Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Výrazná oční linka: Namalujte ji na několik způsobů

Výrazná oční linka: Namalujte ji na několik způsobů

Výrazná oční linka: Namalujte ji na několik způsobů

14. května 2024 od Jana Andrýsková

14. května 2024 3 minuty čtení
Připravil/a Jana Andrýsková

S očními linkami je občas svízel. Dokážou potrápit, když se podél linie řas nevinou tak, jak by měly, a nejsou dokonale souměrné. Zjistěte, jak na dokonalé oční linky, a namalujte je hned na několik způsobů. Poradíme vám, jak na to.

Jak namalovat oční linky bez stresu 

Pokud všechny vaše dosavadní pokusy namalovat souměrné oční linky skončily spoustou použitých odličovacích tamponků, nevzdávejte to. Máme pro vás jeden trik, jak namalovat oční linky bez nezdarů a zklamání. 

Vypněte víčko a začněte pozvolna

  1. Ukazováčkem natáhněte kůži u vnějšího koutku oka jemně do strany. Oční víčko se krásně vypne a vám se na něj bude lépe kreslit
  2. Najděte si polohu, kdy bude ruka pevná a nebude se klepat. Vyplatí se zapřít si loket např. o desku stolu. 
  3. Nejprve nakreslete tenkou linku podél linie řas. Také můžete tužkou nejprve nakreslit drobné tečky, které následně spojíte v jednu linku.

Dovolte očním linkám stát se vaší láskou

Následně záleží na vaší představě, jak bude výsledná linka vypadat. Níže v článku jsme pro vás připravili inspiraci. Musíme vás však varovat: jakmile získáte ten správný grif, je pravděpodobné, že kouzlu zvýrazněných očí naprosto propadnete. Oční linky totiž dokonale podtrhnou pohled, oči vizuálně otevřou a zvětší, ale dokážou i vykouzlit svůdný „cat eyes look“.
 
Tip redakce:
Při malování očních linek pamatujte na to, že čím silnější je linka, tím menší se bude zdát vaše oko. Preferujte proto spíše tenkou a nenápadnou linku. Přidat můžete vždy.

Kajalová tužka je skvělou volbou pro začátečníky

S kajalovou tužkou, například s Miss Sporty tužka na oči Wonder 150 (koupit v e-shopu), se pohodlně pracuje. Umožňuje postupné líčení. Linku s ní můžete vykreslit světlejší, a pokud se vám její zakřivení líbí, obtažením odstín zintenzivníte. Navíc se snadno odličuje.
 

Gelové oční linky a pero si žádají správný grif

Precizní ostré linie vykreslíte s očními linkami v peru, třeba s Gabriella Salvete Tekuté Oční Linky v peru 04 (koupit v e-shopu). Chce to však mít vytrénovanou ruku, linky v peru, stejně jako gelové oční linky, okamžitě zasychají a nedávají takřka žádný prostor pro chyby.
 

Oční stíny místo oční linky

Pokud na gelové oční linky zatím nejste připraveni, sáhněte po tmavém očním stínu. Pomocí zkoseného štětce na oční linky obtáhnete linii řas a parádu svým očím dodáte i bez tužky na oči. Anebo využijte Dermacol 2v1 dlouhotrvající oční stín & linka 8 (koupit v e-shopu) a střídejte linky nebo oční stíny dle libosti s jedním produktem.
 
Tip redakce:
Linky i oční stíny budou držet na vašich očních víčkách jako přibité, pokud použijete 
Dermacol Báze pod oční stíny (koupit v e-shopu). Podkladová báze pod oční stíny připraví vaše víčka a vytvoří hladký a rovnoměrný podklad.
 

Když se oční linky nedaří… 

Praxe dělá mistra, proto když se linky napoprvé, napodruhé ani napodvacáté nedaří, nevzdávejte to. Líčení, které se nepovede podle vašich představ, buď jednoduše opravte, nebo rovnou odličte a začněte znovu.

Namalujte oční linky 3× jinak

Načerpejte inspiraci, jaké oční linky na svých očních víčkách můžete vykouzlit:
  • Svůdný pohled kočky

Kočičí oční linky dodávají očím dramatický nádech. „Cat eyes look“ vytvoříte s jakoukoliv tužkou, třeba s Rimmel London tužka na oči Scandaleyes 001 (koupit v e-shopu), ale nejvhodnější jsou gelové oční linky, se kterými vytvoříte precizní ostré linie. 

Linku začněte kreslit v polovině oka a prodlužte ji až za hranice vnějšího koutku. Následně linkou protáhněte křivku spodního víčka vzhůru a obě linky spojte v ostrou zakřivenou špičku. Na závěr vykreslete vnitřní koutek oka a voilà, svůdný pohled kočky je na světě.
  • Chladný třpyt metalické linky

Neomezujte se jen na klasické černé linky. Dopřejte svému pohledu moderní lesk a třpyt. Váš pohled krásně otevře a rozzáří tenká metalická linka. Už jste vyzkoušeli Miss Sporty tužka na oči Wonder'Eye Metallic 001 (koupit v e-shopu)

Extra tip: Nakreslete nejprve tenkou černou linku a přímo nad ni tenkou metalickou linku. Černá orámuje pohled a metalický odstín mu dodá šmrnc.
  • Oční linka na druhou

Dejte průchod své kreativitě a vytvořte dvě oční linky nad sebou. Ať se oční linka vyhoupne až nad horní víčko. Využijte efektního spojení černé linky u linie řas s fialovou linkou nad víčkem. Stejně tak můžete použít jeden odstín. Fialovou linku „narýsujete“ s
Gabriella Salvete tužka na oči Automatic 33 (koupit v e-shopu), ale skvěle poslouží i modrá Rimmel London tužka na oči Scandaleyes 004 (koupit v e-shopu).
Způsobů, jak nakreslit oční linky, je mnoho, inspirujte se a najděte svůj styl líčení v následující grafice:

Foto: Depositphotos.com

Připravil/a pro vás Jana Andrýsková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít