Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Rexona

Rexona

Stoletá cesta od hojivé mastičky ke slavnému antiperspirantu

Rexona, která dnes patří do impéria Unilever, debutovala v roce 1908 výrobou hojivých mastí. Značku stvořila australská lékařka Alice Shefferová a její muž, chemik Samuel Fuller Sheffer. V současné době je Rexona nepostradatelný  antiperspirant. Má více než deset produktových řad. A jsou s ní spojeny známé tváře - od tenistky Steffi Grafové až po špičkové hráče rugby či experty na přežití.

Hlavním cílem talentované lékařky Alice Shefferové bylo přijít s přípravky, které jsou účinné a zároveň i dobře voní. Prvním známým produktem Rexony byla hojivá mast na pupínky a vyrážky všeho druhu, ulevující i pokožce spálené sluncem. Australští pamětníci nedali dopustit na malou zelenou plechovku trojúhelníkového tvaru, která se rychle stala jedničkou na trhu s mastičkami a hojila nejrůznější neduhy kůže.
 
Dnes nejznámější produkt Rexony, antiperspirant, byl představen v 60. letech 20. století. To už ale Rexona patřila pod Unilever. Antiperspirant se na pultech obchodů objevil nejprve ve Finsku a odtud se rozšířil do celého světa.
 
V současné době nabízí Rexona více než deset produktových řad pro muže i ženy. Ty nejúčinnější se přitom doporučuje nanášet ještě před spaním a slibují, že ochrání před pocením a zápachem celý následující den.
 
Rexonu nyní najdete na různých trzích pod různými názvy: jako Rexonu ve většině zemí světa, jako Sure ve Velké Británii, Irsku a Indii, jako Rexenu v Japonsku a Koreji, jako Shield v Jihoafrické republice a jako Degree na jejích největších trzích, tedy v USA a v Kanadě. Díky rostoucí popularitě se Rexona (a její mutace) dostala na první příčku světového žebříčku v prodejích antiperspirantů.

Značku během let propagovala řada známých osobností. V roce 1994 to byla někdejší tenisová šampionka Steffi Grafová. K těm dnešním patří například ragbyová reprezentace Nového Zélandu All Blacks, ale také ragbisté Jihoafrické republiky, tým F1 Lotus, vrcholoví freerideři, basejumpeři nebo experti na přežití. Zdroj foto: archiv značky
 

Ukázky nejznámějších produktů značky

Rexona - Cool Pink

Deodorant

Rexona - Men - Invisible Black&White 48h

Deodorant

Rexona - Men - maximum protection - Extreme_Fresh

Deodorant

Rexona - Men - Motionsense

Deodorant

Rexona - Motionsense

Deodorant anti-perspirant - stick

Rexona - Motionsense

Deodorant anti-perspirant - sprej

Rexona - Motionsense

Deodorant anti-perspirant - Roll-on

Rexona - Women - maximum protection - SensitiveDry

Deodorant

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít