Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Jak si vyrobit domácí pastu na holení nohou?

Jak si vyrobit domácí pastu na holení nohou?

Jak si vyrobit domácí pastu na holení nohou?

24. srpna 2019 od Anna Adlerová

24. srpna 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Anna Adlerová

Trápí vás alergické reakce po použití běžných pěn na holení? Rádi víte přesně, co na své tělo aplikujete? Vyrobte si domácí směs na holení, která vaši kůži rozhodně potěší.
Pěna na holení je jedním ze základních produktů, které každá žena pravidelně potřebuje. Bohužel máte-li citlivou či problematickou pokožku, může docházet při používání běžných kosmetických pěn k dráždění a vysušování kůže. Můžete tak zvolit přírodní produkty, které jsou šetrnější ke kůži, jako například Gillette Satin Care Dámský Gel na holení Sensitive určený přímo na citlivou pokožku. A nebo si jednoduše můžete vyrobit krém na holení doma.
 
Tip redakce:
Volíte-li raději trvalou epilaci, pak se na citlivou pokožku hodí
Purity Vision BioEpil Depilační cukrová pasta, která je čistě přírodní a chloupky šetrně a na delší dobu odstraňuje.
holení s mýdlem

Výhody přípravy domácí směsi na holení

Příprava domácího krému na holení nemusí být vůbec složitá. Navíc si můžete cíleně vybrat, jaké ingredience chcete na holení používat a kterým se raději vyhnete. Přinášíme vám základní návod, jak si namíchat příjemnou směs, která hydratuje pokožku a provoní koupelnu. Různé varianty už jsou a vylepšování receptu už jsou jen na vaší fantazii a preferencích.


V čem se domácí pasta liší?

Předem je nutné vzít na vědomí, že domácí pasta nebude moc pěnit. Jedná se o normální vlastnost přírodních produktů, které neobsahují přidanou chemii vytvářející hustou pěnu. Pěna sice může být pro mnohé příjemná, na druhou stranu nepomáhá ve většině případů pokožku hydratovat, což je hlavní důvod, proč by se přípravky na holení měly v první řadě používat.

Recept na domácí směs na holení

Budete potřebovat:

  • 1/4 hrnku bambuckého nebo kakaového másla
  • 2/3 hrnku oleje (olivového, jojobového, mandlového…)
  • 2/3 hrnku kokosového oleje
  • 1 polévkovou lžíci jedlé sody
  • 10–15 kapek esenciálního oleje (podle preferencí)
Tip redakce:
Do směsi můžete přidat i několik kapek oleje s vitaminem E a extraktu z grepových semínek. Jedná se o volitelnou složku, která ale celou směs efektivně vylepší. Extrakt z grepu totiž ochrání směs před zkažením a vitamin E vyživuje a hydratuje pokožku.
domácí pasta na holení nohou

Jak na to:

Nejdříve v hrnci na mírném plamenu rozmíchejte bambucké máslo s kokosovým olejem. Když se směs propojí, odstavte ji z plamene a přidávejte zbytek surovin za stálého míchání metličkou. Míchejte směs, dokud se všechny suroviny nepropojí a obsah se začne podobat polevě na dort. Posléze vložte směs na několik minut do ledničky, dokud nezačne tvrdnout. Když směs začne být pevná, přesuňte ji do nádoby, ve které ji chcete skladovat. Ideální je skleněná nádoba s dobře přilnavým víčkem. Nakonec umístěte směs do tmavé místnosti, kde bude čekat na své použití. Pokud jste všechny ingredience správně promíchali, jednotlivé složky se nebudou oddělovat. Pokud se tak stane, promíchejte směs pořádně ještě jednou. Domácí krém na holení nohou můžete používat po dobu 1–2 měsíců.
Tento základní recept na domácí pastu na holení nohou můžete různě variovat. Někteří lidé například přidávají do směsi kastilní mýdlo – přírodní mýdlo vyrobené ze 100 % olivového oleje, vody a hydroxidu sodného, které je schopné vytvořit více pěny. V dalších receptech se objevuje například aloe vera gel, který má tišící a zklidňující účinky na kůži a hodí se tak pro ženy s citlivou kůží. Základem všech receptů je vždy olej, který dokáže hydratovat pokožku. Jaké vonné přísady použijete pro potěšení smyslů při holení je už čistě na vašem vkusu.

Připravil/a pro vás Anna Adlerová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít