Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Líčení na ples: Překvapte jemností!

Líčení na ples: Překvapte jemností!

Líčení na ples: Překvapte jemností!

11. února 2020 od Lucie Ulmanová

11. února 2020 3 minuty čtení
Připravil/a Lucie Ulmanová ve spolupráci s expertem Linda Chudomelová

I v případě slavnostního líčení platí, že méně je někdy více. Mnoho žen sází na to, že na plesy a party musí být líčení velmi výrazné. Přitom dokonalého efektu mnohdy dosáhnete naprostým opakem – jemným, skoro až nude líčením.

A jak se nalíčit jemně, a přitom efektně, když netoužíte po extravaganci?Pro někoho je extravagance vůbec to, že si nanese tvářenku, protože ji běžně nenosí. Pokud ale chcete být šik a nechcete mít na sobě prvoplánově hodně líčidel, tvářenka je velmi dobrý pomocník, jak toho dosáhnout,“ říká vizážistka Linda Chudomelová a dodává: „Dále si upravte obočí barevným gelem na obočí, aby získalo na struktuře, řasenkou pořádně zvýrazněte řasy a na rty použijte jen lesk. A máte svěží, nadčasový make-up, který vám ubere roky.“

Připravte pleť

Pokud jste pleť dlouhodobě zanedbávala, odpoledne před událostí to už nezachráníte. Chcete-li si dopřát masku, udělejte si ji i s peelingem pár dní před událostí a těch několik dní do velkého večera se o pleť poctivě starejte. „Existují různá séra a spreje na podporu hydratace a podobně, ale velkým množstvím přípravků pleť spíše zahltíte. Možná pojme nějakou tu hydrataci, ale ne dlouhodobě a v momentě, kdy se trochu zpotíte, což je na plese celkem běžné, vám po ní make-up sklouzne. V lepším případě vám skončí v dlaních, v horším případě na smokingu vašeho partnera. Pod make-up patří maximálně dvě vrstvy z tria sérumkrémbáze,“ říká vizážistka.

Jak se jemně nalíčit?

Dokonalost jemného (nude) make-upu je v nejmenších detailech, a především v přípravě před make-upem samotným. Pravděpodobně se vám to nepovede hned napoprvé, ale nenechte se odradit. Je to jen trochu pracné, ne nezvladatelné.


1. Make-up

Měl by barvou co nejvíce korespondovat s tónem pleti, měl by být dobře rozetřený a zapracovaný do pleti, aby nevytvářel dojem masky. Na to můžete použít houbičku, případně kombinaci prsty a houbička.


2. Obočí

Obočí musí být upravené a vytvarované. Můžete ho dokreslit tužkou nebo stínem. Dejte si záležet, aby bylo co nejvíce symetrické.


4. Rty

Pokud nemáte dobrou konturu rtů, naneste na ni make-up. Následně rty vykreslete konturovací tužkou v barvě svých rtů a dejte přes ni jen lesk, například Gabriella Salvete Lesk na rty Ultra Glossy odstín 02 (koupit v e-shopu), případně můžete místo konturky použít stain, což je lehká gelovitá rtěnka, která za sebou zanechá barvu, ale téměř žádnou texturu.


5. Oči

Místo očních stínů můžete použít pouze gelovou linku (nebo tužku) namalovanou do řas – pomocí plochého štětečku vtlačíte linku mezi řasy a nekreslíte ji nad řasy. Výsledný efekt řasy zahustí, ale vypadá mnohem přirozeněji. Řasy zvýrazněte Rimmel Řasenkou Wonder'fully Real mascara (koupit v e-shopu).

Připravil/a pro vás Lucie Ulmanová ve spolupráci s expertem Linda Chudomelová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Linda Chudomelová
vizážiska
1
"Rozdíl mezi obyčejnou ženou a ženou z titulky časopisu jsou dvě hodiny."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít