Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Dove

Dove

Tělové přípravky s holubicí ve znaku

Značka Dove se zrodila za druhé světové války. Později se v laboratořích přípravek přeměnil na legendární produkt, který byl kombinací mýdla a pleťového krému. Dnes se v nabídce Dove objevují i sprchové gely, tělová mléka, krémy na ruce, antiperspiranty nebo třeba produkty na vlasy. A značka patřící pod křídla Unilever navíc sympaticky bojuje za to, aby ženy přijímaly samy sebe takové, jaké jsou.
 
Recept na Dove byl vyvinut v průběhu druhé světové války. Původně mělo jít o mycí přípravek pro americké vojáky, který měl sloužit k očistě ve slané vodě, respektive měl v kombinaci se slanou vodou vytvořit pěnu. Některé zdroje dokonce uvádějí, že původní Dove měl pomáhat zraněným vojákům od popálenin.
 
Po válce pak vědci z Lever Brothers (dnešní Unilever) dále experimentovali se složením tohoto přípravku. Přidali do něj i kyselinu stearovou, jednu z hlavních součástí krémů určených zejména na zimu. Ve výsledku tak vznikl výrobek, který byl kombinací pleťového krému a mýdla. Firma jej tehdy začala prodávat za dvojnásobnou cenu mýdla Lux, a Dove se tak zařadil mezi prémiové produkty.
 
Výrobky značky Dove již od svého počátku lákají především na hydrataci. V prvních reklamách, které v Americe běžely v 50. letech, Dove nabádal, aby si ženy polovinu obličeje umyly běžným mýdlem a na druhou použily jeho hydratační alternativu.
 
O “mýdle”, které obsahuje jednu čtvrtinu hydratačního krému, slyšely ženy v USA poprvé v roce 1957. Dove přitom tehdy samotné slovo mýdlo pro svůj premiérový výrobek ani nepoužil. Firma mu totiž říkala a dodnes říká krémová tableta. Tato tableta nakonec znamenala revoluci v péči o pokožku. Šlo o žádanou alternativu k běžným mýdlům, které pokožku vysušovaly.
 
S nástupem roku 2004 Dove zaměřil svou kampaň novým směrem. Snaží se totiž ženám dokázat, že jsou krásné každý den i bez tuny líčidel a s kily nebo léty navíc. Do kampaně “Za skutečnou krásu” proto dosadil nemodelky, čímž si získal ještě větší tábor příznivkyň. Přitom běžné ženy ve svých reklamách používá už zhruba půlstoletí.

Ikonická mýdlová tableta s holubicí ve znaku se během let stala podle Unileveru nejdoporučovanějším “mýdlem” mezi dermatology v USA, Kanadě a Francii. Dnes se v nabídce Dove objevují i sprchové gely, tělová mléka, krémy na ruce, antiperspiranty nebo třeba produkty na vlasy.Zdroj foto: archiv značky

Ukázky nejznámějších produktů značky

Dove

Šampon pro barevné vlasy

Dove

Šampon pro poškozené vlasy

Dove - Beauty Cream

Tekuté mýdlo

Dove - Advanced Hair Series

Šampon Pure Care

Dove - Advanced Hair Series

Šampon

Dove - Advanced hair series AHS

BB cream

Dove - cream bar

Mýdlo

Dove - Deeply Nourishing

Sprchový gel

Dove - Original

Deodorant

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít