Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Krizová domácnost: Jak využít zubní pastu nebo dětský pudr?

Krizová domácnost: Jak využít zubní pastu nebo dětský pudr?

Krizová domácnost: Jak využít zubní pastu nebo dětský pudr?

1. dubna 2020 od Vanda Vízková

1. dubna 2020 3 minuty čtení
Připravil/a Vanda Vízková

Nezoufejte, pokud jste právě nesehnali dezinfekční a jiné přípravky, které se aktuálně staly nedostatkovým zbožím. Jejich náhradníky, kteří vám poslouží stejně dobře, máte totiž doma nebo na dosah v drogerii. Pojďte s námi odhalit jejich skryté superschopnosti, které oceníte nejen v této době!

Ústní voda

Dezinfekce nyní mizí rychlostí světla. To ale neznamená, že svou domácnost nemůžete účinně zbavit bakterií i tak. Používáte ústní vodu a lahvička s ní vám stojí v koupelně? Výborně! Alkohol, který ústní voda obsahuje, totiž dezinfekci skvěle zastoupí. Nalejte ústní vodu do rozprašovače a postříkejte s ní znečištěné plochy, obrazovku vašeho laptopu nebo mobil, který vezmete tolikrát za den do rukou. Pak všechno pečlivě setřete a očistěte. A je to! A když přes noc namočíte do sklenice s ústní vodou i svůj zubní kartáček, bude ráno také spolehlivě dezinfikovaný. Spolehnout se můžete např. na Listerine Ústní vodu Cool Mint (koupit v e-shopu).

Dětský pudr

Pokud trávíte kvůli karanténě se svými malými dětmi celé dny doma, zažíváte právě náročné období. Na druhou stranu máte doma zcela určitě dalšího skvělého pomocníka – dětský pudr. To, že ho můžete použít na vlasy místo suchého šamponu (stačí nasypat ke kořínkům, prsty ho promnout a pečlivě vyčesat), na zklidnění pokožky podrážděné holením nebo jako odpuzovač mravenců, už asi víte. Ale skvěle vám teď poslouží i v situacích, kdy musíte nosit latexové rukavice. Chystáte se ven nebo na nákup a obtížně se do rukavic soukáte? A než nakoupíte, máte ruce zpocené tak, až se vám na kůži dělají varhánky? Poprašte si ruce dětským pudrem, třeba Johnson’s Dětský pudrem (koupit v e-shopu). Latexové rukavice vám půjdou navléknout mnohem snáze, ruce se v nich nebudou tolik potit a také vám půjdou lépe svléknout.

Zubní pasta

Pokud nosíte brýle, je pro vás toto období dost nekomfortní. Spousta z vás si stěžuje na to, že teplý vlhký vzduch, který vydechujete pod roušku, vám zamlžuje brýle. Od toho vám snadno pomůže klasická negelová zubní pasta, například Odol Zubní pasta Classic (koupit v e-shopu). Stačí jí v tenké vrstvě brýle z vnitřní i z vnější strany pokrýt a pak otřít. Brýle už se vám mlžit nebudou. Stejnou funkci zubní pasty můžete využít i k ošetření koupelnových zrcadel nebo zašlých vodovodních baterií. Pokud se vám děti v karanténě nudí a pomalovaly zdi, naneste zubní pastu na kartáček nebo na hadřík a třete jí zeď tak dlouho, dokud malůvky nezmizí. Pak stěnu otřete vodou.

Prostředek na mytí nádobí

Stejně jako prostředek na mytí nádobí zvládne zbavit silných nečistot vaše nádobí, dokáže to i s vaší znečištěnou kuchyňskou linkou nebo podlahou, které nyní dostávají vaším celodenním pobytem doma pořádně zabrat. Dejte přípravek na nádobí, např. Jar Prostředek na nádobí Platinum Lemon & Lime (koupit v e-shopu), spolu s teplou vodou do rozprašovače, plochy jím postříkejte, nechte chvíli působit a setřete. Stejně tak s ním umyjte i dlaždice v koupelně. A až skončíte s úklidem domácnosti, udělejte si z teplé vody a prostředku na nádobí lázeň, ve které odmastíte a vyčistíte své hřebeny na vlasy a houbičky na make-up.

Připravil/a pro vás Vanda Vízková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít