Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Akce Top značky Helios Herb - NAŠE VLASTNÍ ZNAČKA SLUNEČNÍ KOSMETIKY

Helios Herb - NAŠE VLASTNÍ ZNAČKA SLUNEČNÍ KOSMETIKY

Helios Herb - NAŠE VLASTNÍ ZNAČKA SLUNEČNÍ KOSMETIKY

Česká značka

Pohoda a zábava kdekoliv na slunci pro celou rodinu

Naše vlastní značka vysoce kvalitních a 100% spolehlivých produktů sluneční kosmetiky. Chcete-li si užívat zaslouženou dovolenou bez obav o zdraví pokožky své i svých blízkých, zvolte osvědčenou kvalitu Helios Herb za příjemnou cenu. Výrobky Helios Herb splňují veškeré požadavky EU ohledně účinnosti opalovací kosmetiky.

Slovníček pojmů aneb Než vyrazíte za sluncem
 • UV záření - sluneční záření se skládá ze tří druhů paprsků: UVA, UVB a UVC.
 • UVA záření - jeho úroveň je během dne i celého roku konstantní, proniká však hlouběji do pokožky, a proto je mnohem nebezpečnější. Při nadměrném působení UVA záření pokožka rychleji stárne a může dojít i k poškození DNA buněk. Poruchy pokožky se navíc mohou projevit až po dvaceti nebo třiceti letech od vzniku prvního poškození.
 • UVB záření - jeho intezita se během dne i roku mění, je zodpovědné za zhnědnutí pokožky a při nadměrném vystavování slunečním paprskům způsobuje zdraví škodlivé spálení.
 • UVC záření - je 100% pohlceno atmosférou, a na zemský povrch tudíž vůbec nedopadá.
 • Přirozená vlastní ochrana pokožky - doba, kterou pokožka vydrží na slunci bez jakékoliv ochrany, aniž by se spálila. Závisí na fototypu pokožky, ale i na místě pobytu a ročním období.
 • Ochrana před UVA zářením - Evropská komise formulovala požadavek na minimální UVA ochranu jako jednu třetinu UVB ochrany. Výrobky Helios Herb tuto podmínku samozřejmě bezvýhradně splňují.
 • Ochrana před UVB zářením = Ochranný faktor (OF nebo SPF) - číslo, které říká, kolikrát déle lze prodloužit pobyt na slunci, aniž by hrozilo spálení. Příklad: pokud se pokožka bez jakékoliv ochrany obvykle spálí za deset minut, po nanesení přípravku s ochranným faktorem 10 lze bez obav prodloužit pobyt na slunci desetkrát - tedy až na 100 minut. Určuje tedy hlavně úroveň ochrany před spálením, tedy UVB zářením.
 • UV filtry - vytváří na pokožce barieru, a redukují tak množství UV záření pronikajícího do pokožky. Pro dosažení požadovaného stupně UVA a UVB ochrany (OF) je nutné kombinovat minerální a chemické UV filtry.
 • Minerální UV filtry - fungují na principu přirozeného odrážení slunečních paprsků (jako malá zrcátka).


Určete svůj fototyp pokožky

 • Fototyp 1 - reaguje velmi citlivě na sluneční záření. Velmi světlá pokožka, nikdy nezhnědne a často se spálí. Zrzavé vlasy a mnoho pih. Přirozená vlastní ochrana: 5 - 10 minut.
 • Fototyp 2 - reaguje citlivě na sluneční záření. Pokožka je světlá, opaluje se pomalu a občas se spálí. Blond vlasy a pihy. Přirozená vlastní ochrana: 10 - 20 minut.
 • Fototyp 3 - na sluneční záření reaguje normálně. Světle hnědá pokožka, rychle se opaluje a málokdy se spálí. Tmavě blond až světle hnědé vlasy, málo pih. Přirozená ochrana: 15 – 25 minut.
 • Fototyp 4 - je odolný slunečnímu záření. Snědá pokožka, velmi rychle se opaluje a téměř nikdy se nespálí. Hnědé až černé vlasy, žádné pihy. Přirozená vlastní ochrana: 20 – 30 minut.

Výběr správného ochranného faktoru
Zjistěte svůj fototyp a přirozenou ochranu své pokožky. Pamatujte, že blíže k rovníku a ve vyšší nadmořské výšce se přirozená ochrana snižuje. Určete dobu, jakou chcete strávit na slunci. Vynásobením čísla ochranného faktoru a času vaší přirozené ochrany byste měli dojít ke stejnému výsledku. Např: Fototyp 2 = 10 min přirozené ochrany x OF 20 = 200 minut bezpečného pobytu na slunci.

Spolehlivá ochrana před slunečním zářením
Slunce je odpradávna zdrojem života, má blahodárný vliv na naši psychiku a napomáhá při tvorbě vitaminu D. Vysílá však k zemskému povrchu také dva druhy nebezpečných paprsků – UVA a UVB. Proti těm Vás ochrání naše vlastní značka sluneční kosmetiky Helios Herb. Vybírat si můžete z celé škály mlék, krémů a sprejů na opalování. Nezapomínejte, že je nutná opětovná aplikace po koupání nebo otření ručníkem.
 

Zdroj foto: archiv značky

Specializované řady sluneční kosmetiky

ŘADA SENSITIVE PRO EXTRA CITLIVOU POKOŽKU

Balzám, sprej a gel-krém na opalování Sensitive

Poskytuje vysokou ochranu pro neopálenou, citlivou pokožku. Chrání ji před spálením sluncem a škodlivým UVA i UVB zářením. Voděodolné složení bez parfému a s obsahem panthenolu omezuje riziko sluneční alergie. Prodlužuje dobu bezpečného pobytu na slunci minimálně padesátkrát.


Velmi vysoká ochrana: OF 50+
 

Obsah: 200 ml, 200 ml, 75 ml

ŘADA BRONZE PRO TRVALEJŠÍ OPÁLENÍ

Mléka na opalování Bronze


Chrání pokožku před spálením sluncem a škodlivým UVA i UVB zářením. Prodlužuje dobu bezpečného pobytu na slunci až třicetkrát. Aktivní látka tyrosin v kombinaci s betakarotenem a ořechovým extraktem podporuje zhnědnutí pokožky a trvalejší opálení. Bambucké máslo pokožku hydratuje.

Střední ochrana: OF 20
Vysoká ochrana: OF 30

Obsah: 200 ml

Mléka na opalování

S obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením.

Nízká ochrana:

OF 6
OF 10

 

Obsah: 200 ml

Střední ochrana:

OF 15
OF 20
OF 25


Obsah: 50 ml, 200 ml, 400 ml (OF 20)

Vysoká ochrana:

OF 30
OF 50

 

Obsah: 50 ml, 200 ml

Spreje na opalování

S obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Pohodlná aplikace.

Transparentní sprejVysoká ochrana: OF 30Obsah: 200 ml

Nízká ochrana:OF 10Obsah: 200 ml

Střední ochrana:OF 15
OF 20
OF 25

Obsah: 200 ml

Vysoká ochrana:OF 30
OF 50


Obsah: 200 ml

Krémy na opalování

S obsahem vitamínu E chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Snadno se roztírá, nezanechává mastný film.

Krémy na opalování


Střední ochrana: OF 20
Vysoká ochrana: OF 30

Obsah: 75 ml

Olej na opalování

S betakarotenem a ořechovým extraktem chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Vhodný pro již opálenou pokožku.

Nízká ochrana:

OF 6
OF 15

Obsah: 150 ml

Ochrana a péče o dětskou pokožku při pobytu na slunci

Děti mají velmi citlivou pokožku, která se opaluje pomalu, ale o to rychleji se spálí. Je totiž tenčí než pokožka dospělých a proto se ještě neumí účinně bránit. Děti do šesti měsíců nevystavujeme slunečnímu záření vůbec, děti do tří let chráníme před sluníčkem tričkem, čepičkou a prostředkem s vysokým ochranným faktorem.

Dětská mléka na opalování s obsahem D-panthenolu a se zvýšenou voděodolností chrání citlivou dětskou pokožku před UVB i UVA zářením.

Dětské spreje na opalování s obsahem D-panthenolu chrání citlivou dětskou pokožku před UVB i UVA zářením. Praktická aplikace.

Střední a vysoká ochrana:

OF 30
OF 50

Obsah: 200 ml

Střední a vysoká ochrana:

OF 30
OF 50

Obsah: 200 ml

Péče o pokožku po slunění

Celodenní slunění představuje pro pokožku zátěž, i když ji během dne chráníte vhodným krémem či mlékem. Po pobytu na slunci je tedy nutné pokožku hydratovat, zklidnit a regenerovat, ať už vás pokožka trochu pálí, či nikoliv. Péče po opalování pokožku nejen ochladí, ale i regeneruje a hloubkově hydratuje. Stačí si vybrat aplikaci, která vám lépe vyhovuje.

Sprchový gel po opalovánís chladivým efektem a svěží vůní. Složení s obsahem panthenolu a aloe vera pomáhá pečovat o pokožku namáhanou sluněním a návštěvou solária. Jemně čistí pokožku od opalovacího krému, odstraňuje zbytky chlóru a slané vody.

 


Obsah: 250 ml

SOS Koncentrát po opalování Sensitive


s vysokým obsahem panthenolu, kyseliny hyaluronové, aloe vera a vitamínů A, C, E hydratuje a zklidňuje pokožku po nadměrném vystavení slunečnímu záření. Panthenol a kyselina hyaluronová mají velkou schopnost vázat vodu a přispívají k regeneraci a zachování elasticity pokožky. Okurkový extrakt pleť příjemně ochlazuje.

Obsah: 4 x 5 ml

SOS maska po opalování Sensitive


s obsahem aloe vera, panthenolu, kyseliny hyaluronové a extraktu z kůry dubu korkového pleť zklidňuje a hydratuje. Díky obsahu vitamínů A, C, E, mandlové oleje a bambuckého másla intenzivně regeneruje sluncem namáhanou pleť a navrací ji přirozenou rovnováhu po slunění.


Obsah: 2 x 8 ml

Mléka a sprej po opalováníHydratační zklidňující emulze s obsahem aloe vera a panthenolu napomáhá k udržení přirozené rovnováhy vlhkosti v pokožce a po slunění ji intenzivně regeneruje.Obsah:  200 ml a 400 ml (mléka),
                200 ml (sprej)

Chytejte bronz i bez slunce

Pro všechny, kterým opalování na slunci z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje anebo třeba jen touží po zlatavém opálení i v zimě je určena samoopalovací kosmetika. Snadno se nanáší a její efekt je patrný již po několika minutách. Při opakované aplikaci se tak můžete pyšnit opáleným vzhledem po celý rok. I bez slunce.

Samoopalovací sprej s ořechovým extraktem


Rychle vstřebatelná emulze  s obsahem účinné samoopalovací složky DHA a extraktem z vlašských ořechů propůjčuje pokožce opálený vzhled po celý rok i bez slunce. 

Obsah: 200 ml

Samoopalovací mléko s ořechovým extraktem 


je rychle vstřebatelná emulze s obsahem účinné samoopalovací složky DHA, která aktivuje v pokožce tvorbu melaninu, který za běžných okolností vzniká působením slunečního záření. Zlatavé opálení je ještě podpořeno extraktem z vlašských ořechů. Opálení tak déle vydrží. Vhodné pro všechny typy pleti.

Obsah: 200 ml

Péče o rty

Balzám na rty se sluneční ochranou


s obsahem včelího vosku chrání rty před nepříznivými vlivy počasí, chladem a suchým vzduchem. Přídavek UV filtrů poskytuje ochranu před UVA a UVB zářením.

Vysoká ochrana: OF 30

Obsah: 4 g

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít