřeba odmastit nehty. „Těsně před nanesením podkladového laku nehty odmastěte, ideálně s použitím odlakovače,“ radí Martina Muroňová. Na odlakovači nešetřete, použijte nejlépe ten od stejné značky, jako máte lak. I tím můžete prodloužit výdrž krásné manikúry.


Při aplikaci laku

Na výdrž laku má vliv především kvalita nehtu a kvalita použitého laku. Kvalitu nehtu zajistíte pravidelnou péčí a správnou přípravou. Pokud lakujete nehty standardním lakem, začínejte vždy podkladovou bezbarvou bází. Nejen, že zabrání další barevné vrstvě, aby na nehtu zanechala barevnou „památku“, ale především nehet zpevní a vyrovná. Nic tak nepomůže laku v odlupování jako jakákoli nerovnost či prasklinka.

lakování nehtů

Další podmínkou výdrže laku je jeho kvalita, daná složením, ale také třeba stářím. Rozhodně nelakujte nehty lakem po uplynutí data jeho spotřeby. Ani obligátní ředění staršího, ztuhlého laku nepřispěje dlouhotrvající hezké manikúře. Pro zachování kvality laku na nehty je důležité jeho skladování, aby si podržel své dobré vlastnosti co nejdéle. Nejlépe je uskladnit ho ve tmě bez přístupu světla a s co nejmenší vlhkostí. Tedy nikoli v koupelně.

Během samotného lakování můžete uplatnit trik profesionálních manikérek. „Při lakování myslete také na hranu nehtu, naneste lak i tam. Díky tomu se nebudou nehty rozdvojovat a lak vydrží mnohem déle,“ prozrazuje expertka.


Jako gelové, ale doma a bez lampy

Také jste propadla gelovému šílenství, nebo se mu naopak bráníte? Nejste spokojená s gelovými laky nebo je vám z nějakého důvodu vytvrzování UV lampami proti srsti? A přesto si chcete dopřát komfort dvoutýdenní perfektní manikúry? Máme pro vás dobrou zprávu – je to možné! „Ano, lze toho dosáhnout díky speciální technologii, kdy se nemusí používat UV lampa. Nemluvíme ale o klasickém „běžném“ laku, ale kombinaci laku a gelu. Samozřejmě i zde platí, že je nutné dodržet správný postup,“ potvrzuje Martina Muroňová.

Je tu totiž novinka od značky Sally Hansen. „Jedná se o Miracle Gel. Jde o barevný gelový lak a vrchní lak, které společně tvoří dokonalý systém,“ vysvětluje odbornice. „Miracle Gel obsahuje patentovanou technologii. Barevný i vrchní gel obsahují oligomery, které se propojí v jednu silnou odolnou vrstvu díky fotoiniciátoru, a to bez použití UV lampy. Stačí pouze běžné světlo.“

Lak na nehtech 14 dní


Je samozřejmě potřeba zachovávat správný postup. Nejprve nanesete na nehet dvě tenké barevné vrstvy a na ně pak vrchní lak. Překvapením je, že nepotřebujete žádnou podkladovou vrstvu laku. Po nanesení necháte každou vrstvu zaschnout. Právě nanesení vrchního laku zahájí vytvrzování nehtu, které se nezastaví, ale s každým dnem pokračuje. „Když to srovnáme s klasickým lakem, ten se každým dnem stává křehčím a křehčím, proto začne po čase odprýskávat z konečků nehtů. Miracle Gel se naopak stává pevnějším a pevnějším,“ přibližuje rozdíl mezi nimi Martina Muroňová. „Obrovským benefitem je také odstraňování. Miracle Gel odlakujete běžným odlakovačem s acetonem nebo bez něj jako standardní lak. Klasické lampové gely se poměrně složitě odstraňují a trvá to dlouho.“ Není tedy nutné nechávat odlakovač dlouho působit, a tak ničit nehty.


Nalakované nehty? Žádné dlouhé koupele!

Pro výdrž manikúry můžete udělat ještě něco navíc, a to bez ohledu na to, zda máte lak normální, nebo gelový – nevystavovat ruce delší dobu zvýšené vlhkosti. „Například není vhodná dlouhá relaxační vana. Dlouhý pobyt ve vodě způsobí, že se vaše nehty rozmáčí, což napomůže rychlejšímu olupování laku i gelu,“ radí odbornice. Na tom se shodují všichni experti na manikúru. Někteří dokonce radí ženám, aby ruce nemáčely ve vodě dvě hodiny před lakováním nehtů a dvě hodiny po lakování. Tedy, pravidelné mytí rukou ano, ale např. mytí nádobí bez rukavic, namáčení rukou ve vodě při mytí podlah či dlouhá koupel ve vaně rozhodně ne. Problematické jsou ruce, které se potí, neboť i tato zvýšená vlhkost snižuje trvanlivost lakové vrstvy. Lze použít krémy proti pocení nebo ošetřovat přípravkem z dubové kůry, který má stejné účinky.
 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Martina Muroňová, DiS.

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Martina Muroňová, DiS.
Expert v oblasti vůní a dekorativní kosmetiky COTY
341
"Naše vůně je stejně jedinečná jako náš otisk."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít