Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Kompletní průvodce pro suché vlasy

Kompletní průvodce pro suché vlasy

Kompletní průvodce pro suché vlasy

2. května 2024 od Veronika Decsy

2. května 2024 5 minut čtení
Připravil/a Veronika Decsy

Suché vlasy jsou frustrujícím problémem, se kterým se potýká mnoho žen i mužů po celém světě bez ohledu na to, v jakém podnebí žijí. Vlasy se vysušují horkem, chladem, větrem, ale i špatnou či nedostatečnou péčí. Suché vlasy mohou být zapříčiněny i genetikou. Naštěstí existují způsoby, jak suché vlasy zkrotit, hydratovat a rozzářit. Jak účinně pečovat o suché a velmi suché vlasy?

Jak poznat, že máte suché vlasy?

Vysušené vlasy poznáte podle krepatění konců či délek, lámavosti, matného vzhledu a absence lesku. Zkrátka postrádají jiskru života. Mohou být také náchylné k třepení a statické elektřině a u kadeřnice chytnou barvu mnohem rychleji než vlasy zdravé.
 

Co způsobuje suché vlasy?

Vysušení může být způsobeno řadou faktorů, které ale můžete snadno ovlivnit. Mezi ty patří vliv vnějšího prostředí, konkrétně slunečního záření, větru či chladu, používání nevhodných a agresivních produktů péče o vlasy, nadměrné fénování a žehlení vlasů, a také časté chemické ošetření. Faktory, které vlasy vysouší a ovlivnit se nedají, nebo jen velmi těžko, jsou genetika a nadměrný stres.

Co pomáhá na suché vlasy?

V péči o suché a velmi suché vlasy je nejdůležitější hydratace zvenčí i zevnitř vlasových vláken. Používejte šampony a kondicionéry určené pro suché vlasy, masky a oleje na vlasy a dbejte také na zdravou stravu (bohatou na vitamíny B a E, omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty) a dodržování pitného režimu. Využít můžete doplněk stravy Maxi Vita Premium Zdravé vlasy, nehty a pokožka (koupit v e-shopu)*. Pravidelně zastřihujte konečky vlasů, abyste předcházeli jejich tenčení a třepení, vlasy nevysušujte fénem ani třením ručníku, raději je zabalte do turbanu nebo je nechte samovolně uschnout na vzduchu. Ale pozor, vyhněte se usínání s mokrými vlasy a jejich škrcení v gumičkách.
 
* Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy.
 

Jak vyživit suché vlasy: základní složky

 

Šampon na suché vlasy

V poličkách obchodů hledejte šampony s označením „hydratační“. Vyberte takové, které jsou speciálně formulovány pro suché nebo poškozené vlasy. Měly by být bohaté na hydratační ingredience jako jsou glycerin a panthenol, a také přírodní oleje. Vyhněte se šamponům obsahujícím agresivní sulfáty, které mohou vlasy dále vysušovat.

Kondicionér a maska na suché vlasy

 
Po každém mytí je zapotřebí intenzivní hydratace. Používejte bohaté kondicionéry a vlasové masky, které obsahují složky jako jsou shea máslo, kokosový olej nebo arganový olej. Ty pomáhají obnovit vlhkost ve vlasech a jejich pružnost. Kondicionér používejte po každém mytí vlasů a nechte jej takových pět minut působit, než jej smyjete.
   
Vlasovou masku si v případě velmi suchých vlasů dopřejte alespoň jednou týdně pro hlubší hydrataci, u vlasů v lepší kondici jednou měsíčně.
Tip redakce:
I přestože často slýcháme, že by se vlasy neměly rozčesávat mokré, u suchých vlasů to tak úplně neplatí. Pokud vás po umytí trápí krepatění vlasů, nebojte se je po jemném osušení ručníkem rozčesat. Zajistíte tím, že se aktivní látky dostanou přesně tam, kam mají a udělají své kouzlo.

Sérum a olej na suché vlasy

Séra na bázi silikonů a olejů mají primárně za úkol vlasy ochránit před poškozením. Například při stylingu, ale také během celého dne, kdy na vlasy působí vítr, slunce, déšť a další škodlivé vlivy okolí. Přírodní oleje, například arganový, jojobový nebo mandlový, jsou skvělé pro dodatečnou hydrataci a lesk. 
 
Vyzkoušejte například Pantene Pro-V Vlasový olej s arganem (koupit v e-shopu). Aplikujte na konečky vlasů, které jsou obvykle nejsušší, případně na odbarvené vlasy. Naopak u hlavy mohou oleje vlasy spíše mastit.

Foto: Freepik.com

Připravil/a pro vás Veronika Decsy

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít