Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Nivea

Nivea

Sněhobílá kosmetická legenda

Na trhu je už 105 let. Používá ji více než půl miliardy lidí. Krém Nivea v nezaměnitelné modré plechové krabičce s bílým nápisem se stal jedním z nejúspěšnějších kosmetických přípravků všech dob. Samotná značka se od roku 1911 rozrostla – nabízí zhruba pět set výrobků. Pokud bychom vyskládali do řady všechny dosud prodané krabičky krému, dosáhly by téměř až na Měsíc.

Na začátku byli tři muži. Lékárník dr. Oscar Troplowitz, který v roce 1890 kupuje firmu Beiersdorf. Ten se spojuje s věhlasným dermatologem Paulem Gersonem Unnou. Dvojici mužů doplňuje chemik Isaac Lifschütz, který objevuje speciální emulgační přísadu Eucerit. Díky ní lze spojit vodu a olej ve stabilní emulzi. Chemik chtěl původně vyvinout lékařský přípravek, ale podnikavý Troplowitz viděl využití vynálezu jinde – v kosmetice.  

Pleťový krém dostal pro svou sněhobílou barvu jméno Nivea. Název pochází z latinského nix = sníh a nivis = sněhový. Jeho aroma je kombinací hned několika vůní – bergamotky, pomeranče, levandule, růže, šeříku a konvalinky. Prvních čtrnáct let se prodával ve žluté krabičce. A tu kupovali i muži – Niveu používali jako krém po holení. Obliba mezi oběma pohlavími způsobila, že už za tři roky od uvedení na trh, v roce 1914, se tento krém prodával ve třech desítkách zemí.  

Už za první světové války rozšířila společnost sortiment o první mýdlo. Ve dvacátých letech přichází nová péče pro muže. Holicím mýdlem Nivea si tehdy ošetřovali svůj pečlivě pěstěný knír. Ve třicátých letech dostávají svoje mýdlo také děti. Ve stejné době ženy odhazují korzety a volný čas tráví u venkovních plaveckých bazénů. Na trh proto přichází Ultra olej Nivea – první prostředek na opalování. To vše položilo základy pro pozdější pozici této dnes už nepostradatelné značky.  

Typický modrý obal - jak ho znáte dnes - se zrodil v roce 1925. Nové pojetí nebylo tehdy dílem náhody: modrá má symbolizovat průzračnost, spolehlivost, čestnost. Bílá je zase barvou nevinnosti a čistoty. V tomto obalu se krém prodává dodnes. V roce 2000 došlo jen ke změně písma na plechovce. „Ačkoli byl krém Nivea průběžně zdokonalován tak, aby odpovídal nejnovějším vědeckým poznatkům, jeho základní složení zůstalo nezměněno. Stále je bez obsahu jakýchkoli konzervačních látek, stále má svoji nezaměnitelnou vůni, jeho husté krémové složení poskytuje jedinečný smyslový zážitek a pleti zajišťuje dlouhodobou hydrataci,“ říká o krému Rainer Kröke z laboratoří Nivea Skin Care společnosti Beiersdorf.  

I v Česku patří Nivea samozřejmě k nejznámějším značkám. Tato kosmetika se u nás dokonce několik let i vyráběla – od 70. let v licenci společnosti Astrid. Vyráběl se tu klasický krém, ale i tělové mléko. A to až do roku 1993, kdy u nás Beiersdorf zahájil obchodní činnost.  

Značka se postupně rozrostla do obřích rozměrů. Každý rok se prodá více než 100 milionů krabiček tradičního krému NIVEA ve více než 200 zemích. Výrobky NIVEA používá více než půl miliardy lidí, má punc důvěryhodnosti. Výrobní závody jsou rozesety po celé planetě ‐ najdete je v polské Poznani, chilském Santiagu, thajském Bankoku, Malanze v Indonésii, Mexico City nebo čínské Šanghaji. Své tváře s ní spojily hvězdy jako Cameron Diaz nebo Carla Bruni.  

A co jste možná nevěděli? Modrá plechová krabička byla také vůbec prvním pleťovým krémem, který v roce 1983 vstoupil na oběžnou dráhu – na palubě vesmírné lodi. Nám dělá ale hlavně denně dobrou službu svou přítomností v našich koupelnách.

Zdroj foto: archiv značky

Ukázky nejznámějších produktů značky

Nivea

Deo sprej ženy Black & White

Nivea - Baby

Hydratační krém

Nivea - Baby

Krém proti chladu a větru

Nivea - Baby

Krémová pěna

Nivea - Baby - pure sensitive

Mycí gel

Nivea - Baby - ubrousky_soft_&_cream

Ubrousky

Nivea - Body

Výživné tělové mléko

Nivea - Body

Výživné zpevňující Q10

Nivea - Cellular Anti Age

Krém

Nivea - Creme

Krém

Nivea - Face Care Q10

Perlové sérum

Nivea - Hair

Kondicionér ženy hydro repair

Nivea - Hair

Lak

Nivea - Hair

Šampon - ženy

Nivea - Q10

Krémy proti vráskám

Nivea - SOFT

Svěží hydratační krém

Nivea - Vis - Cleansing

Oční odličovač

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít