Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo 4x šťavnatá letní manikúra, kterou zvládne každý

4x šťavnatá letní manikúra, kterou zvládne každý

4x šťavnatá letní manikúra, kterou zvládne každý

23. června 2019 od Karolína Hornová

23. června 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Karolína Hornová ve spolupráci s expertem Julie Bauer Šnoblová

Barvy moře a zapadajícího slunce, zlatý písek, rafinovaně sladěné vzory a hravá inspirace ovocem. To všechno mohou být vaše nehty! K vytvoření originálního letního nail artu nemusíte být žádní umělci – poradíme, jak na to.
Když se řekne léto, dovolená, pláž a moře, vybaví se každému živé, optimistické barvy, které se na nehtech budou krásně vyjímat. Navíc jsou samy o sobě výrazné, takže bude stačit jen jednoduchý nail art pro doladění letního efektu. „Letošní barvou roku je korálová a v dekorativní kosmetice je to hodně vidět. Na nehtech vypadá skvěle, je to taková nová letní červená,“ říká manikérka Julie Bauer Šnoblová.

Barvy letos rozhodně nejsou tabu, stejně jako pověstná kombinace různých laků na rukou a nohou. „Zákaznice běžně požadují odlišné laky. Není to problém. Vtip je v tom, vybrat barvy, které se k sobě hodí, nebo je lehce propojit jednoduchým grafickým nail artem,“ dodává manikérka, podle níž je základem úspěchu pečlivá manikúra a správná práce s lakem.


Barvy léta: Korálová, tyrkysová, zlatá

Možná překvapivá je kombinace korálové s mátovou nebo tyrkysovou, ale vězte, že právě s těmito barvami si korálová rozumí velmi dobře. Je to barva moře a západu slunce. Tyrkysovou a azurovou zase podtrhne kombinace s bílou (obzvlášť, pokud jedete do Řecka…) a také se žlutou a zlatou. Kvalitní základ pro nail art vytvoří gelové laky, které dlouho vydrží – třeba Gabriella Salvete Barevný gelový lak Gel Enamel.

1. Mořský nail art

Zkuste jednoduchý styl – nehty pečlivě nalakujte tyrkysovým lakem a na dva tři nehty naneste zlatavou samolepku nebo pár zlatých třpytek, které budou připomínat písek u moře při západu slunce.


Nohy:

Pokud se bojíte výše zmíněné barvy (třeba tyrkysovou a korálovou) kombinovat vedle sebe na nehtech u rukou, zvolte variantu odlišného laku na rukou a nohou. „Ruce udělejte třeba tyrkysové a nohy korálové. Nebojte, zvlášť v létě to není žádné faux-pas. Obojí pak propojte jednoduchým nail artem, třeba v podobě ozdobení barevného základu proužkem či proužky ve druhé barvě,“ radí Julie.

2. Nail art s vtipem

Kromě proužků, které na nehtech snadno vytvoříte tenkým štětečkem nebo kovovým aplikátorem na nail art (velký výběr má třeba značka essence), můžete vytvořit i další vzory. Puntíky zvládne i naprostý začátečník a jsou velmi efektní. Navíc ani tolik nevadí, když bude každý jinak velký,“ říká manikérka.

3. Ladění s outfitem

Puntíky (ale samozřejmě i proužky či složitější, třeba zvířecí vzor, pokud si na něj troufnete) jsou skvělou možností, jak nail art vtipně sladit s outfitem. Máte puntíkované brýle nebo šátek? Pořiďte si laky přesně v barvách doplňku a na nehtech vytvořte stejný vzor. Skvěle budou vypadat i „jen“ barevně nalakované nehty v barvách šatů. Celý efekt nejlépe vynikne, půjde-li o méně obvyklé, třeba pastelové barvy.


Nohy:

V případě nail artu na rukou, který sladíte se šaty nebo doplňky, zvolte na nohy základovou nebo většinovou barvu. Například tedy oranžové nehty na rukou s bílými puntíky a pouze oranžové nehty na nohou. Nebo v případě různých pastelových laků na každém z nehtů ruky zvolte jednu z barev na všechny nehty na nohy. Na nohách vypadají nejlépe teplé barvy – třeba oranžová, růžová a samozřejmě červená,“ doplňuje manikérka.
Ladění se šaty

4. Zakázané ovoce

Dokonale vykreslené ovoce, květiny, palmy v zapadajícím slunci… Nad některými letními nail arty z internetu se tají dech. Jsou to ale práce profesionálů, navíc často upravené ve Photoshopu, nebo dokonce speciální samolepky se vzorem. Pokud toužíte po obrázcích, jděte na to od lesa a nepokoušejte se o složitosti. Zvolte detail, jehož zvětšeninu vykreslíte na nehet. Uvidíte, že to půjde mnohem snadněji, a navíc bude výsledek efektnější,“ radí manikérka.
Šťavnatý nail art: Pak můžete klidně sáhnout po ovoci či květech. Inspirujte se třeba kiwi – postačí vám krémový a zelený lak. „Zrníčka“ naneste pomocí špičatého aplikátoru na nail art a tmavozeleného laku. Podobně si můžete pohrát i s květinovým vzorem – ani na to nepotřebujete být akademickým malířem. Stačí zvolit ty správné barvy a jednoduchý motiv květu „vyťupkat“ pomocí aplikátoru. Dokonalé kytičky vytvoříte snadno pomocí nail artových samolepek, jako jsou třeba Diva & Nice Samolepicí obtisky na nehty.


Nohy:

K výraznému, vícebarevnému nail artu jsou nalakované nehty u nohou téměř povinností. „Vyváží“ se tak případný nepoměr „přemalovaných“ rukou a „holých“ nohou. S nail artem to už ale nepřehánějte, zvolte klasické lakování v převládající barvě. Anebo to udělejte obráceně: nail art krásně vynikne v sandálech a nehty na rukou nechte jednobarevné.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Karolína Hornová ve spolupráci s expertem Julie Bauer Šnoblová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Julie Bauer Šnoblová
Kosmetička a manikérka
4904
"Krása, zdraví a štěstí jdou ruku v ruce."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít