Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Světový den rtěnek: Pocta královně líčení

Světový den rtěnek: Pocta královně líčení

Světový den rtěnek: Pocta královně líčení

1. července 2024 od Veronika Decsy

1. července 2024 3 minuty čtení
Připravil/a Veronika Decsy

Rtěnka – malá kosmetická pomůcka s velkou mocí. Dokáže rozzářit úsměv, podtrhnout ženskost a vyjádřit charakter. Každý rok 29. července slavíme Světový den rtěnek, a proto je ideální příležitost k prozkoumání fascinujícího světa barev a symbolů, které rtěnky skrývají. A také k nákupu nového, ikonického kousku do sbírky.

Rtěnky hýbou světem již od starověku

Rtěnky mají dlouhou a bohatou historii, která sahá až do starověkých civilizací. První zmínky o používání rtěnek pocházejí ze starověkého Egypta, kde si ženy barvily rty směsí červeného okru a včelího vosku. V antickém Řecku a Římě byly rtěnky symbolem bohatství a společenského postavení, v 16. století se rtěnka zapsala do historie s přičiněním Alžběty I., která na rtech s oblibou nosila tmavě červený odstín. Moderní rtěnky, jak je známe dnes, se začaly vyrábět na počátku 20. století a staly se populárními především díky hollywoodským hvězdám, jako je Marilyn Monroe a Elizabeth Taylor.

Význam barev rtěnek: Od něhy po rebelství

Každá barva rtěnky nese symbolický význam a může vyjadřovat různé nálady a osobnostní rysy. A pokud nevíte, kterou zvolit, zkuste magickou rtěnku, která vytvoří jedinečný odstín v závislosti na pH vašich rtů: Dermacol Magic CBD rtěnka měnící barvu č.03 (koupit v e-shopu).
 

Červená rtěnka

Červená rtěnka je klasika, která symbolizuje vášeň, sebevědomí a sílu. Hodí se pro večerní události nebo chvíle, kdy chcete upoutat pozornost. Vzpomeňte si na text písně Style od Taylor Swift, kde se zpívá:
You got that James Dean daydream look in your eye
And I got that red lip classic thing that you like. 
 

Růžová rtěnka

Růžová barva vyjadřuje ženskost, romantiku a něhu. Hodí se na denní nošení i na rande a automaticky vás omladí. Vyzkoušejte Miss Sporty rtěnka Colour to Last Satin 105 (koupit v e-shopu).
 

Nude rtěnka

Nude nebo tělové odstíny rtěnek jsou perfektní na každodenní nošení. Symbolizují přirozenost, eleganci a jednoduchost. Jsou univerzálním tónem, který vynikne především s výraznějším líčením očí.
 

Černá rtěnka

Černá rtěnka představuje odvážnou a nekonvenční volbu, která poukazuje na vaše rebelství a individualitu. Skvěle se hodí pro speciální události, jako jsou koncerty či festivaly, nebo pro ty, kteří rádi vyčnívají z davu.

Oblíbená matná rtěnka 

Matné rtěnky jsou synonymem pro sofistikovanost a moderní styl. Dodávají rtům výrazný vzhled bez lesku a dokonale upoutají pozornost na vaše ústa.

Jak vybrat správnou rtěnku

Pokud chcete najít barvu rtěnky, která vám bude slušet, je třeba zohlednit nejen tón pleti, ale také outfit, který máte na sobě. Jak na to?
 
  1. Určete podtón své pleti. Určení podtónu pleti vám usnadní výběr mnoha make-up produktů. U rtěnek platí, že studené podtóny pleti si žádají odstíny s modrým nebo fialovým nádechem a plné červené rtěnky, jako je Max Factor Lipfinity Rtěnka 120 hot (koupit v e-shopu). K pleti s teplými podtóny zase ladí rtěnky s oranžovým nebo hnědým nádechem.
  2. Přizpůsobte rtěnku svému opálení. Při hledání perfektně padnoucí rtěnky hraje roli také samotný tón pokožky. Ke světlé se hodí jemnější odstíny růžové, tmavší pleť snese sytější barvy, jako je vínová nebo fialová. 
  3. Každá příležitost si žádá jiný odstín. Na každodenní nošení jsou vhodné jemnější a neutrální odstíny, zatímco na večer můžete zvolit výraznější barvy a třpytivý finiš, například Rimmel London Moisture Renew Lipstick 210 fancy (koupit v e-shopu). Rtěnku nezapomeňte přizpůsobit celkovému líčení – vsaďte na pravidlo, které říká, že se zvýrazňuje jen jedna část obličeje. Tedy k tmavšímu líčení očí volte jemnější rtěnku a naopak. 
  4. Promítněte do líčení rtů svůj osobní styl. Vaše rtěnka by měla odrážet vaši osobnost a styl. Nebojte se experimentovat a hledat barvy, ve kterých se budete cítit sebevědomě a pohodlně.
 
Tip redakce:
Zkuste neslíbatelnou rtěnku, která vám bude zdobit ústa, ať se děje cokoliv. Skvěle drží například 
Flormar tekutá rtěnka Kiss (koupit v e-shopu).
 

Přečtěte si:

Foto: Freepik.com

Připravil/a pro vás Veronika Decsy

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít