Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Prodlužování vlasů: Vyberte nejlepší metodu pro vás

Prodlužování vlasů: Vyberte nejlepší metodu pro vás

Prodlužování vlasů: Vyberte nejlepší metodu pro vás

14. června 2020 od Jana Kantorová

14. června 2020 3 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

Jemné, krátké nebo prořídlé vlasy? Pak možná přemýšlíte nad tím, jak to vyřešit. Prodlužování vlasů vám může pomoci, ale je potřeba zhodnotit, jestli to vaše vlasy unesou a jakou metodu zvolit?
Hustou hřívu už můžete mít dnes prakticky na počkání. Stačí najít salón, kde vám vlasy prodlouží, a za pár hodin odcházíte změněná téměř k nepoznání. Možností, jak prodloužit vlasy, už je v dnešní době mnoho. Můžete vybrat dlouhodobé metody, nebo takové, které prodlouží vlasy jen na chvíli podle vaší nálady. Jak se od sebe jednotlivé metody liší? A mohou uškodit vlasům?
Tip redakce:
Při výběru vlasů pro prodloužení můžete narazit na evropské, indické, asijské nebo umělé vlasy. Pro Evropany jsou vždycky ideální vlasy evropské, které mají podobnou strukturu i barevné odstíny.
nářadí k prodloužení vlasů

Hlavní rozdělení:

  • Mechanické prodlužování vlasů (za studena): jde o jednodušší a šetrnější varianty, kdy se vlasy uchycují pomocí sponek, kroužků nebo speciální lepicí pásky.
  • Chemické prodlužování vlasů (za tepla): dochází k použití chemických látek, díky kterým dojde k vytvoření „neviditelných spojů“.

1. Keratin  

Nejznámější metodou, kterou se prodlužují vlasy, jsou v současné době keratinové spoje. Pramen se pomocí keratinu při vysoké teplotě (okolo 200 °C) přitaví k vašemu pramenu vlasů. K vlasovým kořínkům se prameny posouvají zhruba po 8–10 týdnech. Vždy záleží na tom, jak rychle vám rostou vlasy a jak silné dané prameny máte.

Výhody: Spoj je průhledný, měkký a pružný – není tak na první pohled vidět, a nebrání tak žádnému účesu.

Nevýhody: prameny vlasů musí být při každém posunutí zkráceny, během přeaplikace tak vždy ztratíte z vlasů 2–3 cm. Vlasy, na kterých jsou připevněny prameny, mohou více trpět. Při delší čekací době na posunutí vlasů ke kořínkům může dojít k utržení pramene.
prodlužování vlasů

2. Trubičky 

Na pramenu se udělá uzlík, přidá se plastová trubička a ta se za pomoci vysoké teploty roztaví, a připevní tak prameny.

Výhody: větší spoje, které tak neničí vaše vlastní prameny, protože jsou širší a lépe drží, nedochází proto tak často k jejich odtrhávání.

Nevýhody: spoje jsou větší a viditelnější, dochází k tepelnému „poškození vlasů“ a tato metoda se hodí spíše pro vlastníky hustších vlasů.
 

3. Micro Ring 

Tuto metodu můžete najít v salonech i pod pojmem Easy Ring. Dochází k prodloužení vlasů pomocí kovových kroužků, které jsou sladěny s barvou vlasů, aby spoje nebyly tolik vidět. Každý kroužek má silikonovou výplň a protiskluzovou vrstvu, která zamezuje skluzu nebo poškození vlastních vlasů. Kroužky se zhruba každých 8–10 týdnů posouvají k hlavě.

Výhody: jedno z nejšetrnějších prodloužení, protože je realizované za studena bez chemického zásahu a viditelně zahušťuje vlasy.

Nevýhody: viditelné spoje, takže je omezená možnost s účesy, jako je třeba vysoký culík apod., kovové kroužky ve vlasech, které mohou někomu vadit a v některých případech se může objevit alergie na použitý kov. Hodí se spíše pro ženy s pevnějšími vlasy.
odstíny vlasů

4. Lepicí pásky  

Hair Talk Extensions je šetrný způsob s velmi rychlou aplikací. Dochází při ní hlavně k zhuštění vlasů. K vlastním vlasům se přikládají velmi tenké pásky s neviditelným lepicím spojem. Přeaplikování spojů k vlasovým kořínkům probíhá po 2–4 měsících, záleží vždy na rychlosti růstu vlastních vlasů.

Výhody: chrání vlastní prameny před poškozením vlivem vnějšího prostředí, vlastní vlasy mohou pod tímto spojem i regenerovat, uchycení je téměř neviditelné a při této metodě se používají.

Nevýhody: vlasy k prodloužení jsou většinou k dispozici jen v několika odstínech, musí se tak dobarvovat do konkrétního odstínu, což jim může ubrat na kvalitě.

5. Ultrazvuk  

Jde o metodu, kterou mnozí pojmenovávají jako „keratin na studena“. Je to šetrnější metoda, protože spoje nejsou vytvářeny teplem, ale za pomoci ultrazvukových vln, jež vydává speciální přístroj.

Výhody: nedochází k poškození vlasů ani k případnému neúmyslnému popálení pokožky. Při reaplikaci také není potřeba zničené kořínky „umělých pramenů“ odstřihnout. Jen se k nim připojí nová keratinová destička a znovu se ultrazvukem upevní.

Nevýhody: vyšší cena, a to i za jednotlivé prameny při posouvání.

6. Clip-in 

Existují také příčesky, které připevníte k vlasům jednoduše, a to sponkami zvanými clip-in. Dlouhé prameny vlasů se nacvakávají dospod vlasů tak, aby horní vlasy příčesek překryly.

Výhody: můžete si i doma pořídit dlouhé prameny nebo třeba jen ofinu během pár minut.

Nevýhody: když si chcete udělat účes, musíte už přemýšlet, jak spoje dostatečně schovat.

Jak pečovat o prodloužené vlasy?

S radostí, kterou vám prodloužené vlasy přináší, přichází také mnohem větší starosti o vaši hřívu. Aby takové vlasy vypadaly dobře a přirozeně, musíte o ně každý den pečovat a ideálně se správně zvolenými produkty.
úprava vlasů mytí
  • Tepelná úprava vlasů: vzhledem k tomu, že není dobré chodit spát s mokrými vlasy, aby nedocházelo k zacuchávání v okolí spojů, je potřeba častěji fénovat nebo žehlit. Vždy tak používejte přípravky na ochranu vlasů před teplem, jako například TRESemmé Biotin + Repair 7 sprej (koupit v e-shopu) nebo Syoss Keratin Heat sprej pro kontrolu účesu 4 (koupit v e-shopu), který chrání vlasy a zároveň je díky němu snadnější účes udržet.
  • Šetrnější česání: běžné kartáče nepoužívejte, vždy zvolte tzv. tangle teezer, díky kterému nedochází k poškození spojů.

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít