Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Akce Top značky Dermacol

Dermacol

Dermacol

Česká značka

50 let krásy českých žen

Dermacol -  možná výrobky s tímto názvem znáte z dětství. Nevyhrabávali jste je mamince z kabelky? Kde se vzala tato legendární česká značka? Začtěte se do její historie, je to příběh vášně a profesní zdatnosti, kterému nechybí doslova filmové prvky.
 
Píše se rok 1965. Na rohu Jungmannovy ulice a Národní třídy, ve známém paláci Adria působí Ústav kosmetiky. Proudí sem mnoho žen, protože jde o prestižní pracoviště. Mezi nimi se objeví jednoho dne i maminka s malou holčičkou, která má ve tváři névus. Nepříjemný dermatologický problém pomáhá řešit jedna z nejzkušenějších kosmetiček - Olga Knoblochová. Charismatická dáma vyráží na Barrandov, do tamních filmových studií. Výsledkem je speciální krycí přípravek, který jí pomohl. A právě tehdy se narodil Make up Cover a vzápětí podnik jménem Dermacol.

Spojení expertů z Ústavu kosmetiky a filmových odborníků se ukázalo být velmi dobrým nápadem. Inženýr Vlastimil Boublík a jeho kolegové na Barrandově byli rozhodně velmi akční. Ve velmi krátké době začaly přibývat nové výrobky a zároveň se začalo prodávat do zahraničí. Make up Cover tak prorazil až do Hollywoodu. Zvědavost vyvolal i u firmy Dior.
 
Nabídka se postupně rozšiřovala, brzy přibylo mléko na čištění pleti - Cleansing Face. V kategorii krémů se do historie zapsaly přípravky v elegantních skleněných lahvičkách -  Lady Cream, Refreshing Cream či Princess Cream.
 
Když jde o krásu, nemohly chybět barvičky - na řadu tedy přišla i dekorativní kosmetika. Jako první to byly stíny na oči. Kazetky se vyráběly v Davli. Na začátku byly 4 odstíny, později už 12. Nejdřív se vyvíjely stíny pevné, pak sypké.

Dermacol se  později na začátku 90. let oddělil od Filmových studií Barrandov, ještě jedenáct let se ale vyrábělo v tamních ateliérech. V té době ovšem značka poněkud ztratila na dřívějším lesku.

Nová éra rozkvětu nastává po roce 2002. Výroba se stěhuje do Ruzyně a Dermacol přechází do rukou manželů Věry a Vladimíra Komárových. Následuje vývoj plejády nových výrobků, které zkrášlují nejen české ženy. Značku symbolizují v dalších letech tváře jako Iva Kubelková, Andrea Verešová, Lucie Borhyová, Taťána Kuchařová a řada dalších. Současné produkty se pro vás vyrábějí ve špičkové továrně v Brně. Právě tam se míchají přípravky pro vaši krásu. 

Před dvěma lety také Dermacol otevřel poprvé nové vlastní prodejny v pražských obchodních centrech. Sortiment značky je velmi pestrý: 250 barev laků na nehty, 198 barev očních stínů, 84 barevných lesků a rtěnek, 68 barev make-upů či 10 vůní sprchových gelů Aroma Ritual.

A paní Olga Knoblochová? Ta vypadá prakticky stále stejně a hlavně je stále stejně pozitivně naladěna a vyzařuje sílu a energii, kterou by mohla rozdávat. Je velmi ráda, že se manželům Komárovým podařilo navázat na zlaté roky Dermacolu a že značka dál den co den zkrášluje české ženy.

Zdroj foto: archiv značky

Ukázky nejznámějších produktů značky

Dermacol

Pudr s reliefem

Dermacol - 24h Control

Make up

Dermacol - BT CELL

Krém

Dermacol - Gold Elixir

Maska

Dermacol - HYALURON THERAPY 3D

Denní krém

Dermacol - Imperial

Řasenka

Dermacol - ONE COAT

Lak na netry

Dermacol - Satin Base

Make up

Dermacol - Sensitive

Odličovač očí

Dermacol-Princess Cream

Krém

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít